Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Korzystamy od ponad 10-ciu lat z markiz kasetowych. Ogromną zaletą jest szybkość rozkładania/składania co przy preferowanej przez nas formie wypoczynku (częste zmiany miejsca) ułatwia logistykę.

Na pewno istotne są pasy sztormowe aby w sytuacji nagłej zmiany pogody nie wyrwało konstrukcji. Na własne oczy widzieliśmy jak Norwegom wyrwało po prostu całość po przyjściu nawałnicy.

Polecamy firmę Thule (dawniej Oministor). Nigdy nic się nie zepsuło a liczba operacji składania/rozkładania była naprawdę ogromna.

 

W obecnej przyczepie mamy markizę montowaną na dachu (również Thule-Omnistor).

Niewątpliwym plusem jest wysokość montażu. Dzięki temu elementy konstrukcyjne (rozkładające się ramiona) nie zahaczają o górną krawędź drzwi wejściowych.

omnistor kasetowy na dachu to może nie najtańsze rozwiązanie ale dające komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sorry że późno ale na kempie jestem.

Wracając do pytania o rozkładanie samemu, chris66 chyba wszystko opisał ;).

Co do linka niestety nie mam bo dostałem go razem z cepką ale podobny do tego co ma witus.

 

Fabrycznie nie ma boków, myślałem aby dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To magnetyczne darty, niczego nie dziurawiłem ;)

 

Aaa, to zwracam honor. Myślałem, że uprawiasz polowanie na teściową (okno już miałeś otwarte).

 

 

Na Hobby 495 widziałem markizę 420 i nie wyglądało to tak źle...

 

Z tego co wyczytałem, to wtedy jest problem ze zwinięciem rolety do końca. Dodatkowo w czasie jazdy nie ma płaskiej powierzchni, tak więc mogą być większe opory i zawirowania powietrza. Dodatkowo roleta się marszczy na zagięciu i nie wiadomo, czy nie obniża to jej wytrzymałości.

Być może to wszystko da się przeżyć, ale skoro do tej pory wytrzymywałem bez rolety, to z 350 będę miał jak w raju. Wiadomo, imprezy dwudziestoosobowej nie zrobię, ale dla czteroosobowej rodziny powinna wystarczyć.

 

W obecnej przyczepie mamy markizę montowaną na dachu (również Thule-Omnistor).

Niewątpliwym plusem jest wysokość montażu. Dzięki temu elementy konstrukcyjne (rozkładające się ramiona) nie zahaczają o górną krawędź drzwi wejściowych.

 

Kolejna zaleta rolety kasetowej, jednak u mnie na dachu są relingi, które by utrudniały instalację.

A jakbym się zdecydował montować poniżej listwy, no to mógłbym mieć problem z drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to zwracam honor. Myślałem, że uprawiasz polowanie na teściową (okno już miałeś otwarte).

 

 

 

Z tego co wyczytałem, to wtedy jest problem ze zwinięciem rolety do końca. Dodatkowo w czasie jazdy nie ma płaskiej powierzchni, tak więc mogą być większe opory i zawirowania powietrza. Dodatkowo roleta się marszczy na zagięciu i nie wiadomo, czy nie obniża to jej wytrzymałości.

Być może to wszystko da się przeżyć, ale skoro do tej pory wytrzymywałem bez rolety, to z 350 będę miał jak w raju. Wiadomo, imprezy dwudziestoosobowej nie zrobię, ale dla czteroosobowej rodziny powinna wystarczyć.

 

 

Kolejna zaleta rolety kasetowej, jednak u mnie na dachu są relingi, które by utrudniały instalację.

A jakbym się zdecydował montować poniżej listwy, no to mógłbym mieć problem z drzwiami.

ja mam na hobby 495 - 350-kę i wystarcza - w zasadzie całość płaskiego dachu obejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na hobby 495 - 350-kę i wystarcza - w zasadzie całość płaskiego dachu obejmuje

 

Markiza czy daszek 350 cm w zupełności wystarcza do swobodnego funckjonowania pod nim.

 

No to super. U mnie także płaski odcinek dachu ma ok 350. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cena prawie 3 tyś - jak dla mnie zaporowa. Ale Tobie oczywiście gratuluje fajnego sprzętu.

 

Falowa jest, zastanów się ;) ... ale teraz przystępna cenowo robi się ta w pokrowcu, w końcu tylko 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale teraz przystępna cenowo robi się ta w pokrowcu, w końcu tylko 1200 zł.

 

No wypytuję się u sprzedawców, ale Oni jakby zlewali temat. Chyba jeszcze nie wszyscy są na chodzie po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetowa ma też swoje minusy. Przede wszystkim waga, zawsze to około 30kg dodatkowego balastu i to po jednej stronie. U jednego z forumowiczów taka kaseta w Fendcie uszkodziła ścianę, którą naprawiali mu na gwarancji. Było chyba w tym wątku nawet o tym. 

O plusach kasetowej już było. Dla mnie dziurawienie ścian nie wchodziło w grę - jakoś psychicznie nie chciałem aby mi ktoś dziurawił nową przyczepę. Z tego samego powodu nie chcę bagażnika rowerowego na tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także staram się unikać dziurawienia przyczepy jak ognia. Nawet przewód anteny na razie testowo przeprowadziłem przez podłogę na dach. Ale wcześniej czy później i do dziurawienia dojdę (solary).

Tak więc gdyby to była jedyna wada, to bym to przełknął, ale bardziej mnie odrzuca cena oraz waga (mam obniżone DMC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetowa ma też swoje minusy. Przede wszystkim waga, zawsze to około 30kg dodatkowego balastu i to po jednej stronie. U jednego z forumowiczów taka kaseta w Fendcie uszkodziła ścianę, którą naprawiali mu na gwarancji. Było chyba w tym wątku nawet o tym.

 

O plusach kasetowej już było. Dla mnie dziurawienie ścian nie wchodziło w grę - jakoś psychicznie nie chciałem aby mi ktoś dziurawił nową przyczepę. Z tego samego powodu nie chcę bagażnika rowerowego na tył.

Dlatego jako przeciwwagę zamontował anteny TV satelitarnej nad drugim kołem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.