Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepy


MASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup nowej przyczepy. Wcześniej z karawaningiem nie miałem nic wspólnego, niemniej zabrałem sie do sprawy od lektur wszelkich możliwych forów i rozmów w punktach sprzedaży.

Ustaliliśmy że potrzebujemy łóżko piętrowe, większą łazienkę, długość ok. 7.5m, szer. 2.5m

Będziemy spędzać ok.5-8 tyg. rocznie zarówno nad polskim morzem jak i południu europy.

Ostatecznie skupiliśmy się na Hobby Deluxe 545 KMF, rozmieszczenie przyczepy wygrało z wykończeniem ( chcieliśm inny model ) ale ogólnie przyczepa nam się spodobała.

Niemniej od osób z większym doświadczeniem usłyszałem że Hobby generalnie nie należy do przyczep dobrej jakości i dosyć szybko zaczyna się psuć.

Znajomy opisał swoją, kupioną 9 lat temu nową, której dach po pierwszym czasie zaczął się lekko uginać tak że powstawała kałuża po każdym deszczu ( ma wiate ) Dodatkowo po 2gim sezonie szafki i uchwyty podobno odpadały... Ostatecznie sprzedał Hobby i kupił kampera.

No i para mi opadła czy kupować Hobby czy szukać przyczepy z innej firmy.

Będę wdzięczny za Wasże opinie i doświadczenia z używaniem przyczepy od nowości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego witaj na forum.

Jeżeli od razu startujesz na tak dużą przyczepę, to chyba jakieś doświadczenie w jeździe z tą szerokością musisz mieć (o odpowiednim prawie jazdy nie wspomnę).

Hobby jak większość producentów nie robi już od jakiegoś czasu długowiecznych przyczep.

Myślę, że większość odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz na tym forum.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Dokładnie tak, tematów w których znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania jest mnóstwo. Musisz przeglądać i czytać.
Pierwszy, lepszy z brzegu:
http://forum.karawaning.pl/topic/17661-przyczepy-fabrycznie-nowe-w-pl/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Oczywiście powyższy watek już czytałem, niemniej nie moglem znaleźć informacji w temacie Hobby.

Jeździłem z mniejszą przyczepą ( co prawda nie kempingową ;)  i nie było problemów, obecnie jesteśmy na etapie planowania egazminu na B+E czy coś w tym rodzaju.

Natomiast zastanawiam się czy Fendt nie jest lepszym rozwiązaniem ( jakościowym ), chociaż bardziwej mi się Hobby podoba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba Ci się ten model Hobby - kupuj Hobby. Przynajmniej cena nie będzie wygórowana. 68 tys. można jeszcze jakoś przełknąć.
Dostaniesz 5 lat gwarancji, więc kilka początkowych sezonów nie będziesz się musiał mocno martwić. Uczulam Cię jednak na bardzo wnikliwe i kilkukrotne przestudiowanie warunków gwarancyjnych dla nowego nabytku, zwłaszcza, gdy będzie to jednak Hobby, a jeśli możesz, to nawet jeszcze przed zakupem. Zastanów się też, czy wszystkie z warunków będziesz mógł spełnić, bo inaczej gwarancja będzie tylko iluzją. Miejsca serwisowania też mają znaczenie, warto je mieć jak najbliżej.
IMHO

P.S.
Gdybym miał takie potrzeby, jak Twoje, to zdecydowanie wybrałbym coś innego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli to ci pomoże to chyba wszystkie mają swoje wady większe lub mniejsze. W ostatnich 5 latach ja kupiłem 2 nowe przyczepy. 

Najpierw był Wilk( mam sentyment do tej marki) wcześniejsze modele mnie nie zawiodły ale ten ostatni to było nie dobrze - słowem awarii ulegało prawie  "wszystko".

W roku byłem prawie 6 razy na reklamacji. Niestety spotkało go nieszczęście i się skonczył epizod tego modelu.

Byłem we fabryce Burstnera w Kehl i bardzo mnie ciekawił proces produkcji. Ale Burstnera nie kupiłem. Podoba mi się ale... ..

W zeszłym roku przed samymi świętami kupiłem LMC 470E nowego.

Już do tej pory przejechali nim (prawie wszyscy domownicy z mojej rodziny) około 20 tys.

Ale też nie obeszło się bez problemów. Moi rodzice wracali nim z Portugalii i w ostatniej chwili dojechali do mnie bo "rozpadło" sie łożysko.

Kolejny problem to transformator ! Ostatnio zastanawiałem się czy to nie aby ma działać tak jak żarówka do końca gwarancji i wyskakuj z portfela.

Dwa razy na gwarancji go wymieniałem. A w ogóle kto robi teraz takie "badziewie"?

Fendt równiez mi sie podoba ale juz na starcie był średnio o 2500€ droższy. Hobby wizualnie są ładne ale mnie bardziej funkcjonalność interesuje.

 

Napisałeś że szukasz z łóżkiem pietrowym? Moje pytanie brzmi czy za każdym razem bedziesz z tego łóżka korzystał? bo jak tylko sporadycznie to ja na twoim miejscu rozważyłbym opcje z dwoma osobnymi łóżkami i dużym wygodnym stołem w kształcie litery U które rowniez można zamienic na duże wygodne łóżko. Dlaczego tak mówie bo te łózka sa bardzo nie wygodne i człowiek bardziej się na nich męczy jak wysypia. Ewentualnie zobacz opcję łózka składanego. Ponadto zwróć uwage na wyposażenie. Jezeli kupujesz nowa to w cenie mozna cos dobrac i utargowac. Pora na zakup przyczepy jak najbardziej odpowiednia. Po sezonie najlepszy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za cenne informacje. LMC nie oglądałem zatem nie mam porównania.

Na pewno jestem zdecydowany na łóżko piętrowe, przy małych dzieciach to chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Przy okazji ostatnich rozmów z wyposażeniem znalazłem ciekawą opcje w Hobby, podgrzewana podłoga :)

Na początku kompletnie mnie to nie zainteresowało, jednak później wczytałem się gdzieś w forum i trafiłem

na wątek wilgoci podłoża i zimnych poranków... przypomniałem sobie wtedy o opcji podgrzewanej podłogi w Hobby

i nie daje mi to spokoju czy alternatywne grzanie podłogowe nie jest lepsze w przejściowych warunkach, tym bardziej

że komfort używania jest znacznie lepszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

Zastanów się też, czy wszystkie z warunków będziesz mógł spełnić, bo inaczej gwarancja będzie tylko iluzją.

...

Kurde Krzysiek, zaimponowałeś mi kolejny niezliczony raz.

Niby oczywistość, a jakże zagmatwana w istotnych szczegółach.

Za to rozświetlenie masz u mnie kolejne (b/a) piwo.

Z przyjemnością i uznaniem postawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Dostaniesz 5 lat gwarancji, więc kilka początkowych sezonów nie będziesz się musiał mocno martwić. Uczulam Cię jednak na bardzo wnikliwe i kilkukrotne przestudiowanie warunków gwarancyjnych dla nowego nabytku, zwłaszcza, gdy będzie to jednak Hobby, a jeśli możesz, to nawet jeszcze przed zakupem. Zastanów się też, czy wszystkie z warunków będziesz mógł spełnić, bo inaczej gwarancja będzie tylko iluzją. Miejsca serwisowania też mają znaczenie, warto je mieć jak najbliżej.

5 lat gwarancji owszem się dostaje przy kupnie nowej budki. Jednakże z tego okresu na ogół tylko 2 lata obejmują gwarancję mechaniczną i elektryczną, zaś pozostałe 3 dotyczą gwarancji już tylko na szczelność.

Warunki gwarancji faktycznie należy przeczytać i przeanalizować przed zakupem.

Serwis gwarancyjny wykonywać należy w określonych nieprzekraczalnych terminach.

Najlepiej serwisować u sprzedającego lub w autoryzowanym serwisie.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za cenne informacje. LMC nie oglądałem zatem nie mam porównania.

Na pewno jestem zdecydowany na łóżko piętrowe, przy małych dzieciach to chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Przy okazji ostatnich rozmów z wyposażeniem znalazłem ciekawą opcje w Hobby, podgrzewana podłoga :)

Na początku kompletnie mnie to nie zainteresowało, jednak później wczytałem się gdzieś w forum i trafiłem

na wątek wilgoci podłoża i zimnych poranków... przypomniałem sobie wtedy o opcji podgrzewanej podłogi w Hobby

i nie daje mi to spokoju czy alternatywne grzanie podłogowe nie jest lepsze w przejściowych warunkach, tym bardziej

że komfort używania jest znacznie lepszy.

Pozdrawiam

 

Podgrzewana podłoga - sympatyczny dodatek, ale niestety, to tylko gadżet (mam na myśli termo maty elektryczne stosowane w takich przypadkach). Dają efekt ciepłej podłogi, ale w żadnym razie nie zastępują, ani nawet nie wspomagają ogrzewania głównego (mała moc i zasilanie 12 - 24 V), przyczepa musi być podłączona do sieci 230 V w czasie ich pracy. Nie można też ich porównywać z typowym ogrzewaniem podłogowym w domach. Z tego powodu, nie będzie to alternatywne ogrzewanie (wiosna, jesień lub tym bardziej zima). Wyjątkiem jest ogrzewanie wodne "wbudowane" w podłogę przyczepy (najczęściej ALDE), ale jestem przekonany, że nie znajdzie się go w "Hobby", tylko np. w przyczepach lub kamperach "KABE", jednak to już zupełnie inna półka. Powinieneś się upewnić, jaką moc ma to grzanie podłogowe, o którym czytałeś i na jakiej zasadzie działa

Ciepła wykładzina dywanowa na całej podłodze znakomicie likwiduje efekt "zimnej podłogi", nie wymaga zasilania i z pewnością jest tańsza. Jeśli nie ma jej w standardzie, to powinna być w opcji "ekstrasów" - polecam. Jeśli zsumowana kwota poszczególnych dodatków nie stanowi dla Ciebie przeszkody, to warto mieć wszystkie, które uznasz za przydatne.

IMHO

Kurde Krzysiek, zaimponowałeś mi kolejny niezliczony raz.

Niby oczywistość, a jakże zagmatwana w istotnych szczegółach.

Za to rozświetlenie masz u mnie kolejne (b/a) piwo.

Z przyjemnością i uznaniem postawię.

 

Dzięki za miłe słowa :skromny:

Przypuszczam, że nadarzy się kiedyś okazja :piwo:

Z pewnością nie odmówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer ja także jestem Twoim fanem podziwiając jakość merytoryczną  i formę wypowiedzi. :ok:

 

Ja również z wielką przyjemnością zapraszam na dobre :piwo: .

Czasami jeżdżę na Roztocze, a to chyba blisko Ciebie.

Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz to już nie wiem, co napisać :skromny:
Koledzy, skromnie dziękuję za Wasze uznanie i uwierzcie mi - bardzo je sobie cenię !
Oczywiście będzie mi niezmiernie miło, jeśli nadarzy się kiedyś okazja spotkania z Wami.
Lucek,
Roztocze, to faktycznie "moje" bliskie strony, więc gdybyś był w tych okolicach, to daj znać.

Przepraszam Wszystkich za ten mały OT. :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa uznania za wiedzę i doświadczenie, notuje wszystkie cenne uwagi przed ostateczną decyzją.

Skoro poruszyłeś temat fajnych gadżetów to chętnie poznam Waszą opinię w co warto wyposażyć przyczepę,

Na tą chwilę zdecydowaliśmy że nie będziemy zamawiali niczego niezbędnego i po pierwszym sezonie, lub w trakcie dokupimy

to co uznamy za potrzebne. Tym sposobem chcemy dołożyć tylko mikrofale (używamy) i zestaw tv.

Zastanawiam się jeszcze nad moverem (1600kg) ale chyba trafi do rzeczy do zastanowienia sie po pierwszym sezonie

podobnie jak zestaw baterii słonecznych z akumulatorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASZ ,odnośnie dodatkowych gadżetów to przy zakupie nowej budy warto zapoznać się z listą wyposażenia dodatkowego montowanego w fabryce.

Nie raz wychodzi taniej ale może być tak  ,że zamontowanie czegoś tam po jakimś czasie, równa się z rozbiórką nie małej ilości elementów przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.