Skocz do zawartości

Na Podlasiu o Podlasiu (i nie tylko)...


Rekomendowane odpowiedzi

Stef, czyli przyczepa pod młotek, tak? :)

 

Nam zdrowie pokrzyżowało plany na ten weekend. Będziemy próbowali jeszcze w przyszłą sobotę i niedzielę. W maju mamy wesele i 2 komunie więc z wyjazdów praktycznie nic nie wyjdzie. Ale w czerwcu... :> Szef zatwierdził miesiąc wolnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Malo brakowalo a w ten weekend pojechalibysmy krajoznawczo do Tykocina i Supraśla, niestety sie nie udalo, moze za tydzien...

Bo chyba warto - miejsca piekne jakby...

 

Wasz mazowiecki Podlasiak, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na majówkę do Danowskich lecimy na dwie nocki , w czerwcu ( na Boże Ciało ) jest plan ataku na okolice Giżycka. 

1 maja po południu planujemy wyjazd z Białego i 3 maja popo powrót .Może ognisko i wódeczkę jakąś ciepłą by się zorganizowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, dajcie znać kiedy będziecie się wybierali w nasze strony. Nie może być inaczej jak się spotkać :)

 

Grzesiek, na Boże Ciało spróbujmy się grupą zorganizować. Nam każde miejsce będzie odpowiadało :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede wiedzial, ze jedziemy na 100% to na pewno zadzwonie. :ok:

 

fajne miejsce jest tu na przyklad http://alumnat.pl/

 

A tu fajna strona jest http://www.atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne.htm

 

tradycje-kiszka-ziemniaczana.jpg to dobra rzecz - kiszka ziemniaczana..

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jakiś czas temu dotarłem do domu... rozpakowałem wstępnie kamperka, rozpaliłem w piecu... i przy okazji w kominie... zgasiłem komin i otworzyłem piwo... no i piszę :)

 

Weekend super !! Krzysiek i Aga to super kompani do tańca i do różańca !! Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję za tak miłe towarzystwo !!

 

Kamperem jesteśmy niesamowicie mile zaskoczeni. Podróżowanie z dziećmi kamperem a autem z przyczepą to dwie różne historie. Pierwszy raz przejechaliśmy tyle km bez problemów !!

Teraz siku to nie problem :)

Tak więc przyczepa pod młotek... chociaż bardzo nam jej szkoda. ale teraz wiem czego mi brakuje w przyczepie.

 

fotki ma w telefonie, zaraz spróbuję je wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, Tykocina nie znam, mimo, że pod nosem. Jakoś nie po drodze. A nie, sory. Z filmu znam!!! Jak u Pana Boga w... :D

 

A stronią fajna, przeglądałem ją wcześniej.

 

Maciek, uderzaj do Stefana bo KIP ucieknie ;)

 

Tomek, coś w okolicy 4. Jakoś początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tykocina - to zapraszam. 

Alumnat fajny ale ja bardziej polecam rest. Tejsza - zaraz za Synagogą. Fajne żarcie podobno typowo żydowskie.

Poza tym warto przyjechać w pierwszą niedziele miesiąca by odwiedzić jeden z większych targów staroci w Kiermusach. Trzeba pamiętać, że w Kiermusach w tym czasie raczej kawy nie dostaniesz, a na obiad trzeba długo czekać.

Poza tym zabytki: Synagoga i muzeum, Kościół, Rynek, Zamek. 

 

Ogólnie miasteczko bardzo sympatycznie i nie zalane asfaltem. Nadal króluje tu bruk. Na pewno warto przyjechać.

 

 

a kumpla film o Tykocinie.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, faktycznie - Tykocin sliczne miasteczko, a jakie historyczne!

A restauracja Tejsza - brzmi i wyglada niezle

 

2dd-893x640.gif

 

 

 

 

plan jest taki, zeby najpierw Wizna i Góra Strękowa, bo obrona w 1939 do historii przeszla i BOHATER kpt. Raginis i jego żolnierze tam głowy dali za nasz kraj, takie mniejsze ale chyba wazniejsze Westerplatte - mialem juz pare razy tam pojechac i swiatelko zapalic...

3429320_wizna-1939.jpg

 

 

 

A co powiecie o Supraślu?

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supraśl - super. 

Oprócz zabytków o których wszędzie można przeczytać to polecam rest. Łukaszówka.

Jest jeszcze rest. Jarzębinka - kiedyś bym polecił ale już dwóch znajomych miało niezłe przeboje po kartaczach tam serwowanych, więc nie polecam. 

A co do muzeów to Obowiązkowo Muzeum Ikon !!! Naprawdę warto.

 

Po drodze z Tykocina do Supraśla zapraszam do Choroszczy - kilometr zboczysz z drogi ale warto zobaczyć pałacyk letni Branickich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.