Skocz do zawartości

Adria - odbudowa przedniej ściany


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Przygotowujemy się z Żoną (mentalnie i finansowo) do remontu naszej cepki Adria Opatija 410. Problem polega na tym, że przednia ściana z biegiem lat zaczęła coraz mocniej przeciekać i teraz jest już w takim stanie, że dotykając ją od wewnątrz cała się ugina. Wiemy, że w grę wchodzi tylko odbudowa przedniej ściany (okno jest całe) i położenie nowej izolacji na łączeniach ze ścianami bocznymi.

 

Chcemy póki co zorientować się, jakiego rzędu wielkości kosztów możemy się spodziewać, oddając przyczepę do zrobienia do fachowego serwisu. Czy macie zatem jakieś doświadczenie ze zlecaniem takich robót i wiecie ile mniej więcej może to kosztować? Czy też może ktoś z Was robił to samodzielnie i wie, jaki jest orientacyjny koszt materiału i ile roboczogodzin trzeba spędzić nad takim zadaniem?

 

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy! :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fusów nikt wróżyć nie będzie. Możliwe że koszt naprawy przewyższy wartość przyczepy. Skąd masz pewność że podłoga pod ta ścianą i konstrukcja ścian bocznych przy tej ścianie jest ok? 

Jeśli wiedzieliście że przecieka to trzeba było od razu interweniować - koszta i zakres prac byłby mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Problem polega na tym, że przednia ściana z biegiem lat zaczęła coraz mocniej przeciekać i teraz jest już w takim stanie, że dotykając ją od wewnątrz cała się ugina. 

 

ja się nie znam, ale takie rzeczy to robi się jak zaczyna cokolwiek się dziać , a nie jak ściana odpada  :blagac:

 

pewnie nikt tego nie wyceni dopóki nie wydłubie zgnilizny i nie zobaczy czy coś w ogóle zostało  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fusów nikt wróżyć nie będzie. Możliwe że koszt naprawy przewyższy wartość przyczepy. Skąd masz pewność że podłoga pod ta ścianą i konstrukcja ścian bocznych przy tej ścianie jest ok? 

Jeśli wiedzieliście że przecieka to trzeba było od razu interweniować - koszta i zakres prac byłby mniejszy. 

Dokładnie...lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli jeszcze sam miałbyś naprawiać (gdybyś był złotą rączką), to może by miało sens, ale oddając do (jak to określiłeś) - "fachowego serwisu", to koszt pewnie przewyższy wartość. Choć nie przesądzam, ale niestety takie grubsze naprawy to można określić dopiero po rozebraniu. Szczerze, to stanąłem kiedyś przed takim dylematem: naprawiać, czy pozbyć się za pół ceny dołożyć i kupić coś suchego/ Wybrałem tą drugą opcję i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Takie naprawy duże nie dają gwarancji, że później już będzie tylko bezstresowo.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

 

Macie rację, że lepiej było zrobić to wcześniej, ale przyjmijmy stan obecny i na nim się skupmy.

 

Ponadto po dokładniejszych oględzinach wiem, że podłoga i ściany boczne są całe, tak więc rzecz dotyczy tylko przedniej ściany.

 

Wszelkie oszacowania będą mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek ruszyć temat to trzeba trochę rozebrać. Bez tego nikt ( nawet w serwisie) nie będzie wiedział co zgniło a przede wszystkim którędy dostała się woda. Zdemontuj okno, szafki nad oknem, listwy aluminiowe, odchyl poszycie i oceń. Zajmie Ci to jedno popołudnie i będziesz wiedział na czym stoisz. Sam remont i wymiana zgnilizny nie jest szczególnie skomplikowane. Jest bardzo czasochłonne. Jestem w trakcie takiej naprawy tylko u mnie do wymiany było tylko kilka deseczek i grzebię sie z tym ok 2 tyg. Serwis to Ci tyle zaryczy, że lepiej będzie sprzedać z obniżoną ceną. Kupić kartę , wystawić ofertę, sprzedać, wyrzucić kartę , zapomnieć , kupić nowy suchy sprzęt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na czym się skupiać. Wykładziny podłogi i sklejkę z bocznych ścian zdejmowałeś żeby zobaczyć co jak wygląda?

Obejrzyj zdjęcia z remontów, przeanalizuj. Jeśli widoczna jest już degradacja ściany przedniej to wilgoć która była w tej ścianie za bardzo nie miała jak wyparować. To spłynęło do podłogi, rozłączyło się we wszystkie możliwe strony. 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/17518-remont-caravelair/

http://forum.karawaning.pl/topic/17557-remont-generalny-swifta-challanger-490se/

http://forum.karawaning.pl/topic/14257-ma%C5%82y-remoncik-w-elddisie/

 

Bez rozebrania tego co jest nikt uczciwy Ci kosztów nie poda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Tomii ma rację - żeby ocenić trzeba rozebrać - nie znam tez dokładnie konstrukcji ścian Adrii

Koszty wykonania zakładając całkowitą odbudowę szacuję nie przekroczą 500 zł, zakładam wykorzystanie poszycia zewn. i okładzin wewn. zakładam że zewnętrzne poszycie zdemontujesz bez uszkodzeń. Gorzej może być z wewnętrznym więc koszty mogą wzrosnąć.

Same listwy konstrukcji nie będą dużym kosztem problem jest taki czy podbierzesz odpowiednie z gotowych czy bedziesz musiał dorabiac u stolarza, musisz też zdemontować listwy narożne i ponownie je uszczelnić

Żeby określić orientacyjny czas musiałbym wiedzieć jak dobrze idą Ci tego typu prace - zakładam że robiąc popołudniami - zrobisz w 2-3 tygodnie - jest to mocno pracochłonne tak jak pisze Szuler.

Ja myślałem że zrobię dużo szybciej rozkramarzyłem się podjarany jesiennym słoneczkiem w ub. roku - niestety niedoszacowanie pracochłonności i musiałem pacjenta zamknąć prowizorycznie na zimę.

Ważna rzecz to zapewnić sobie zadaszone miejsce - jeśli stoisz na zewnątrz - robota przy temp. minimum ok. 15st C

Ale spoko - da się zrobić - tak to wyglądało u mnie miałem zgnite narożniki i dół przodu więc musiałem demotować i przód i boki.

Przód mam prawie zrobiony w czasie jaki pisałem powyżej - tył mnie jeszcze czeka

post-2203-0-18502300-1425548226_thumb.jpg

post-2203-0-37456700-1425548249_thumb.jpg

post-2203-0-67764900-1425548534_thumb.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiele co koledzy napisali ale myślę że tylko Ci się wydaje że woda nie zeszła w dół bo musiał gdzieś iść grawitacji nie było rozeszło się między ścianami na boki po listwach i również poleciało w dół podłogi ,u mnie też była ściana tylna i przednia musiałem w końcu rozebrać przyczepę w drobny mak bo remont nie miał sensu a wcześniej też robiłem jak doktorek że może będzie i było przez rok i znów woda to wszystko jest jak naczynia połączone.

Trzeba to wszystko powoli rozebrać małymi kroczkami.

 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/16430-remont-caravelair-przez-waldek00x/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na czym się skupiać. Wykładziny podłogi i sklejkę z bocznych ścian zdejmowałeś żeby zobaczyć co jak wygląda?

Obejrzyj zdjęcia z remontów, przeanalizuj. Jeśli widoczna jest już degradacja ściany przedniej to wilgoć która była w tej ścianie za bardzo nie miała jak wyparować. To spłynęło do podłogi, rozłączyło się we wszystkie możliwe strony. 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/17518-remont-caravelair/

http://forum.karawaning.pl/topic/17557-remont-generalny-swifta-challanger-490se/

http://forum.karawaning.pl/topic/14257-ma%C5%82y-remoncik-w-elddisie/

 

Bez rozebrania tego co jest nikt uczciwy Ci kosztów nie poda. 

witaj

Naprawa w serwisie to przypuszczam ze równowartość tej przyczepy.Popatrz na mój wątek a zobaczysz jak to wygląda.Też zakładałem, że to tylko ściana a na razie nieskończony mam przód i rozebrany tył. Zakładam że masz miejsce do przeprowadzenia remontu bo bez tego to popularne drzewo w Polsce czyli lipa. Mój watek to"Remont Caravelair" w poście Tomiego.

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_2407 zapisałeś się na spotkanie do Debrzna w marcu. Poczekaj te kilka dni, spotkasz się z chłopakami z "Naszej Braci"  i "Braci K-P" oni zapewne doradzą Tobie na miejscu co z tym zrobić. Kilkanaście głów to nie jedna. Pozdrowionka z sąsiedztwa.

Edytowane przez Kogi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.