Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie przyczepy w Wejherowie


Danwil

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie brakuje uchwytów do stelaża przedsionka w przedniej części przyczepy .Osobiście nie polecam nikomu przyczep z łazienką ( lub kuchnią i łazienka ) na tylnej scianie - wg mnie powinny być nad osią.

Faktycznie, słuszna uwaga, pewnie trzeba będzie coś zamiennie zainstalować.

Wracając do usytuowania łazienki, czym to uwarunkowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlaczego zamiennie? Trzeba sprawdzić jaki jest ten przedsionek. Jeśli brakuje uchwytu (nie sądzę), wystarczy go przykręcić. To jest dość krótka przyczepka.

Do niej są  podobno 2  przedsionki, pewnie zajmie to trochę czasu ale sprawdzę w poniedziałek.

Faktycznie u Ciebie też nie widzę. Mówisz że krótka , a ja w obawie przed problemami z manewrowaniem przyfilowałem wersję 370. Jak dziś wszedłem do 420 to uznałem że tylko taka wielkość, nic mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zamiennie? Trzeba sprawdzić jaki jest ten przedsionek. Jeśli brakuje uchwytu (nie sądzę), wystarczy go przykręcić. To jest dość krótka przyczepka.

Czy wybór tego modelu to dobre rozwiązanie? Generalnie to będą wyjazdy bardziej "wędrowne" z częstą zmianą miejsca.

To podobno dość trwały model, niemiecka solidność choć właściciel z pochodzenia nasz.

Spokojnie, ja mam 460 i naprawdę nie jest manewrowanie żadnym problemem. Więcej strachu niż to warte.

Mam do wyjazdu na CRO prawie cały rok a już mam stresa. Jeśli ją zakupię to chyba trzeba będzie ostro potrenować z jazdą i rozkładaniem tego całego gospodarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę Cię namawiać do konkretnego modelu. Widzę tylko to, co pokazałeś. Hobby to dobra marka, ale musisz mieć pewność, że nie ma zacieków (zwłaszcza z przodu - patrz pomoc GregorY). Jeśli jest sucha, to wydaje mi się, że na Twoje potrzeby, o których pisałeś będzie idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę Cię namawiać do konkretnego modelu. Widzę tylko to, co pokazałeś. Hobby to dobra marka, ale musisz mieć pewność, że nie ma zacieków (zwłaszcza z przodu - patrz pomoc GregorY). Jeśli jest sucha, to wydaje mi się, że na Twoje potrzeby, o których pisałeś będzie idealna.

Jeśli gość będzie mógł być jutro do dyspozycji to dam znać i odezwę się do GregorY.

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc, dam znać jaki wynik. Jeśli nie ta to szukam dalej, coś muszę nabyć jeszcze w tym roku, bo gdzie czas na trening. 

Pozdrawiam i do miłego na szlaku drogowym lub kajakowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, słuszna uwaga, pewnie trzeba będzie coś zamiennie zainstalować.

 

Problemem nie jest sam brak uchwytów  tylko przyczyna dlaczego ich nie ma - zwłaszcza ze częśc jest.

Wracając do usytuowania łazienki, czym to uwarunkowane?

Moim zdaniem takie rozmieszczenie ( na końcu przyczepy) bardzo źle wpływa na stabilność przyczepy w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest sam brak uchwytów  tylko przyczyna dlaczego ich nie ma - zwłaszcza ze częśc jest.

Wracając do usytuowania łazienki, czym to uwarunkowane?

Moim zdaniem takie rozmieszczenie ( na końcu przyczepy) bardzo źle wpływa na stabilność przyczepy w czasie jazdy.

Sądzę że producent konstruując model przewiduje by ciężar poszczególnych elementów nie miał wpływu na stabilność. Większy wpływ może mieć nieprzemyślane rozmieszczenie wyposażenia np przedsionki, podłogi czy zbiorniki z wodą.

W toalecie nie było fabrycznego uszczelniacza. Tabliczka wisi na swoim miejscu.

wiem bo miałem 420-stke.

Jeżeli mieszczą ci się kolana przy zamkniętych drzwiach ze sraczyka - bierz.

 

Pamiętaj że kasetę opróżniania od strony przedsionka -w razie przelania megawietrzenie. Tylko 3 szyby masz otwierane ale wszystkie atermiczne.

Patrz na to co masz na tabliczce - w tamtych czasach niejednokrotnie MW= DMC.

Brak ciepłej wody ale duże możliwości adaptacji.

Czy w temacie "dużych możliwości adaptacyjnych" będę mógł się jeszcze odezwać?, oczywiście jak ją nabędę drogą kupna.

Mam świadomość że spędzę przy niej jeszcze sporo czasu bu w pełni zadowalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ta to szukam dalej, coś muszę nabyć jeszcze w tym roku, bo gdzie czas na trening.

 

Skup się na tym żeby buda nie ciekła i wszystkie sprzęty działały bo zamiast nauki manewrowania będziesz miał naukę naprawy przyczepy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na tym żeby buda nie ciekła i wszystkie sprzęty działały bo zamiast nauki manewrowania będziesz miał naukę naprawy przyczepy .

Witam i dzięki za zainteresowanie.

Oczywiście szczelność to podstawa, ale nie ma szansy na zakup bądź co bądź 20-paroletniej przyczepy z gwarancją szczelności.

Ważne by była sucha, klejenie potencjalnych przecieków będzie czymś normalnym na początku i końcu sezonu. 

Tą którą oglądałem podłogę ma zdrową, bez oznak przegnicia, bez widocznych zacieków w narożnikach (przód i tył)

Co jeszcze sprawdzić? Wejść pod podłogę i nakłuwać co kawałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze sprawdzić? Wejść pod podłogę i nakłuwać co kawałek?

@Danwil

Mogą być 2 rodzaje ugięć podłogi przyczepy.

1. Ugięcie TYLKO warstwy górnej ...

2. Ugięcie obu warstw ...

Do sprawdzenia obu warstw podłogi potrzebne są 2 osoby.

Należy położyć się przed bokiem przyczepy i obserwować (ugięcia)

od spodu pod osobą chodzącą wewnątrz przyczepy.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danwil

Mogą być 2 rodzaje ugięć podłogi przyczepy.

1. Ugięcie TYLKO warstwy górnej ...

2. Ugięcie obu warstw ...

Do sprawdzenia obu warstw podłogi potrzebne są 2 osoby.

Należy położyć się przed bokiem przyczepy i obserwować (ugięcia)

od spodu pod osobą chodzącą wewnątrz przyczepy.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Dzięki za pomysł, jestem umówiony na dziś na cirka 16-17 na plac. Będę z kolegą to przetestuję.

Zamierzam postawienie jej tylko na podporach i sprawdzenie co się dzieje od spodu.

Cześć znam właściciela sam tam kupiłem a szukałem długo.Chcesz to podejdziemy pomogę Ci ,albo zapytam wprost o stan.Pozdrawiam

Witaj,

Będę dziś ok 16-17 na placu, jak byś znalazł trochę czasu to zapraszam, zawsze to para oczu więcej i podejście spokojniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.