Skocz do zawartości

Kategoria prawa jazdy


Igor Pietkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

 Z Waszych wywodów zrozumiałem, że muszę mieć wpis do prawka i viatola, dobrze rozumiem czy źle?

Dokładnie jest tak jak piszesz. Musisz sobie PJ na "lawety" zrobić i śmigasz płacąc via po trasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hippis dla zestawu o sumie DMC 3605 kg musisz posiadać prawo jazdy kategorii B96 albo BE.

Do tego oczywiście wchodzisz w opłaty elektroniczne czyli viatoll.

 

AgaMar proszę nie rozmywaj tematu opisem kategorii "na lawety", gdyż takiej kategorii nie ma. Następni czytający będą się zastanawiać co to za specjalne prawo jazdy i znowu powstaną niepotrzebne dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgaMar proszę nie rozmywaj tematu opisem kategorii "na lawety", gdyż takiej kategorii nie ma. Następni czytający będą się zastanawiać co to za specjalne prawo jazdy i znowu powstaną niepotrzebne dywagacje.

Dlatego umieściłem to w cudzysłowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info. Ja jestem leniwy, na myśl o kolejnych egzaminach za kółkiem cholera mnie berze. Zakładając, że kupię tego Forda, postaram się pogmerać w DMC cepki. i zmniejszyć o żądana wartość. Skoro na tabliczce nie ma DMC, cepka leciwa jest ( 1980) a w dodatku mogę udowodnić, że mój egzemplarz nie jest seryjnie produkowanym tylko czymś w rodzaju prototypu, to powinno się udać ją odchudzić o nieco ponad 100 kg. A dodatkowe uprawnienia zrobię jak przyjdzie czas na wymianę cepki na coś nowszego. Myślę, że nastąpi to po czterdziestce (mojej i cepki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości, żeby moja cepka ważyła 1100kg. z ładunkiem. poza tym po czym mieliby stwierdzić że sztucznie zaniżyłem DMC? przy 36 letnim zabytku?. Nie pisze że zrobię z niej przyczepę lekką o DMC 750. moja cepka to staroć, w niej wszystko waży 2 albo 3 razy więcej niż w nowoczesnej.

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił przegląd niedługo, zważę cepkę dokładnie. Należę raczej do legalistów, więc jak się nie da legalnie zmniejszyć DMC cepki i nie przekraczać tego podczas jazdy to uzupełnię uprawnienia (zakładając, że zdecyduję się kupić S-maxa), viatoll nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste zestawienie z strony www.campandtrailer.pl

Może się przydać :-) (zawsze w tym temacie ktoś ma wątpliwości)

 

 

Auto do 3,5 T

Przyczepa do 750 kg

Zestaw do 4250 kg

Kategoria B

 

Auto do 3,5 T

Przyczepa powyżej 750 kg

Zestaw do 3500 kg

Kategoria B

 

Auto do 3,5 T

Przyczepa powyżej 750 kg

Zestaw do 4250 kg

Kategoria B96

 

Auto do 3,5 T

Przyczepa powyżej 750 kg

Zestaw powyżej 4250 kg

Kategoria B+E

 

Pozdrawiam

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. odwiedziłem dziś dwie stacje kontroli pojazdów:podstawową (nic zrobić nie mogli) i okręgową (nic zrobić nie chcieli). generalnie w OSKP po bezowocnym szukaniu w jakiejś bazie mojej cepki (prędzej znajdą pieniądze na 500+ w przyszłym roku) gość powiedział że nic nie poradzi i trzeba do rzeczoznawcy. :mlot: :mlot: :mlot:. Przypomniałem sobie, że prócz przerejestrowania cepki zgodnie z nowym adresem zameldowania (po trzech latach wypada) muszę prawko wymienić to może sobie trzepnę te 96. Tylko, czy po tylu latach jeżdżenia jestem w stanie jakikolwiek egzamin państwowy zdać? Pójdę na egzamin to jeszcze B mi zabiorą :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.