Skocz do zawartości

Zakup przyczepy dla rodziny 2+4, DMC do 1290 - prośba o pomoc


aga04

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaki masz budżet ale zapytaj u tego sprzedającego: http://olx.pl/oferta/wilk-stern-490-CID5-ID9qZOb.html#abca2bec8f

Kilka osób z tego forum z tego co wiem kupowało u nich w tym ja. Zawsze moga sprowadzić coś pod ciebie.

 

P.S.

Z którego Tyczyna jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Blumore chcielibyśmy przeznaczyć do 15 000.

Trochę daleko ten sprzedający. Jechałeś sprawdzić przyczepę, a potem kupić? To chyba dzień drogi.

Jestem z Tyczyna pod Rzeszowem.  :] Po sąsiedzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusiak dzięki za namiary. Układ faktycznie rozsądny i cena nie taka zła, tylko DMC nie dla nas. Ta Hobby ma DMC 1350, a my możemy mieć max 1290. Szkoda skoro to pewna przyczepka.

 

Wyszukałam coś takiego:

http://www.krotocamp.pl/index.php/80-hobby-classic-1994

Dwa 3-osobowe łóżka i jedna sypialnia zamykana (idealna na drzemkę dla córeczki). Poważnie się zastanawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blumore chcielibyśmy przeznaczyć do 15 000.

Trochę daleko ten sprzedający. Jechałeś sprawdzić przyczepę, a potem kupić? To chyba dzień drogi.

Jestem z Tyczyna pod Rzeszowem.  :] Po sąsiedzku.

Jechałem tam sporo bo 11 godzin, dostałem mnustwo zdjęć kilka rozmów telefonicznych, przygotowali mi 2 przyczepy (w tym  na jedną czekałem bo ściągali)

No i nieoceniona pomoc zdalna forumowicza BartoszK. Daleko ale tam złomu nie zobaczysz.

 

Zawsze możesz wpaść do mnie i zobaczyć jak wygląda cepka od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusiak dzięki za namiary. Układ faktycznie rozsądny i cena nie taka zła, tylko DMC nie dla nas. Ta Hobby ma DMC 1350, a my możemy mieć max 1290. Szkoda skoro to pewna przyczepka.

 

Wyszukałam coś takiego:

http://www.krotocamp.pl/index.php/80-hobby-classic-1994

Dwa 3-osobowe łóżka i jedna sypialnia zamykana (idealna na drzemkę dla córeczki). Poważnie się zastanawiamy.

Podobno to stan idealny ale:

-gdzie jest ten prysznic w łazience ?

-lodówka na gaz, 12V i 220 V ?

Nic z tego. Lodówka wymieniona na sprężarkową i nie działa na gaz i 12V.

Być może mi się wydaje ale fronty szafek nad kuchnią bierze grzyb. Są tam chyba ciemne plamy :hmm:

Według numeru rejestracyjnego to ta przyczepa nadal jest w Holandii ( czyli nie wymeldowana ) a oprócz tego jej masa wlasna to nie 960kg a 1006kg i Dmc nie 1200kg a 1250kg.

To tyle tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blumore, dzięki za wyjaśnienia. Muszę przedyskutować z mężem sprawę odległości (to on będzie jechał po przyczepkę :D ) Zadzwonię jednak do tego sprzedającego i wypytam czy mają coś co spełnia nasze wymagania. Jeżeli będziemy zainteresowani przyczepą od nich pewnie chętnie skorzystamy z możliwości obejrzenia Twojego sprzętu.

 

Rover to znaczy, że lodówka sprężarkowa  nie działa na gaz i 12V?

Prysznic jest - widać brodzik, a rączka prysznicowa chyba wyciągana przy umywalce.

Kolega z Krakowa podjechał ją wstępnie obejrzeć i sprawia dobre wrażenie. Nigdzie pleśni, grzyba, wilgoci nie widać. Meble i plastiki bardzo zadbane. Sprawia wrażenie jakby była trzymana pod dachem. Papiery są na razie w formie elektronicznej, za tydzień będzie miał gość oryginały. Może zarejestrować, żeby można było kupić zarejestrowaną w Polsce.

 

BartoszK cena i moim zdaniem mogłaby być niższa. Tyle przyczep się naoglądałam czasem dużo nowsze w bardzo atrakcyjnej cenie (od razu budzą się podejrzenia dlaczego), czasem jeszcze starsze a droższe (nie do końca rozumiem dlaczego). Ta mieści się w naszym budżecie. Czy jest warta swojej ceny nie wiem.

Edytowane przez aga04 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blumore, dzięki za wyjaśnienia. Muszę przedyskutować z mężem sprawę odległości (to on będzie jechał po przyczepkę :D ) Zadzwonię jednak do tego sprzedającego i wypytam czy mają coś co spełnia nasze wymagania. Jeżeli będziemy zainteresowani przyczepą od nich pewnie chętnie skorzystamy z możliwości obejrzenia Twojego sprzętu.

 

Rover to znaczy, że lodówka sprężarkowa  nie działa na gaz i 12V?

Prysznic jest - widać brodzik, a rączka prysznicowa chyba wyciągana przy umywalce.

Kolega z Krakowa podjechał ją wstępnie obejrzeć i sprawia dobre wrażenie. Nigdzie pleśni, grzyba, wilgoci nie widać. Meble i plastiki bardzo zadbane. Sprawia wrażenie jakby była trzymana pod dachem. Papiery są na razie w formie elektronicznej, za tydzień będzie miał gość oryginały. Może zarejestrować, żeby można było kupić zarejestrowaną w Polsce.

 

BartoszK cena i moim zdaniem mogłaby być niższa. Tyle przyczep się naoglądałam czasem dużo nowsze w bardzo atrakcyjnej cenie (od razu budzą się podejrzenia dlaczego), czasem jeszcze starsze a droższe (nie do końca rozumiem dlaczego). Ta mieści się w naszym budżecie. Czy jest warta swojej ceny nie wiem.

Odpowiadam na pytania do mnie.

Tam jest wymieniona oryginalna lodówka 12v/220v/gaz na małą lodówkę ''domową'' typu sprężarkowego 220v.

Widać to na zdjęciach bo w miejscu oryginalnych urządzeń na 12v i na gaz sa wstawione jakieś jasne wypełnienia ( zaślepki ).

To że jest brodzik to wcale nie oznacza tego że jest tam prysznic ( a może jeszcze może ciepła woda ? ).

W tym modelu hobby z tego roku i z wyższych wszystkie maja brodziki ale bez bez prysznica.

Tam nie ma żadnej rączki prysznicowej tylko jest stały kran na zimną wodę.

''Papiery są na razie w formie elektronicznej, za tydzień będzie miał gość oryginały. Może zarejestrować, żeby można było kupić zarejestrowaną w Polsce.''

Bardzo ciekawe. Jak ona tu przyjechała bez dokumentów będąc ciągle zarejestrowana w Holandii ? Co z ubezpieczeniem ?

Cos mi sie wydaje że jest ona ''ciepła'' o ile nie ''gorąca''. :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale:

w Hobby są osie PEITZ a do nich stabilizator Winterhoff

skąd w tej sie wzial AKS1300?

Przecież one nie są zamienne (inne otwory)

 

A ta lodówka posiada wizjer do płomienia, wiec chyba jest rowniez na lpg (poza niebieskimi plastikami u mnie jest identyczna z wyglądu).

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rover już miałam nadzieję, że ta się nada. Prysznic nie jest nam niezbędny ale już ciepła woda by się przydała. Nie przypuszczałam, że może być brodzik bez prysznica.  :look:

Pewnie jeszcze pojedziemy ją obejrzeć, bo do Krakowa od nas 2 godzinki jazdy. Czy możesz mi powiedzieć gdzie na zdjęciu "w miejsca na oryginalne urządzenia na 12v i na gaz sa wstawione jakieś jasne wypełnienia ( zaślepki )". Nie mam pojęcia gdzie patrzeć :blush:

 

 

 

Tam jest wymieniona oryginalna lodówka 12v/220v/gaz na małą lodówkę ''domową'' typu sprężarkowego 220v.

To jest domowa lodówka? Gość twierdził, że do przyczepy. Wygląda jak lodówka Dometic Rm7291, która ma podłączenia 12v i gaz.

 

Jeżeli technicznie wszystko będzie ok ale z papierami nie do końca, to na pewno nie będzie nas interesowała.

Dziękuję za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład:

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/hobby-classic-495-mit-einzelbetten-bischofswerda/155362345.html

 

tu jest podobny wygląd kuchni,

w tej z krotocampu chyba nie ma nieoryginalnych wstawek (drzwi lodówki są dzielone na 2, ale uchwyt jest tylko na 1 czesci)

 

ta lodówka była wymieniana na nowszy model (w tych rocznikach hobby byly czarne pułki na drzwiach i chyba połówkowy zamrazalnik)

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rover już miałam nadzieję, że ta się nada. Prysznic nie jest nam niezbędny ale już ciepła woda by się przydała. Nie przypuszczałam, że może być brodzik bez prysznica.  :look:

Pewnie jeszcze pojedziemy ją obejrzeć, bo do Krakowa od nas 2 godzinki jazdy. Czy możesz mi powiedzieć gdzie na zdjęciu "w miejsca na oryginalne urządzenia na 12v i na gaz sa wstawione jakieś jasne wypełnienia ( zaślepki )". Nie mam pojęcia gdzie patrzeć :blush:

 

 

 

To jest domowa lodówka? Gość twierdził, że do przyczepy. Wygląda jak lodówka Dometic Rm7291, która ma podłączenia 12v i gaz.

 

Jeżeli technicznie wszystko będzie ok ale z papierami nie do końca, to na pewno nie będzie nas interesowała.

Dziękuję za wyjaśnienia.

Dometic ?

A co pisze na pokrywie zamrażalnika ?

Electrolux.

Moje wątpliwości na czerwono ( w tym te jasne zaślepki i dziwnego kształtu pokrętło ).

W/g mnie to jest jakiś ''składak''.

Na 2 zdjęciu masz oryginalną lodówkę Dometic.

post-2288-0-36540600-1427574301_thumb.jpg

post-2288-0-89553700-1427574737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta lodówka była wymieniana na nowszy model (w tych rocznikach hobby byly czarne pułki na drzwiach i chyba połówkowy zamrazalnik)

Lodówka na pewno była wymieniana. Potwierdza to właściciel. 

Jeżeli jest wymieniona na nowszy model ale dedykowany przyczep kempingowych z podłączeniem 12/230v/gaz to ja nie widzę problemu.

Rover jednak twierdzi, że:

"Tam jest wymieniona oryginalna lodówka 12v/220v/gaz na małą lodówkę ''domową'' typu sprężarkowego 220v.

Widać to na zdjęciach bo w miejscu oryginalnych urządzeń na 12v i na gaz sa wstawione jakieś jasne wypełnienia ( zaślepki )."

I to już nie do końca mi odpowiada.

Rover, nie znam się na tym kompletnie ale ta lodówka nie daje mi spokoju. 

Szukam w internecie i na stronie:

 

http://www.polskicaravaning.pl/pl/article/show/id/1098

jest artykuł o lodówkach w przyczepach i piszą:

 

 Warto przypomnieć, że Elektrolux jest marką Dometic – w 2001 roku Dometic wprowadził w Europie tę właśnie markę na oznaczenie produktów do caravaningu (nazwa Elektrolux pozostała dla sprzętu AGD). Gdy mamy więc jakikolwiek problem z lodówką Elektrolux, szukajmy pomocy w serwisie Dometic.

 

Może to starszy model Dometic jeszcze jako Elektrolux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest elektrolux, napis na drzwiczkach to nie problem

Przyczepa ma 21 lat, jak po np. 10-15 latach uzywania sie zepsula lodówka to niby gdzie mozna kupic stary model (a czasem nowa jest tansza niz naprawa starej)?

post-14460-0-70648200-1427576845_thumb.jpg

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.