Skocz do zawartości

Przesiadka na kampera


Mrsulki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już o tym pisałem ale co tam. Od roku zeszłego maja mamy kampera i jest super (weekendowe wyjazdy dużo prościej zorganizować) ale na wyjazd wakacyjny marzy nam się przyczepka. Żona to nawet zaczęła któregoś dnia napominać czy byśmy sobie jakąś na wakacje nie kupili a później sprzedali - bo to ja lubię grzebać a po takim grzebaniu to i nie ma problemu ze sprzedażą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak sobie czytam forum, jedno, drugie, trzecie... nie trzeba być geniuszem by stwierdzić, że wszystko ma swoje miejsce... na karawaning.pl - kamper - to błąd, na camperteamie - nikt nie wróci do przyczepy, na forum VW czytam jakieś brednie o francuskich samochodach itd. itd.... chyba nie ma co dyskutować... jak nie spróbujesz to się nie dowiesz !!

poza tym jeszcze 2 godz. w pracy i do domku - pogoda piękna więc dziś może małe pranie tapicerki w kamperze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef, nie bierz tego tak bardzo do siebie, kupiłeś i musisz z tym żyć  :-]  (bez urazy, taki żarcik sytuacyjny), a podyskutować można, po to jest forum, a przede wszystkim z każdej rzeczowej dyskusji człowiek wychodzi odrobinę mądrzejszy. Na szczęście masz jeszcze możliwość powrotu, bo jak wspomniałeś przyczepę też jeszcze posiadasz :hehe: . Moim zdaniem, które powtórzę, najpierw trzeba określić jaki ten karawaning chce się uprawiać. Jeżeli ktoś lubi stacjonarnie nad jeziorem, w lesie, na leżaczku, grillek, piwko, wędka, książeczka albo na przykład rowerowe wycieczki itp. to kamper jak najbardziej mu się sprawdzi. Jak ktoś (w tym ja) lubi przyczepę postawić na kempingu i w ciągu na przykład 2-3 dni zwiedzić całą okolicę to raczej przyczepa i holownik (można rowerem ale z dwójką dzieciaków to trochę ciężko, a ja osobiście nie przepadam za jazdą rowerem).  Oczywiście ta druga forma jest też możliwa w wersji kamperowej ale to już musi być odpowiedni sprzęt do tego

 

I jak mnie będzie na taki stać to na pewno się przesiądę i powiem - Nigdy więcej z ogonem :D

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi stacjonarnie nad jeziorem, w lesie, na leżaczku, grillek, piwko, wędka, książeczka albo na przykład rowerowe wycieczki itp. to kamper jak najbardziej mu się sprawdzi.

 

No nie , kamperem się zwiedza , kamper jest do przemieszczania się , nie do "stacjonarki " :)  Tu 2 dni tam 2 dni  .................... itd.

 

Edytowane przez 100pa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie , kamperem się zwiedza , kamper jest do przemieszczania się , nie do "stacjonarki " :)  Tu 2 dni tam 2 dni  .................... itd.

 

Eee tam, polemizowałbym.

Owszem, kamperem można się szwendać* (!!!) i równie dobrze stacjonować a z budką szwędanie* (!!!) jest trochę bardziej kłopotliwe.

.

*Kurde, jak to się pisze? Jak napiszę poprawnie to mi wywala na czerwono, jak niepoprawnie - czyli tak jak jest to jest niby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie , kamperem się zwiedza , kamper jest do przemieszczania się , nie do "stacjonarki " :)  Tu 2 dni tam 2 dni  .................... itd.

 

A przez te 2 dnia jak się jest tu i tam to czym się przemieszczać? Z buta, rowerem, tramwajem, bo raczej nie kamperem. Tzn. da się ale trzeba wszystko składać, miejsce ktoś może zająć itp. Ja stawiam przyczepę, a rodzinę pakuję do auta i jedziemy, wracamy i wszystko jest gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Owszem, kamperem można się szwendać* (!!!) i równie dobrze stacjonować a z budką szwędanie* (!!!) jest trochę bardziej kłopotliwe.

.

*Kurde, jak to się pisze? Jak napiszę poprawnie to mi wywala na czerwono, jak niepoprawnie - czyli tak jak jest to jest niby ok.

:]   :]   :]

 

Reguła mówi (zob. -> em, en, ę), że połączenia liter em, en zgodnie z wymową piszemy przed spółgłoskami b, p, d, t, c. Zatem i czasownik szwendać się zapiszemy z literami en, a nie z ę, jak myślą niektórzy użytkownicy języka (zapewne w dobrej wierze, pamiętając regułę, że ę piszemy w wyrazach rodzimych).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem zadowolony z kamperka. Z przyczepką jeździliśmy 15 lat. Wewnątrz w kamperze miejsca więcej, podróżuje się wygodniej, na plecach dwa rowerki, więc po okolicy jest się jak ruszyć a dziecko (25 lat :) ) jak zechce to samo kamperkiem pojedzie bo po co ma z wapniakami jeździć :)  Są jeszcze dzieci czterołapne a te są z nowego nabytku zadowolone bo w czasie jazdy mogą spać tam gdzie im wygodnie. Tak czy siak trzeba najpierw spróbować by się przekonać :drive:

Edytowane przez Myszorki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz do pelni szczescia brakuje tylko 2ch elementow; 1;hol do holowania bez kierowcy,2;jakis Smart lub cos w tym stylu ,do zaczepienia na tym holu.W europie mniejwiecej 60-70 kamperow porusza sie z takim wlasnie zestawem-zwiekszajacym mobilnosc.Nalezy sie teraz nad tym zastanowic,bo to nie glupie rozwiazanie/tylko znowu ciagniesz za soba "ogon"


te 60-70 to oczywiscie procenty %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wszystkim jest to dane. Ja właśnie do takiego rozwiązania się zamierzałem żeby małe auto na lawecie za sobą pociągnąć ale niestety DMC przyczepy jaką mogę zapiąć to 1000kg i ciężko wpasować się z autem i taką lawetą. Dlatego zwiedzanie kamperem praktykujemy jak coś. Po jakimś czasie człowiek dochodzi do wprawy i nie sprawia to takiego problemu jakby się mogło wydawać. Zbierania dużo nie ma 3 krzesełka i zwinięcie markizy i można jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może świeży w temacie, bo przede mną dopiero 3 sezon w przyczepie ale raczej na kampera nie mam zamiaru się przesiadać i szczerze nie mogę zrozumieć Waszego nimi zachwytu. Przyczepa większa i lepsza na pewno kiedyś będzie ale ja zawsze potrzebuję auta, którym to robimy wycieczki wkoło przyczepy nawet po 100km i zwiedzamy. Poza prędkością przelotową nie widzę w kamperze żadnych dodatkowych zalet. Jestem człowiekiem, że tak powiem, dobrze zaplanowanym ale na szczęście jakiś czas temu wbiłem sobie do łba, że wakacje to nie wyścigi, w ciągu roku człowiek goni cały czas, a na urlopie buda na hak, okulary słoneczne na nos, kapelusz słomkowy na głowę, łokieć za okno i "osiemdziesiątką" do celu :drive: .  Bez spinki, bez stresu i najważniejsze to bez pośpiechu.

Święte słowa z ust mi to wyjąłeś heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez nie na lawecie! Nie wiem jak w Polsce,ale tu sa powszechnie dostepne w sprzedazy takie systemy holownicze,ze ciagniesz za soba samochod "na kolach"i nie wymaga to udzialu innego kierowcy.W zasadzie to wiekszosc kamperow z tego kozysta.


Ew.jakis skuter na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,sam kiedys tez przypadkowo holowalem tak uszkodzony samochod,i powiem ci-rewelacja,idzie jak po linijce,a odczucie to takie ,jakbys holowal cos o polowe lzejsze.


Tylko musisz miec specjalny kabel przylaczeniowy,ale on jest dodawany w komplecie,ew.mozna go dokupic osobno za nieduze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.