Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także staram się unikać dziurawienia przyczepy jak ognia. Nawet przewód anteny na razie testowo przeprowadziłem przez podłogę na dach. Ale wcześniej czy później i do dziurawienia dojdę (solary).

Tak więc gdyby to była jedyna wada, to bym to przełknął, ale bardziej mnie odrzuca cena oraz waga (mam obniżone DMC).

 

To jak u mnie. Każdy kilogram się liczy z racji ograniczenia w masie zestawu holownika :) Skąt markiza zwykła workowa. Myślę, że się sprawdzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma co panikować z dziurawieniem ścian. Dobrze zamontowana markiza czy bagażnik to nie problem. U mnie na przeglądzie gwarancyjnym wszystko przeszło ok - jest sucho.

 

Kabel od anteny można przepuścić przez gniazdo 230v i dać tam złącze.

 

Nie mniej sam bym się teraz zastanowił nad przedsionkiem z lekkim stelazem, może nawet dmuchanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już takie gniazdo, jednak do anteny DVB-T nie będę go wykorzystywał, bo musiałbym za każdym razem po przyjechaniu na miejsce podłączać przewód i przed wyjazdem go demontować. Dodatkowo gniazdo jest centralnie pod markizą, tak więc musiałbym puszczać kabel na około. Tak wygląda to gniazdo:

 

post-20089-0-66000900-1492552795_thumb.jpg

 

Będę je wykorzystywał do satelity, jak przeciągnę nowy przewód antenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Voku, zdjęcie markizy zajmuje tyle samo czasu co zdjęcie przedsionka. Tak samo z założeniem. Problemem jest tylko konieczność wyboru przed wyjazdem. Bo przedsionek możesz przewozić w przyczepie, ale zdjętej rolety już raczej nie zapakujesz do przyczepy.

Można też zastosować markizę kasetową poniżej albo powyżej listwy. Wtedy w zależności od pogody, rozkładasz jedno albo drugie. Widziałem takie rozwiązania przy kupowaniu przyczepy - to bardzo fajny patent - ale najdroższy.

 

Z moich wycieczek został mi jeszcze nowy Pawilon Expresowy 3x3m jak coś zawsze można rozłożyć na szybko 2min i stoii :D Daszek musi poczekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozdrowienia z cienia :D

 

{style_image_url}/attachicon.gif WP_20170424_20_08_52_Pro.jpg

Cienia? Jakiego cienia?

 

Przecież mam chmury!!!

 

Po kiego ja kupowałem markizę???

Jak leje jedna nóżka delikatnie niżej, żeby nie zrobił się balon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem więcej, obie nóżki solidnie w dół, z tym że ze spadkiem na bok - także obniżył bym jedną z pół metra a drugą z 75cm :)

 

:) wiadomo ... ja dobieram eksperymentalnie 5cm nad głową żeby się nie obijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

Jednak bardziej myślałem o ochronie przed słońcem niż deszczem.

 

Co do regulacji nóżek (tych w pionie) to właśnie tam jej nie mam. Zdziwiłem się, jedyną regulację jaką mogę robić to pochylenie nóg albo do przyczepy albo od przyczepy. Regulacje mają jedynie poprzeczki poziome pod markizą aby naciągnąć materiał.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.