Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chyba patrzę na szerokość markizy z 3 metrów jakimi dysponuje w Fiamma daszk miał by  2,5 x 2,25 Thule wypada korzystniej przynajmniej z tego co znalazłem bo jako takiej specyfikacji się nie dokopałem dla markizy 3m

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U fiammy 310 ma wymiary 284 cm x 225 cm. Nie wiem ile ma Thule ale niemożliwe jest aby 3 metrowa miała przy 3 metrach dlugości tyle samo długości samej markizy. Coś musi być zdecydowanie szersze. Czyli długość samej markizy owszem może mieć 3 metry, ale wtedy cały worek prawdopodobnie ma z 340 cm (tak to wygląda ze zdjęć). A jeśli tak to model Thule 300x250 cm musisz porównywać do Fiamma Caravanstore 310 lub 360. 

 

Ale skoro mówisz, że nie wejdzie Ci Fiamma 310 to wg mnie tym bardziej nie wejdzie Ci Thule 300x250. Więc jeśli interesuje CIę mniejszy model to musisz patrzeć na Thule 260x220 - to jest odpowiednik Fiamma Caravanstore 280.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w Fiammy wymiar worka dla 310 to chyba 318cm więc raczej nie ma szans by mi wszedł, a z tego co doczytałem to dla Thule 3 metrowego to własnie wymiar worka to 3m (ale mogę być w błędzie). Dlatego w Fiammy musiał bym brać mniejszą przez co stracę z dostępnej szerokości 3m prawie 0,5 metra bo w tej mniejszej szerokość daszka to coś koło 2,5m, jeśli w Thule rzeczywiście worek ma 3m to stracę trochę mniej niż pół metra. do tego Thule podaje rozwinięcie na 2,5m przy 2,25 Fiammy.

Napiszę do sklepu i zobaczymy czy mają jakieś dokładniejsze wymiary bo nigdzie nie mogę znależć co Thule rozumie przez 3m

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to najpierw zmierz wymiar górnej krawędzi dachu. Jak pisałem, mam niewiele większą przyczepę a mam u siebie Caravanstore 360.

Po drugie rozmiar 300 x 250 to niby faktycznie 300 cm samego worka (tak wynika z instrukcji). Ale jeśli tak to sama markiza ma szerokość około 260 cm. Więc wychodzi CI podobny rozmiar jak w przypadku markizy Caravanstore 310. W obu przypadkach to około 6,5 m2 powierzchni. 

 

Reasumując to szerokości w obu przypadkach będziesz mieć bardzo zbliżone. Powierzchnie rozłożonej markizy także będą podobne. 25 cm wysunięcia wg mnie nie robi zbyt wielkiej różnicy. W markizach kluczową kwestią jest sposób rozkładania, sposób budowy, z czego są wykonane elementy. To jest kluczowe dla pracy całej markizy. Tutaj wg mnie przewagę ma FIamma, bo nie ma praktycznie żadnych plastikowych elementów jak u Thule. Czyli mniejsza podatność na złamania itp. Wg mnie Fiamma ma także lepszy system składania i rozkładania - nogi chowają się całkowicie w walec i możemy wtedy samodzielnie zwinąć markizę. U FIammy dostajemy jeszcze wiszący kołnierz, który jest naprawdę dobry, bo osłania przed słońcem.

 

Ja niedawno stałem przed podobnym dylematem co ty. Tylko ja rozważałem Thule 325/350 x 250 cm i Caravanstore 360. Po przeanalizowaniu wszyskich za i przeciw, po przejrzeniu filmików na necie itp wybór padł na FIamma i naprawdę nie żałuję. Na razie nie mam się do czego przyczepić. 

 

Pomogłem ile mogłem :) Thula nie macałem i nie miałem, więc oceniłem go tylko przez pryzmat fotek i filmików w necie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna krawędź ma 3m po prostym inaczej nie chce być. U mnie dach ma jakby dwa załamania dlatego prostego zostaje tyle ile zostaje.

Jutro napiszę do sklepu i zobaczymy.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ciut więcej Ci spokojnie wejdzie. Tutaj masz 36-40 cm pustego worka po bokach a sama markiza ma odpowiednio mniej. Dlatego wg mnie patrz na wymiar samej markizy, bo to jest kluczowe.

 

Co do tego zagięcia to wiem o czym mówisz bo miałem tak w poprzedniej Adrii. I widziałem wiele przyczep, które miały markizy workowe założone na tym pierwszym zagięciu.

 

 

Edit: poszedłem zobaczyć jak jest u mnie i jest tak, że u mnie, zarówno z jednej strony jak i z drugiej, po kilka cm wchodzi na zagięcia już. Tak więc chyba to nie stanowi dużego problemu.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest jak piszesz nawet kolega zamieszczał tutaj zdjęcie http://forum.karawaning.pl/topic/19360-markiza-kt%C3%B3r%C4%85-wybra%C4%87/page-4?do=findComment&comment=511732i ma delikatnie przewieszoną przez zagięcie dachu więc można by się pokusić o Fiamme 310 nawet widzę że cena jest troszkę niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno dostajemy czy musimy dokupić, bo taką informację dostałem ze sklepu.

Ja mam w standardzie. Wyśle Ci fotkę rozłożonej markizy i zobaczysz o co mi chodzi

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, w katalogu Fiammy występuje to jako opcja "shade" gdzie kupowałeś tą markizę?

https://www.obelink.pl/fiamma-shade.html

W internecie te markizy 310 bez tego daszku chodzą po 1190zł to standardowa cena czy okazja?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, w katalogu Fiammy występuje to jako opcja "shade" gdzie kupowałeś tą markizę?

https://www.obelink.pl/fiamma-shade.html

W internecie te markizy 310 bez tego daszku chodzą po 1190zł to standardowa cena czy okazja?

Skąd wiesz, że one wszystkie są bez tego daszku? To czemu ja go mam i to jeszcze w kolorze markizy. A może w 360 i większych daszek już jest w standardzie?

 

Ja kupowałem u dealera w Szczecinie. W Camp & Trailer. Caravanstore 360 z montażem miałem za jakieś 1500 zł. Niby w necie kupiłbym taniej ale doliczając transport na poziomie 200 zł wyszłoby mi podobnie. A w Warszawie wszędzie miałem ceny podobne lub większe

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystkie, ale taką informację dostałem ze sklepu, że daszek jest jako dodatkowy element do dokupienia. Może załapałeś się wtedy na jakąś promocję gdzie daszek był w standardzie.

 

Nic mi o żadnej promocji nie wiadomo. Ja nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. Dowiedziałem się przy pierwszym rozłożeniu. Był po prostu wsunięty w rolkę markizy i wyglądał jak jedna całość. Ten z obelinka to wygląda na takie akcesorium raczej. 

 

Tutaj na tym filmiku też to jest:

https://www.youtube.com/embed/GIC_IPov-lU?rel=0&autoplay=1&autoplay=1

 

Te wszystkie akcesoria, sznurki, szpilki itp też dostałem. Może niech się wypowie jakiś inny właściciel markizy. Ale wg mnie to jest w standardzie i wcale nie zdziwiłbym sięj jakby sklep nie wiedział co sprzedaje, albo co gorsza wyjmował te rzeczy i sprzedawał osobno

 

Edit: Dobra już znam odpowiedź. Masz wszystko napisane na stronie Fiamma:

https://www.fiamma.it/en/front-panels.html

 

Wyboldowałem to co istotne:

 

 

 

Shade valence to protect from sun and rain extending the shade surface.
It can be left attached when the awning is closed. Suitable also with F45, F70, F65, F35 and other awning brands with guide in the lead bar.
Delivered as standard with Caravanstore.
It is 410cm long and can be easily adjusted to the length of your awning.

 

Jak widać powyżej w Caravanstore jest to w standardzie. Wg powyższej strony występuje w kolorach Shade Deluxe Grey i Shade Blue Ocean. Ja mam tą drugą.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dwie fotki. Chodzi mi o tą zwisającą część. U mnie to było w standardzie

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

To jest mega update. W starej wersji nie było i szczelin do wsunięcia akcesoriów. Muszę swoją wymienić w przyszłym sezonie.

Nic mi o żadnej promocji nie wiadomo. Ja nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. Dowiedziałem się przy pierwszym rozłożeniu. Był po prostu wsunięty w rolkę markizy i wyglądał jak jedna całość. Ten z obelinka to wygląda na takie akcesorium raczej.

 

Tutaj na tym filmiku też to jest:

https://www.youtube.com/embed/GIC_IPov-lU?rel=0&autoplay=1&autoplay=1

 

Te wszystkie akcesoria, sznurki, szpilki itp też dostałem. Może niech się wypowie jakiś inny właściciel markizy. Ale wg mnie to jest w standardzie i wcale nie zdziwiłbym sięj jakby sklep nie wiedział co sprzedaje, albo co gorsza wyjmował te rzeczy i sprzedawał osobno.

Wszystko o czym piszesz jest w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.