Skocz do zawartości

Klimatyzator przenośny do przyczepy.Jaki kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Lato i upały tuż ,tuż. Temperatur powyżej 30 stopni C nie znoszę dlatego zamierzam kupić do przyczepy klimatyzator przenośny .

Przeglądałem oferty różnych producentów, ale nie wiem jaki klimatyzator wybrać w cenie do 1000 zł.

Chodzi mi szczególnie  o opinie i porady tych Kolegów którzy się na tym znają .

Chciałbym aby klimatyzator był w miarę cichy ok.50 db,wydajny(700 btu) z automatycznym sterowaniem i filtrem . Waga od 20 do 25 kg.

Znalazłem taki firmy TROTEC PAC 2000S. prod. de.Jego parametry pracy są podobne jak dachowego klimatyzatora do przyczep FreshJet 2200 a jest 4 razy tańszy od niego.

Klimatyzator mam zamiar umieścić w łazience a rurę odprowadzającą gorące powietrze wyprowadzić przez łazienkowe  okienko dachowe . Wylot rury będzie praktycznie niewidoczny na zewnątrz przyczepy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znam te wypowiedzi, i pragnę zauważyć ,że minęło już dobre kilka lat od rejestracji tematu a w technologii to przepaść . Dlatego założyłem nowy temat o najnowszych klimatyzatorach ,które będą nadawać się do przyczep.

Poza tym ceny tych klimatyzatorów stały się bardziej przystępne niż przed laty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek podaj nazwę tego Twojego klimatyzatora. Jest dość ciężki 30 kg to tak jak dachowe Dometica. Jest też wydajniejszy (900 Btu/h), ale myślę że 700 Btu/h wystarczy do budki.

Ten który ja rozpatruję waży 23kg i ma automatyczne sterowanie mikroprocesorowe pracy  w zależności od temperatury wewnętrznej w pomieszczeniu. Nie ma funkcji grzania, ale do tego mam Carvera 1800.

Jestem zdecydowany na zakup dobrego klimatyzatora w najbliższych dniach,dlatego proszę napisz gdzie go trzymasz i jak rozwiązałeś odprowadzanie ciepłego powietrza.Szkoda,że jak rozmawialiśmy to nie popatrzyłem jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja obciążenia cały czas instalacji elektrycznej w przyczepie?

Pytam bo w mojej na gniazdkach mam informację: MAX 1000W

A one maja własnie blisko tej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek26+Prusiak+chiccoo

 

Nie jesteśmy kapłanami od klimatyzacji. Wkładamy kij w mrowisko.
W kraju na kempingach nie spotkaliśmy użytkowników takich wynalazków, ZIMNO !
Jeżdzimy po zdrowie na południe wygrzewać nasze "kosteczki" w wyższych temperaturach 30 - 35°C w porywach wyższych.
Na kempingu w przyczepie jesteśmy tylko w nocy gdy śpimy od g. ~23:00 do rana, bardziej dokuczają nam komary niż temperatura.
W ciągu dnia zawsze jesteśmy poza przyczepą i przedsionkiem, gotowanie + posiłki pod gołym niebem lub parasolem (cień).
Jest to cały urok wyjazdów, bezpośredni kontakt z przyrodą. Na plaży leżymy odłogiem w cieniu pod parasolem.
Pytanie, kiedy używać klimatyzatora ?  
W naszym przekonaniu jest to zbędny balast z którym wiążą się dodatkowe opłaty na kempingach na południu.

 

Chorwacja > < opłata w kunach

Inni tak liczą...

 

Włosi jeszcze inaczej...

 

Raz widzieliśmy taki kwiatek...


Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
Takie są nasze odczucia i spostrzeżenia dotyczące klimatyzacji w przyczepie kempingowej.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem dokładnie tego z obi. W opcji klimatyzator w przedsionku, ciepłe powietrze pod podłogę a rura z zimnym przez okno do środka (samoróbka) potrafił w każdym upale, w pełnym słońcu zrobić w przyczepie solidną chłodnie spokojnie osiągając ok 15-16C ale to wiadomo solidnie nie zdrowe. W kolejnym roku trafił do wnętrza przyczepy, w podłodze powstała dziura o średnicy 11cm i przez odpowiednie redukcje ciepłe powietrze uciekało pod podłogę, chłodzenie nadal dobrze, ale hałas ponad normę. Nie mniej jednak solidnie wychłodzić przed spaniem i będzie dobrze.

 

Specjalnie brałem wersję 800W aby nawet na bezpieczniku 4A nie wybijać zabezpieczenia - nigdy mi się to nie zdarzyło. Wspomniany klimatyzator działał od napięcia 190V co raz na wyspie Murter camping Slanica spowodowało brak działania kiedy obok sprzęt campingowy Klimaco dachowy działał dalej.

 

Ogółem polecam w tej cenie. Aktualnie posiadam dachowy Klimaco, który był 4 krotnie droższy, nie ma pilota ale chłodzi podobnie.

 

Ja nigdy nie spotkałem się z dopłatą za użytkowanie klimatyzatora, a trochę tych campingów na południu zwiedziłem. A po co w ogóle ta klimatyzacja ? bo o 19 jak dziecko idzie spać w przyczepie to mimo cienia potrafi być powyżej 30C, mimo że w środku się nie gotuje.

 

Aha - na wyjazdy w PL zbędny gadżet i kilogramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, masz racje. Klima może się przydać gdy o tej 23.00 chcesz położyć się spać a tu w budce nadal ok.+30...

P.S.

Ja i tak z czystej ciekawości i przy okazji zerknąłem na klime ze kolegom z forum się przyda dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec  > ...na wyjazdy w PL zbędny gadżet i kilogramy
@Prusiak  > ...masz racje. Klima może się przydać gdy o tej 23.00

                       chcesz położyć się spać a tu w budce nadal ok.+30...

Przy temperaturze 30°C w przyczepie ~godz. 23:00 na zewnątrz jest kilka stopni mniej.
Korzystamy z okazji, rozkładamy na zewnątrz nasze polowe łóżka i śpimy pod gołym niebem, klima naturalna.

Na polowych łóżkach przy takich temperaturach pod gołym niebem śpią na południu GR, E, I  prawie wszyscy.
W Hiszpanii obok nas Niemcy spali na polowych łóżkach przez cały swój pobyt.
Grecy w Grecji dla odmiany całą noc biesiadują przy zastawionych stołach do świtu.
Natomiast w dzień na kempingach (w cieniu) śpią na łóżkach polowych owinięci w mokre prześcieradło.

Sporadyczne obrazki z Chorwacji ubiegły rok:
przy porannym księżycu > < raz na łóżku

< raz na betonie
Temperatura powietrza nad ranem w Chorwacji  spada poniżej 20°C, pojawia się rosa = wszystko mokre !

Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
Pod parasolem leżymy odłogiem w dzień, jeżeli są ciepłe noce ~ 27-30°C, śpimy pod gołym niebem.

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja obciążenia cały czas instalacji elektrycznej w przyczepie?

Pytam bo w mojej na gniazdkach mam informację: MAX 1000W

A one maja własnie blisko tej granicy.

Należy pamiętać, że obciążenie jakie generuje sprężarka klimatyzacji to nie to samo co np. elektryczna grzałka.

Grzałka elektryczna może bardziej obciążyć elementy instalacji elektrycznej a urządzenia indukcyjne (np silniki) mniej.

Tak więc nie przesadzajcie z podłączaniem np klimatyzacji (sprężarka).

 

A skoro już mowa o wartości zabezpieczeń (6, 8 czy też 10 A) to pamiętajcie iz tradycyjna klimatyzacja (a te tanie takie są) ma większy prąd rozruchu niż prąd pracy. Może więc być tak, że nawet zabezpieczenie 10A nie uciągnie klimatyzacji - nie wytrzyma startu sprężarki.

Problem zniknie jeśli nasz bezpiecznik będzie miał charakterystykę C, czyli będzie na nim napis. nie B10 ale C10.

Tego typu problemu nie ma tam gdzie jest płynny start, czyli gdy klima jest z inverterowa.

Edytowane przez maju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed laty ,dawno temu jeździłem autem bez klimatyzacji do Rumunii ,Bułgarii i prawdę mówiąc dało się przeżyć także upały. Wtedy mało kto myślał o klimatyzacji , ale aktualnie nie wyobrażam sobie wyjazdu autem bez klimatyzacji. Mało tego mam ją włączoną przez cały rok bez względu na pogodę.

Osobiście nie widzę żadnego uzasadnienia dla WEGETOWANIA w dużym upale gdy można sobie ulżyć w bardzo prosty sposób.

Mając klimatyzator bez problemu schłodzimy budkę np. do 25 stopni C,

 

Ired,  kilka razy zdarzyło mi się przebywać na kempingu  gdy temp. sięgała 37 stopni w cieniu po południu a w nocy przekraczała 30 st. C. W takich warunkach termicznych nie pomagały ,prysznice , wentylatory i inne sposoby. Po prostu makabra - zero przyjemności ,tylko zwykła wegetacja z pogorszeniem sprawności organizmu.Twoja argumentacja mnie nie przekonuje, bo niby w imię czego mam się umartwiać.

 

Koledzy argument, że instalacja prądowa na kempingu nie wytrzyma pracy nowoczesnego klimatyzatora ( około 700-800W) to chyba żart, gdy często widuję kuchenki elektryczne o mocy 2000W na których w przedsionku gotuje się posiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że obciążenie jakie generuje sprężarka klimatyzacji to nie to samo co np. elektryczna grzałka.

Grzałka elektryczna może bardziej obciążyć elementy instalacji elektrycznej a urządzenia indukcyjne (np silniki) mniej.

Tak więc nie przesadzajcie z podłączaniem np klimatyzacji (sprężarka).

 

A skoro już mowa o wartości zabezpieczeń (6, 8 czy też 10 A) to pamiętajcie iz tradycyjna klimatyzacja (a te tanie takie są) ma większy prąd rozruchu niż prąd pracy. Może więc być tak, że nawet zabezpieczenie 10A nie uciągnie klimatyzacji - nie wytrzyma startu sprężarki.

Problem zniknie jeśli nasz bezpiecznik będzie miał charakterystykę C, czyli będzie na nim napis. nie B10 ale C10.

Tego typu problemu nie ma tam gdzie jest płynny start, czyli gdy klima jest z inverterowa.

 

 

 

Koledzy argument, że instalacja prądowa na kempingu nie wytrzyma pracy nowoczesnego klimatyzatora ( około 700-800W) to chyba żart, gdy często widuję kuchenki elektryczne o mocy 2000W na których w przedsionku gotuje się posiłki.

 

wracam do klimatyzatora z OBI, Model to chyba APG08 coś takiego... mam urządzenie elektroniczne do mierzenia aktualnej mocy pobieranej z sieci. Wspomniane urządzenie startuje powoli i pełną moc osiąga po 2-3 minutach, nie ma dużego zapotrzebowania na start.  Sprzęt startował przy napięciu powyżej 190V i dopiero jak osiągał pełną moc, a instalacja na campingu nie dawała rady i napięcie spadało do 185V to urządzenie się wyłącząło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.