Skocz do zawartości

Klimatyzator przenośny do przyczepy.Jaki kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@maarec  >... podczas jazdy wibracje nie występują wcale.

   ...wibracje dachu od ciężaru klimatyzatora podczas jazdy !

                                   ~30 kg

                                      attachicon.gifs-3.gif

attachicon.gifm-k.png

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

otwór w dachu 45 x 45 cm

 

przed montażem klimy sprawdziłem sztywność dachu oraz jak są rozmieszczone listwy w dachu. Tabbert zrobił to solidnie, dach z 8 cm i gęstą kratownice, do tego w miejscu gdzie jest klima jest ściana grodziowa od łazienki, która dodatkowo dodaje sztywności.

 

prawa fizyki mniej więcej rozumiem i obyło by się bez rysunku ze strzałką w dół, wytłumacz mi jeszcze jak mam doświadczalnie sprawdzić te ewentualne wibracje ?

 

Kamera na statywie podczas jazdy nie nagrała nic niepokojącego, tysiące camperów i przyczep jeżdżą z klimatyzacjami od ponad 20 lat... nie ma co dramatyzować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec  >...przed montażem klimy sprawdziłem sztywność dachu oraz jak są rozmieszczone listwy w dachu.

                      Tabbert zrobił to solidnie, dach z 8 cm ?

 

Ile osób  ma Tabbert z dachem g = 8 cm ?

Przeważnie jak na PL warunki jeżdzimy przyczepami używanymi = "reanimowanymi".

Każde naruszenie struktury dachu starego parcha = przeciek.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec  >...przed montażem klimy sprawdziłem sztywność dachu oraz jak są rozmieszczone listwy w dachu.

                      Tabbert zrobił to solidnie, dach z 8 cm ?

 

Ile osób  ma Tabbert z dachem g = 8 cm ?

Przeważnie jak na PL warunki jeżdzimy przyczepami używanymi = "reanimowanymi".

Każde naruszenie struktury dachu starego parcha = przeciek.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

faktycznie racja, sprawdziłem to dokładnie z danymi technicznymi, dach ma 6 a nie 8 cm... tylko co to wnosi do tematu przenośnej klimy ?

 

nie wiem czemu jeździcie przyczepami reanimowanymi, ja na zakup brałem na wycieczkę kolegę Andrewa1, i się reanimacji nie dopatrzył, może parch nie był aż tak stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie racja, sprawdziłem to dokładnie z danymi technicznymi, dach ma 6 a nie 8 cm... tylko co to wnosi do tematu przenośnej klimy ?

 

nie wiem czemu jeździcie przyczepami reanimowanymi, ja na zakup brałem na wycieczkę kolegę Andrewa1, i się reanimacji nie dopatrzył, może parch nie był aż tak stary.

Najnowsze Tabberty mają następującą grubość dachu,;

 

Da Vinci -33mm,

Vivaldi   -58 mm.

Puccini  -58 mm,

Grande Puccini --58 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec  >...dach ma 6 a nie 8 cm...

Dometic  < i n f o >  Specification = Thickness: 25 - 45 mm

...może parch nie był aż tak stary.
Jaki masz przedział wiekowy:
1 - 5 lat  < tu wszystko nowe ~32 kg klima to pikuś
5 - 10 lat  < nasz parch, tu jesteśmy, z założeniem klimy dachowej 22 kg
                   wahamy się ze względu na szczelność dachu z upływem lat  ... w obrębie otworu klimy
                   dach mamy OK !  ale ...
                   z nabytego doświadczenia zakaz chodzenia po dachu !
                   drobne naprawy tylko z drabiny !
10 - 20 lat <  PL =  standard, tu rzetelne firmy nie dają gwarancji na brak przecieków w obrębie otworu klimy
≥  20 lat, bez komentarza

Respektujemy odmienne  wypowiedzi.
Sugerujemy ... zgasić dyskusję, która idzie w niedobrą stronę.


Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki Krzysiu.

Teraz ja zapytam, czy to jest Twoje dzieło w Knausie? 

I jak się sprawdza pod względem swojego przeznaczenia?

Kurde, aleś mi teraz zabił ćwieka...

 

Dopiero zauważyłem Twoje pytanie, przepraszam.

Nie, to nie jest moje rozwiązanie, a jedynie podpatrzone.

U siebie mam klimę założoną fabrycznie na dachu.

 

post-8228-0-66610500-1437872744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lato prawie za nami i wraz z nim wysokie temperatury . Ponieważ założyłem ten temat kilka słów informacji o tym jak rozwiązałem problem klimatyzacji.

Kupiłem przenośny klimatyzator firmy Torrel o mocy 3KW oraz wydajności chłodzenia 11500 BTU. Jego sprężarka jest chłodzona wodą co zwiększa wydajność chłodzenia. Waży 27kg .

Jest na tyle wydajny ,że w krótkim czasie ,około 20 minut schładza wnętrze przyczepy do np. 24 stopni c.Mało tego wyraźnie zmniejsza temperaturę również w przedsionku o powierzchni 2,5 m na 5m. Wystarczy przed spaniem włączyć klimatyzator na 1godzinę aby wnętrze przyczepy było gotowe do spania.

Gorące powietrze wydmuchuję przez uchylone okno na prawej bocznej ścianie przyczepy.W dole uchylonego okna wstawiam wykonaną przeze mnie listwę ze styroduru z otworem na wylot rury od klimatyzatora, trójkątne boki uchylonego okna zabezpieczam również styrodurem.

Aby uchylone okno było stabilne wystarczy do klamek przywiązać 2 lub 3 tasiemki i je mocno zawiązać.Klimatyzator stawiam na stoliku między łóżkami ,dzięki temu rura leży na parapecie przedniego okna i w ogóle nie przeszkadza. Jedyny problem to hałas w czasie pracy klimatyzatora, lecz jest do zaakceptowania. Natomiast komfort wnętrza przyczepy wieczorem po wielkich upałach jest wprost bezcenny.

Mój sposób użytkowania przenośnej klimatyzacji nie wymaga żadnych przeróbek w przyczepie.

 

Ps. Klimatyzator jest sterowany pilotem, automatycznie steruje pracą w zależności od ustawionej temperatury,posiada funkcję wentylowania i przewietrzania pomieszczenia w którym pracuje oraz likwidowania wilgoci.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie, że doprowadziłeś temat do końca, przetestowałeś i dajesz znać. Powiedz jeszcze jakie jest zapotrzebowanie na prąd - korki na campingu dają radę jak widać :)

 

fajnie ze nie musiałeś nic przerabiać w przyczepie, za karę masz jedynie minus - ładowanie klimy na stolik na czas działania no i zabezpieczenie na czas transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... klimatyzator.... o mocy 3KW oraz wydajności chłodzenia 11500 BTU.

Ta "moc 3kW" to jest właśnie wydajność chłodnicza, BTU to po prostu wyrażenie tej samej wydajności w innych jednostkach.

 

Jedyny problem to hałas w czasie pracy klimatyzatora

Jeśli klimatyzator nie jest montowany na stałe, a po prostu dostawiany w dowolne miejsce, i pracuje zbyt głośno to zawsze można go ustawić na zewnątrz.

Przecież tą sama rurą można nadmuchiwać do wnętrza zimne powietrze.

Inną kwestią jest poprawne sterowanie w takim przypadku...

 

Ps. Klimatyzator ... posiada funkcję ... likwidowania wilgoci.

Usuwanie wilgoci jest oczywistą funkcję podczas trybu chłodzenia.

Każde urządzenie chłodnicze wykrapla wilgość z otoczenia czy tego chcemy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.