Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy.

Jednak bardziej myślałem o ochronie przed słońcem niż deszczem.

 

Co do regulacji nóżek (tych w pionie) to właśnie tam jej nie mam. Zdziwiłem się, jedyną regulację jaką mogę robić to pochylenie nóg albo do przyczepy albo od przyczepy. Regulacje mają jedynie poprzeczki poziome pod markizą aby naciągnąć materiał.

 

Pzdr.

Jak nie masz? Przecież te nóżki się chowają i zatrzaskujesz je tym dynksem, które widać u ciebie na zdjęciu na środku tych pionowych nóżek

 

Tu dokładnie widać, że pionowe nóżki nie są wyciągnięte w całości

 

05540_n_3.jpg

 

 

Tu natomiast widać, jak z jednej strony nóżka jest bardziej wysunięta właśnie na wypadek opadów

 

10_18_09_08_7_12_15_3.JPG

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak nie masz? Przecież te nóżki się chowają i zatrzaskujesz je tym dynksem, które widać u ciebie na zdjęciu na środku tych pionowych nóżek Tu dokładnie widać, że pionowe nóżki nie są wyciągnięte w całości

 

No to też mnie zdziwiło, ale te nóżki mają tylko dwa miejsca, w których "dynks" się blokuję. Albo maksymalnie rozłożony albo maksymalnie złożony czyli połowa nóżki. Fakt, patrzyłem na to po zmroku (widać na zdjęciu) ale chyba się nie pomyliłem. W niedzielę jadę na zlot do Olsztyna, to sobie potestuję.

Już chyba wiem, o co biega.

 

Jak rozkładałem markizę, to przy zamkniętych blokadach na nóżkach nie mogłem ich przesunąć. Tak więc chyba tym się reguluje wysokość:

 

post-20089-0-79927600-1493407291_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ten dynks działa na zasadzie zacisku, jak zacisk sztycy (siodełka) w rowerze. Czyli możesz rozłożyć na dowolną wysokość i zacisnąć tą wajchą i wtedy zablokujesz nóżkę

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki Jacek00

 

Na początku myślałem, że "dynks" o którym mówisz to plastikowy bolec który blokuje się na dziurkach w nóżkach.

 

Tak więc chyba nie muszę go używać, bo od blokowania jest zacisk "jak w sztycy".

 

Człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi.

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wiem, że temat dotyczy wyboru markizy ale mam pytanie bo chyba nieudolnie szukałem na forum informacji czym i jak myć i konserwować markizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wiem, że temat dotyczy wyboru markizy ale mam pytanie bo chyba nieudolnie szukałem na forum informacji czym i jak myć i konserwować markizę.

Dołączona grafika

 

Woda, szczota, piana aktywna i jedziesz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbuster i wszystko jasne?

A czy na pewno miałeś na ziemi nogi a do ściany rozpórkę (a nie odwrotnie) ?

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbuster i wszystko jasne?

 Jak słońce w pochmurny dzień.

 

 

A czy na pewno miałeś na ziemi nogi a do ściany rozpórkę (a nie odwrotnie) ?

Widzę, że wierzysz we mnie.

 

Jakbyś nie uciekł ze zlotu, to byśmy nie musieli na forum o tym gadać. Choć i tak na zlocie ani razu nie rozłożyłem markizy, bo pragnąłem słońca. No i tak się zjarałem, że od czwartku złazi mi skóra z twarzy. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mogłem zostać...chociaż szkoda że nie wiedziałem że Ty zostaniesz dłużej, bo bym pewnie 4.05 przyjechał :D

Ale tak innych forumowiczów odwiedziłem na Horyzoncie we Władysławowie :)


A pogoda była śmieszna w tą majówkę... ni to zimno ni to pada ni to ludzie się pospiekali... ważne że kolejna wyprawa z domu udana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim chętnym za pomoc tylko ja tak mojej markizy nie położę bo mam kasetę i podpory mi na to nie pozwolą. Reasumując myjemy aktywna piana i szczotą do TIR-a a czym konserwujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim chętnym za pomoc tylko ja tak mojej markizy nie położę bo mam kasetę i podpory mi na to nie pozwolą. Reasumując myjemy aktywna piana i szczotą do TIR-a a czym konserwujecie ?

Z chemią do tirów nie eksperymentuj, jest za agresywna do przyczepy. Szampon do mycia samochodów karchera lub coś w tym stylu. Ja niczym nie konserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na aledrogo środek do czyszczenia markiz, butelka 0,7 ze spryskiwaczem za jakieś 35zł,  sprawdziło się doskonale, ale niestety nie mogę przypomnieć sobie nazwy, ale firmowane było przez Thule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.