Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wybraniu przyczepki


trojan8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z czystym sumieniem mogę polecić swój układ Dethleffs-a w opcji 2+2 i dmc 1200

 

 

http://otomoto.pl/dethleffs-dethleffs-420-camper-auto-paka-T4645481.html

 

 

http://www.caravans.nl/tweedehands-tourcaravan/dethleffs/slaats-caravans-kaatsheuvel/463349-dethleffs-450-camper-1999-voortent-luifel-%29.html

 

osobiście sypialnie mam z dużym łóżkiem czyli ta co stoi w Hollandii i polecam to ze względu na pojemny schowek pod spodem na całą szerokość cepy,stół krzesła itp.-wchodzą bez problemu.No i w łazience jest prysznic (z nieklejącą się do d...pleców :]  kotarą )

post-12883-0-90588900-1422807997_thumb.jpg

post-12883-0-80806300-1422808013_thumb.jpg

post-12883-0-21158100-1422808027_thumb.jpg

post-12883-0-97397000-1422808040_thumb.jpg

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku o tej porze interesowałem się Twoim Wilczkiem a po zdjęciach napalałem się jak szczerbaty na suchary :slina: . Jedną ze spraw która powstrzymała mnie przed przyjazdem był brak ciepłej wody , Pani specjalnie dla mnie poszła to sprawdzić bo moja żonka postawiła mi twarde wymagania a w stosunku do ówczesnej ceny to był konkretny brak . Widzę teraz nową niższą cenę a może warto by było ją doposażyć i wypośrodkować cenę zamiast ją dalej obniżać ???W/g mnie cepka jest super dla dwóch osób To oczywiście taki mój lużny pomysł niedoszłego klienta :skromny:  .

 Pozdrawiam.

Masz racje, że przyczepa w tej cenie i o tym standardzie powinna mieć już ciepłą wodę. Ale dokładanie, termy (a co za tym idzie koszty), wiążą się z tym, że przyczepa będzie droższa. Problem jest w tym, że wychodząc z tego założenia musiałbym w co drugiej przyczepie zamontować termę :), a konkurując na rynku gdzie jest zalew przyczep z Anglii z termami, bardzo ciężko jest konkurować z tak niskimi cenami podwyższając jeszcze swoje ceny. Nie wiem czy Tobie było to zaproponowane, ale zawsze możemy zamontować taką termę już dla konkretnego klienta. (może był to nasz błąd, że nie zaproponowaliśmy) :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomek, a masz jakiś przykład przyczepy z takim właśnie układem stołu i siedzeń :hmm:

 

Z siedzeniami dla 4 osób naprzeciw ? Jeśli tak, to np. zdjęcia powyżej.

Nie wiem, czy zostałem dobrze zrozumiany, odnośnie tej podkowy. Napisałem o swoich odczuciach, które zawsze dykwalifikowały wybór przyczepy z takim właśnie układem. Być może nie jestem odosobniony i stąd może słabe zainteresowanie rzeczoną przyczepą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Z siedzeniami dla 4 osób naprzeciw ? Jeśli tak, to np. zdjęcia powyżej.

Nie wiem, czy zostałem dobrze zrozumiany, odnośnie tej podkowy. Napisałem o swoich odczuciach, które zawsze dykwalifikowały wybór przyczepy z takim właśnie układem. Być może nie jestem odosobniony i stąd może słabe zainteresowanie rzeczoną przyczepą.

Pozdrawiam

 

To jest układ "podkowy"

 

post-8228-0-56180600-1422881318_thumb.jpg

 

Tu porównanie tego układu stołu, o którym piszesz i stołu w "podkowie"

 

post-8228-0-46852600-1422881319_thumb.jpg

 

Tomku, jakoś nie czuję tego, o czym piszesz. Wręcz przeciwnie, układ podkowy ma wyraźnie więcej zalet, a gdy założymy, że w układach wnętrz, jak na fotce, usiądą tylko po dwie osoby naprzeciw siebie, to różnic nie widzę w ogóle.

Podkowa ma jeszcze tą zaletę, że wygodnie dosiądą jeszcze dodatkowo trzy osoby, co nie uda się w żaden sposób w tym drugim układzie, a po rozłożeniu, otrzymujemy dodatkowe bardzo duże łóżko.

 

post-8228-0-87104700-1422881317_thumb.jpg

 

Mimo wszystko, jakoś nie znajduję lepszej alternatywy dla układu "podkowy", a już w szczególności tylko dla czterech osób siedzących przy stole.

Poza tym, wygoda określonego układu zależy jeszcze ile osób ogólnie "podróżuje przyczepą".

W moim przypadku tylko dwie, więc zamykana sypialnia z łóżkiem małżeńskim i podkowa z drugiej strony przyczepy, to dla mnie układ wprost idealny. Gdybym kiedykolwiek miał zmienić przyczepę, to tylko w takim właśnie układzie.

To oczywiście moja własna opinia, jak i odczucia, dlatego, jak już pisałem, każdy musi wybrać układ wnętrza wyłącznie pod katem własnych upodobań.

Czy jest możliwość zmniejszenia DMC cepki ?

Pytam ponieważ kilka sztuk znalazłem, które mi się podobają ale DMC wynosi 1250  :hmm: ?

 

Tak, istnieje taka możliwość.

 

Nie w każdym przypadku jednak i trochę czasu to zabiera (kwestie "papierkowe")

Pytanie tylko, czy warto i czy przyczepa ma odpowiedni zapas ładowności, aby się później nie okazało, że można do niej załadować jedynie kilka kanapek na drogę ;)

W przyczepach kempingowych istnieje na ogół problem odwrotny, czyli zbyt małej DMC w stosunku do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To jest układ "podkowy"

 

attachicon.gifpodkowa.jpg

Tu porównanie tego układu stołu, o którym piszesz i stołu w "podkowie"

 

attachicon.gifukłady wnętrza.JPG

Tomku, jakoś nie czuję tego, o czym piszesz. Wręcz przeciwnie, układ podkowy ma wyraźnie więcej zalet, a gdy założymy, że w układach wnętrz, jak na fotce, usiądą tylko po dwie osoby naprzeciw siebie, to różnic nie widzę w ogóle.
Podkowa ma jeszcze tą zaletę, że wygodnie dosiądą jeszcze dodatkowo trzy osoby, co nie uda się w żaden sposób w tym drugim układzie, a po rozłożeniu, otrzymujemy dodatkowe bardzo duże łóżko.
 

attachicon.gifdo spania.jpg

 

Mimo wszystko, jakoś nie znajduję lepszej alternatywy dla układu "podkowy", a już w szczególności tylko dla czterech osób siedzących przy stole.

Poza tym, wygoda określonego układu zależy jeszcze ile osób ogólnie "podróżuje przyczepą".

W moim przypadku tylko dwie, więc zamykana sypialnia z łóżkiem małżeńskim i podkowa z drugiej strony przyczepy, to dla mnie układ wprost idealny. Gdybym kiedykolwiek miał zmienić przyczepę, to tylko w takim właśnie układzie.

To oczywiście moja własna opinia, jak i odczucia, dlatego, jak już pisałem, każdy musi wybrać układ wnętrza wyłącznie pod katem własnych upodobań.


 

Tak, istnieje taka możliwość.

Nie w każdym przypadku jednak i trochę czasu to zabiera (kwestie "papierkowe")
Pytanie tylko, czy warto i czy przyczepa ma odpowiedni zapas ładowności, aby się później nie okazało, że można do niej załadować jedynie kilka kanapek na drogę ;)
W przyczepach kempingowych istnieje na ogół problem odwrotny, czyli zbyt małej DMC w stosunku do potrzeb.

 

Krzysiek, nie czujesz tego co piszę, bo to jest moja subiektywna ocena, która ma wpływ na potencjalny zakup. Świat jest różnorodny i przez to piekny, bo inaczej byłyby tylko układy z podkową, lub tylko z miejscami naprzeciw siebie. :]  Dorzucę tylko, że nijak nie widzę możliwość zasiąścia dówch podobnych osób do mnie w szczycie stołu na "łuku" podkowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do zdjęć kóre przedstawiłem ze swojej cepy uzupełnie iż przy stole po obu stronach zmieszczą się 4 osoby ( słownie: cztery :miga: )a przez to iż stół nie ma mechanizmu opuszczania się to 8 ludzkich nóg ma więcej przestrzeni. Ława przy drzwiach ma 1.1 metra a przy szafie 1.4 metra także po rozłożeniu i opuszczeniu stołu do spania 2 osoby  spokojnie się ułożą.

 

post-12883-0-02988900-1422897626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do alkowy jak mielismy taka przyczepe to najlepiej bylo wchodzic oknem jak juz ktos tam musial siedziec, nigdy wiecej, niewykrzytane miejsce kompletnie  -  subiektywnie uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Krzysiek, nie czujesz tego co piszę, bo to jest moja subiektywna ocena, która ma wpływ na potencjalny zakup. Świat jest różnorodny i przez to piekny, bo inaczej byłyby tylko układy z podkową, lub tylko z miejscami naprzeciw siebie.

 

I to się zgadza :ok: , dlatego post zakończyłem słowami:

To oczywiście moja własna opinia, jak i odczucia, dlatego, jak już pisałem, każdy musi wybrać układ wnętrza wyłącznie pod kątem własnych upodobań.

Dorzucę tylko, że nijak nie widzę możliwość zasiąścia dówch podobnych osób do mnie w szczycie stołu na "łuku" podkowy.

 

Nie rozumiem tego.

Piszesz przecież o dodatkowej możliwości podkowy i określasz to, jako "minus" tego układu wnętrza.

Rozwiązanie, o którym pisałeś, posiada jedynie możliwość: dwa razy po dwie osoby na przeciwko siebie i na tym koniec.

Podkowa posiada tą samą możliwość, czyli: dwa razy po dwie osoby na przeciwko siebie, a ponadto jeszcze trzy osoby w szczycie stołu, co uznałeś za wadę :look:

 

Tomek, tylko nie pomyśl, że się z Tobą kłócę :nono::]

Próbuję jedynie zrozumieć Twój sposób rozumowania odnośnie w/w układów wnętrza :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest układ "podkowy"

 

attachicon.gifpodkowa.jpg

 

Tu porównanie tego układu stołu, o którym piszesz i stołu w "podkowie"

 

attachicon.gifukłady wnętrza.JPG

 

Tomku, jakoś nie czuję tego, o czym piszesz. Wręcz przeciwnie, układ podkowy ma wyraźnie więcej zalet, a gdy założymy, że w układach wnętrz, jak na fotce, usiądą tylko po dwie osoby naprzeciw siebie, to różnic nie widzę w ogóle.

Podkowa ma jeszcze tą zaletę, że wygodnie dosiądą jeszcze dodatkowo trzy osoby, co nie uda się w żaden sposób w tym drugim układzie, a po rozłożeniu, otrzymujemy dodatkowe bardzo duże łóżko.

 

attachicon.gifdo spania.jpg

 

Mimo wszystko, jakoś nie znajduję lepszej alternatywy dla układu "podkowy", a już w szczególności tylko dla czterech osób siedzących przy stole.

Poza tym, wygoda określonego układu zależy jeszcze ile osób ogólnie "podróżuje przyczepą".

W moim przypadku tylko dwie, więc zamykana sypialnia z łóżkiem małżeńskim i podkowa z drugiej strony przyczepy, to dla mnie układ wprost idealny. Gdybym kiedykolwiek miał zmienić przyczepę, to tylko w takim właśnie układzie.

To oczywiście moja własna opinia, jak i odczucia, dlatego, jak już pisałem, każdy musi wybrać układ wnętrza wyłącznie pod katem własnych upodobań.

 

Tak, istnieje taka możliwość.

 

Nie w każdym przypadku jednak i trochę czasu to zabiera (kwestie "papierkowe")

Pytanie tylko, czy warto i czy przyczepa ma odpowiedni zapas ładowności, aby się później nie okazało, że można do niej załadować jedynie kilka kanapek na drogę ;)

W przyczepach kempingowych istnieje na ogół problem odwrotny, czyli zbyt małej DMC w stosunku do potrzeb.

Na czym polega zmniejszenie DMC przyczepy? Jak to wykonać?Gdyż podoba mi się a ma zbyt duże DMC o 50 KG

 http://olx.pl/oferta/hobby-460-excellnt-CID5-ID8JeYH.html#1bd842976e

:hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:

Edytowane przez trojan8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega zmniejszenie DMC przyczepy? Jak to wykonać?Gdyż podoba mi się a ma zbyt duże DMC o 50 KG

 

No nie wiem, czy w przypadku tej przyczepy, zmniejszenie DMC o 50 kg., to dobry pomysł.

Bez wcześniejszego jej zważenia na dobrej wadze w przynajmniej dwóch różnych miejscach, nie zaryzykowałbym takiej decyzji.

W ogóle, jeśli już bierzesz taką ewentualność pod uwagę (najpierw zakup, a potem kwestie związane ze zmniejszeniem DMC), to musisz też być przygotowany na sytuację, że Tobie akurat taka operacja się nie uda. Trzeba najpierw wybadać wszystkie sprawy na Twoim terenie (Wydział Komunikacji, OSKP itd.).

Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, poczytaj i mocno zastanów się nad tym, co napisałem wcześniej, końcówka posta #97.

 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/17746-zmiana-dmc-w-dowodzie/?hl=%20zmiana%20%20dmc

 

Post #13

http://forum.karawaning.pl/topic/17746-zmiana-dmc-w-dowodzie/?p=309841

 

Temat

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-wa%C5%BCy-wiecej-niz-myslisz/

 

Post #186

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?p=343932

 

Post #196

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?p=344278

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja

Zadzwoniłem do firmy Klaja gdzie sprzedający zapewnił mnie,że wstawił cepkę

Jak tam zadzwoniłem to nawet mi jej nie zaproponowali  :hmm:

Natomiast jak poinformowałem o tym fakcie sprzedającego to był bardzo zdziwiony.

Po chwili firma klaja do mnie oddzwoniła tłumacząc się, że gdzieś się zawieruszył dow. rej. cepki dlatego też mi jej nie zaoferowali hmm..............

Prosząc o mojego e-maila aby przesłać zdjęcia

Co sądzicie??? :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:


Zdjęcia jakie otrzymałem  z firmy klaja

Wcześniej wstawiałem od sprzedającego

Co sądzicie :hmm:

post-18774-0-15303200-1423073082_thumb.jpg

post-18774-0-02650200-1423073089_thumb.jpg

post-18774-0-87923400-1423073093_thumb.jpg

post-18774-0-20628000-1423073099_thumb.jpg

post-18774-0-85761500-1423073103_thumb.jpg

post-18774-0-17764700-1423073114_thumb.jpg

post-18774-0-44729700-1423073123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.