Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie przyczepy w Wejherowie


Danwil

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem do jutra w Trójmieście.

W razie czego.

Dzięki bardzo za taki odzew, szczerze, jestem bardzo mile zaskoczony.

Faktycznie klapa jest nie domknięta bo jest z nią problem polegający na oderwaniu paska plastiku z krawędzi bakisty, trzyma się tylko dzięki uszczelce. Mam nadzieję że jakieś zabiegi z gościem od klejenia plastików pomogą lub połączenie za pomocą dodatkowego paska z innego tworzywa. Gość ma w niedzielę zamknięte choć mieszka niedaleko, może uda mi się umówić z nim  na jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest normalny problem z bakistą. Najlepiej klei to zwykła kropelka, trzeba tylko mieć taki sam materiał na zakładkę. Ale jak byś nie kleił, to prędzej czy później złamiesz (choćby wkładając butlę do bakisty). Napisz do GregorY i skorzystaj z jego pomocy, będziesz miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć znam właściciela sam tam kupiłem a szukałem długo.Chcesz to podejdziemy pomogę Ci ,albo zapytam wprost o stan.Pozdrawiam

Jeśli jest możliwe spotkanie w poniedziałek ok 15-16 to było by fajnie zasięgnąć opinii.

Jest ta jeszcze jeden "kwiatek" na dachu są chyba stare ślady zawilgocenia (obecnie suche i twarde, nie poddające się) wokół wywietrznika dachowego. Widać z zewnątrz popękane uszczelnienia, mam nadzieję że można je odtworzyć

Nie jestem ekspertem ale

- Pokrywa od bakisty wydaje się jakoś tak niedopasowana, niedomknięta?

- nie widzę w toalecie uszczelniacza między ścianami a brodzikiem  

Już w kilku oglądanych przyczepach zauważyłem brak uszczelniacza wokół brodzika, może nie korzystali z prysznicu, ale pierwsze co mi zaświtało to jak się zdecyduję z pewnością to zrobię bo zamierzam zmienić słuchawkę na prysznicową i korzystać z tego dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danwil, nie radzę bawić się w prysznic. Co do okna dachowego, to że są suche nie znaczy, że nie ma tam problemu. Zdjęcie okna to tylko cztery wkręty, wystarczy, że zdejmiesz część od środka i będzie widać, czy przecieka uszczelnienie, czy po prostu ktoś nie zamknął okna dachowego w czasie ulewy.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danwil, nie radzę bawić się w prysznic. Co do okna dachowego, to że są suche nie znaczy, że nie ma tam problemu. Zdjęcie okna to tylko cztery wkręty, wystarczy, że zdejmiesz część od środka i będzie widać, czy przecieka uszczelnienie, czy po prostu ktoś nie zamknął okna dachowego w czasie ulewy.

Dla mnie osobiście wystarczy kawałek foliowego worka jako zbiornik, zawieszony na drągu co robi za prysznic, niestety małżonka ma inne podejście, choć zaczyna się przekonywać że tylko wyjątkowo. Sam obawiam się zacieków po prysznicowych bo nie ma tam sensownych uszczelniaczy.

Danwil, nie radzę bawić się w prysznic. Co do okna dachowego, to że są suche nie znaczy, że nie ma tam problemu. Zdjęcie okna to tylko cztery wkręty, wystarczy, że zdejmiesz część od środka i będzie widać, czy przecieka uszczelnienie, czy po prostu ktoś nie zamknął okna dachowego w czasie ulewy.

Pytanko techniczne, czy przy oknie dachowym pomiędzy górną a dolną jego częścią nie powinna być jakaś uszczelka na krawędzi ?(nie wiem czy dobrze to opisałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danwil, ale jak będzie się Małżonka kąpała?

Po pierwsze primo: w zimnej wodzie?

Po drugie primo, wykąpie się, ale tylko jeśli Twoja Małżonka jest azjatką ( i to drobnej postury )

Po trzecie primo, zalejesz budę i będzie problem, chyba, że jakimś cudem uszczelnisz wszystko, tylko wtedy Małżonka może nie mieć tlenu w czasie kąpieli.

 

Konkluzja: kąpiel w budce tak, ale na pewno nie w tych modelach Hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danwil, ale jak będzie się Małżonka kąpała?

Po pierwsze primo: w zimnej wodzie?

Po drugie primo, wykąpie się, ale tylko jeśli Twoja Małżonka jest azjatką ( i to drobnej postury )

Po trzecie primo, zalejesz budę i będzie problem, chyba, że jakimś cudem uszczelnisz wszystko, tylko wtedy Małżonka może nie mieć tlenu w czasie kąpieli.

 

Konkluzja: kąpiel w budce tak, ale na pewno nie w tych modelach Hobby :)

No cóż nie można mieć wszystkiego, to pierwszy zakup. Ja jestem przyzwyczajony do namiotów (30 lat kajaków turystycznie i tylko namioty) więc na stare lata to i tak poprawa jakości bytowania. Chcę ją pociągnąć za rok na CRO na Hvar z 2 kajakami na dach auta. Ciągnik Toyota Rav4 D4D. Chyba da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę. Jeśli tylko z Szanowną Małżonką, to można napisać, że będzie lepiej jak w szóstce z Decathlonu :)

Jeszcze dwójka przyjaciół z kajaków dla odwagi, coś kiedyś ciągnąłem (przyczepy kajakowe) ale to były krótkie trasy a na Hvar to "cirka" 1800 km

Jeszcze dwójka przyjaciół z kajaków dla odwagi, coś kiedyś ciągnąłem (przyczepy kajakowe) ale to były krótkie trasy a na Hvar to "cirka" 1800 km

A tu gość ma wersję z prysznicem i podobno termą gazową

 

http://otomoto.pl/hobby-prysznic-wc-zadbana-T4487221.html

 

a model jakby ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź kolego na ten Hvar :) mają tam ładne łazienki - np na campingu Vira :)... a i będzie gdzie popływać na kajaku.

 

w temacie ciepłej wody - najtaniej i najprościej jest zamontować grzałkę taką jak montuje się do kaloryferów łazienkowych - do zbiornika z wodą... oczywiście zbiornik musi mieć grube ścianki a całość dodatkowy bezpiecznik. Zabawka za 130zł + rezygnacja z wody zimnej w kranie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź kolego na ten Hvar :) mają tam ładne łazienki - np na campingu Vira :)... a i będzie gdzie popływać na kajaku.

 

w temacie ciepłej wody - najtaniej i najprościej jest zamontować grzałkę taką jak montuje się do kaloryferów łazienkowych - do zbiornika z wodą... oczywiście zbiornik musi mieć grube ścianki a całość dodatkowy bezpiecznik. Zabawka za 130zł + rezygnacja z wody zimnej w kranie :)

Gość z Ostrowa Wielk. doradzał podobnie, tyle że ze zwykłą grzałką i pilnowanie temperatury. Wniknę w ten temat, jakby były kłopoty to się odezwę. Czy takie rozwiązania są opisane w innych wątkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie brakuje uchwytów do stelaża przedsionka w przedniej części przyczepy .Osobiście nie polecam nikomu przyczep z łazienką ( lub kuchnią i łazienka ) na tylnej scianie - wg mnie powinny być nad osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale temperatura którą uzyskasz pozwoli Ci umyć zęby bez pękania szkliwa.

 

temperatura uzyskana z grzałki 230V, z termostatem jest regulowana i uzyska spokojnie wodę prawie wrzącą jak i ok 36-40C... kwestia testów - do zrobienia w godzinkę pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie brakuje uchwytów do stelaża przedsionka w przedniej części przyczepy .Osobiście nie polecam nikomu przyczep z łazienką ( lub kuchnią i łazienka ) na tylnej scianie - wg mnie powinny być nad osią.

Niekoniecznie brak.

post-14545-0-00620700-1410643034_thumb.jpg

Dlaczego nie polecasz łazienki z tyłu?

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.