Skocz do zawartości

"mały" remoncik w elddisie


hades32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałbym się przywitać i pozdrowić forumowiczów

Praktycznie dostałem za darmo przyczepe Elddis Cyclone XL z 1988 roku w stanie srednio kiepskim.Jest to moja pierwsza przyczepa. Przyczepa była przechowywana pod wiatą ale mimo wszystko zaciekała woda na tył przyczepy w zwiazku z tym tylna czesc troche pogniła.Dzis zaczął sie remont. Wraz z kolegą stolarzem rozbebeszylismy tylna ścianę i cześć bocznej. Okazało się że łaczenie sciany z podłogą przegniły i tylna lewa część i tylna lewa sciana od drzwi w tył opadła i wisi w powietrzu. Trzyma się to tylko na szafkach kuchennych które i tak muszę rozebrac i przebudowac.Ale to pozniej. Narazie chcę powymieniać belki i poszycie wewnetrzne.

Jako że napewno jesteście bardziej doświadczeni niz ja prosiłbym was o pomoc w odbudowie i naprawie

Jako ze mieszkam na malej wiosce z materiałami raczej krucho po wszystko bede musiał jeździc daleko a i tak pewnie niczego wymyślnego nie kupię

Jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega stolarz bardzo się przyda przy tym remoncie. Poczytaj relacje kolegów z remontów przyczep angielskich- tam jest dokładny opis tych remontów oraz opinie na temat  potrzebnych materiałów.

Powodzenia w pracy w remoncie i przebudowie tego ELDDISA.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wiec nastał czas na rozbieranie i liczenie szkód wyrządzonych przez wodę

Oto moja cepka

 

post-15053-0-03176200-1377724016_thumb.jpg

 

Z przodu pekniety laminat

 

post-15053-0-16624000-1377722493_thumb.jpg

 

Krzywa sciana oraz skrzywiona rama drzwi

 

post-15053-0-91970100-1377722566_thumb.jpg

 

Obraz nędzy i rozpaczy po zdjeciu panelu swiateł okazalo sie ze scianka jest tylko w teorii

 

post-15053-0-77484300-1377722663_thumb.jpg

 

No to poszlo dalej sciany okazały sie do połowy zgnite

 

post-15053-0-43679800-1377722762_thumb.jpg

 

Tylna sciana tez zgnita do połowy

 

post-15053-0-13868100-1377722857_thumb.jpg

 

Zapowiada się robota wokoło okna kuchennego

 

post-15053-0-55825200-1377722953_thumb.jpg

 

Oraz renowacja mebli kuchennych

 

post-15053-0-50807900-1377723012_thumb.jpg

 

Oraz oczywiscie duzo mniejszych lub wiekszych prac

Narazie jestem pozytywnie nakręcony i mam wielką ochote poskładac ta budke jak nalezy i cieszyc sie. Ale to dopiero w przyszłym sezonie.

Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą elddisa (przynajmniej mojego) trzeba naprawiac od srodka. Probowałem sciagnąc panel tylnej sciany i okazało sie ze styropian jest klejony do blachy wiec pozodtaje tylko rwac sklejke (lub to co po niej zostało)od wewnatrz.

Mam teraz kilka pytań.

1. Mam dostep do nieograniczonego drewna tekowego w roznych rozmiarach i grubosciach jak myslicie czy to się nada na scianę .

2. Panel ze swiatłami jest złamany w kilku miejscach oraz brakuje mu "naroznika" musze go z czegos wykonac mysle nad włóknem szkanym i żywicą.

3.Musze uszczelnic cała budke pod listwami ozdobnymi i w miejscach łączenia blach co myślicie zeby pod łaczenia blach dac klej do szyb samochodowych a na listwy uszczelniacz butylowy ?

4.Przedni pas jest pekniety przez całą szerokość myśle ze dam tam szeroki pasek blachy ok 1mm i przykleje go zywica i mata szklana od wewnatrz a na zewnatrz szpachlowka lub zywica z nitkami szklanymi.

To chyba narazie tyle z mojej relacji z "małego"remontu

W miarę postepu prac będę dodawał foty i w razie czego pytał dalej

gorąco pozdrawiam

Edytowane przez hades32 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Moim zdaniem , jeśli masz ten "wagon" za free , do tego czas, zapał i smykałkę  oraz zaplecze narzędziowe to nie zastanawiaj się i remontuj. 

 

Widzę ze zgnilizna objęła bardzo duży obszar.  Przyczepa zaczyna się odkształcać  (dupa siada ) . Zanim zaczniesz odbudowywać ściany podstempluj ramę  w kilku miejscach poza podporami i kołami by na czas remontu miała jak najwięcej punktów podparcia a podłoga oraz rama była równa. Zapobiegniesz w ten sposób odkształceniu geometrii bryły . Z tego też powodu odradzam prace na "wielu frontach" demontuj ściany sukcesywnie by buda nie oklapła bo po remoncie blacha poszycia się  wybrzuszy lub popęka. 

 

Z drewnem na listwy konstrukcji nie wydziwiaj . im lżejsze tym lepsze . Najlepsza sosna , nawet z palet.

 

Sposób na łatanie elementów paneli masz bardzo dobry. tego się trzymaj. 

 

Pozdrawiam i życzę miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.