Skocz do zawartości

Zakup przyczepy dla rodziny 2+4, DMC do 1290 - prośba o pomoc


aga04

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, 

bardzo przydatny link. Już sprawdziłam.

Rozbieżności są 

 

Lunar Premiere 516 z olx:                                                   Masa własna 830 DMC 1100

taki sam Lunar po sprawdzienkniu pod podanym linkiem:  Masa własna 835 DMC 1200

 

Czy te 100 kg różnicy  w DMC może wynikać z różnicy w wyposażeniu? 

 

W sumie jeżeli zapakuję przyczepę tak aby się zmieściła w 1100 kg to nie powinno być problemu. (Tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oczywiście nie ma problemu.

Teraz należy zważyć przyczepę bo jak ma DMC = 1100 a masy własnej na pusto będzie np 950kg (a tak może być) to wyjdzie na to, że całość jaką do niej włożysz (jedzenie, picie, przyprawy, kawa, ubrania, zabawki itd) nie może być cięższe jak 110kg. To oczywiście w teorii.

Czasami właściciele podczas 1-szej rejestracji obniżają DMC aby móc holować ta cepkę swoim holownikiem (uprawnienia, ViaTOLL, inne) ale takie obniżanie DMC przypłaca się obniżaniem ładowności cepki.

Tylko dla tego zwróciłem Ci na to uwagę, bo przyczepa do małych nie należy.

Czasami obniżone lub podwyższone DMC wynika ze złożonego zamówienia w fabryce podczas zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety liczebność naszej rodzinki + posiadane auto, trochę ogranicza liczbę przyczep, które się dla nas nadają. Pewnie jakiej nie wybierzemy to do środka pójdą: ciuchy, jedzenie, picie. Reszta do auta. Najwyżej będziemy jeździć z boxem.

Planujemy obejrzeć obydwie przyczepy w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Dziękuję za wszystkie cenne uwagi i wskazówki.

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby z Krakowa obejrzana. Mebelki faktycznie zadbane, wymieniona lodówka działa i na prąd i na gaz.

Do zrobienia poprawa uszczelnienia przy kominku (chyba że ta rura inaczej się nazywa) - tu twardo ale lekko wilgotno i narożniki z tyłu przyczepy (od wysokości kanapy w dół) - twardo i sucho ale widać ubytki w uszczelnieniu i zacieki (niewielkie).

Właściciel sympatyczny i konkretny. Nie marudził i nie poganiał. 

Nie do końca jesteśmy jednak przekonani, czy warto za taką cenę brać ją pod uwagę.

 

Znalazłam jeszcze takie:

http://olx.pl/oferta/kemping-przyczepa-kempingowa-adria-5206-5-osobowa-2003-rok-stan-bdb-CID5-ID8a1SD.html#25466d8fbd

Strasznie daleko ale rocznik i cena kusząca.

 

http://allegro.pl/wilk-490-2000r-okazja-bedlno-k-kutna-i5218262555.html

ta trochę bliżej.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę Adrię RadekP oglądał, chciał ewentualnie ją nabyć. Napisał, że czysta i sucha ale niestety dość poważnie bity tył - był prostowany i klejony ale czy to będzie szczelne?

To odpuścimy ją sobie. Jednak wolelibyśmy uniknąć przykrych niespodzianek (lub przynajmniej zminimalizować ryzyko ich wystąpienia).

Dzięki Patriks za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę Adrię RadekP oglądał, chciał ewentualnie ją nabyć. Napisał, że czysta i sucha ale niestety dość poważnie bity tył - był prostowany i klejony ale czy to będzie szczelne?

 

Patryk a Ty spać nie możesz czy co ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

chciałam podziękować wszystkim, którzy pomagali nam oceniać przyczepki i służyli radą.

Zwłaszcza Mcmałemu, który poświęcił swój czas i uchronił nas przed całkiem niepotrzebną podróżą.

Chciałam się pochwalić, że właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami przyczepki. :-)

Nasz nabytek to Knaus 7406 Eifelland.

post-18908-0-97154800-1429986572_thumb.jpg

post-18908-0-16488100-1429986556_thumb.jpg

post-18908-0-40453400-1429986566_thumb.jpg

post-18908-0-91070900-1429986561_thumb.jpg

 

Temat szukania jest, więc już zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 sztuki na każdym łóżku. Nie wszystkie dzieci mam duże. ;-)

Po nieudanych poszukiwaniach przyczepy 6 osobowej, rozszerzyliśmy sferę naszych zainteresowań o przyczepy z dwoma dużymi łóżkami.

Jak ktoś będzie marudził, to będzie spał w przedsionku. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.