Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie przyczepy w Wejherowie


Danwil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

To mój debiut nie tylko na tym forum, tak więc proszę o wyrozumiałość.

 

Przeglądając forum zauważyłem, że możliwa jest pomoc doświadczonych fanów karawaningu przy ocenie przyczepy.

W Wejherowie znalazłem przyczepę Hobby DeLux 420 z 92 roku.

 

http://autolutek.otomoto.pl/hobby-wc-kasetowe-prawie-nowy-namiot-dl-420-T4560907.html

 

Wiem że ocena na podstawie zdjęć jest nie miarodajna, więc byłem dziś na placu i obejrzałem ją z szacowną małżonką (małżonka jest za) ale ja wolałbym by to był trafny wybór.

Zaglądałem do narożników u góry i przy podłodze, żadnych napuchnięć czy zacieków, sucho i bez "dziwnych zapachów" Koszt przyczepy podobno średni jak na ten rocznik, ale stan budzi zaufanie.

 

Jeśli jest ktoś z okolic Gdańska, Gdyni lub Wejherowa i może pomóc to proszę o kontakt.

 

Mogę zabrać autem jeśli będzie potrzeba. Mam czas do wtorku, środy na podjęcie decyzji (rezerwacja) (we wtorek montuję hak i będzie można ją podczepiać)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aczkolwiek nie posiadam przeczepy Hobby, ale moim zdaniem tabliczka znamionowa jest umieszczona za wysoko (fotka nr2). Sądzę że coś było grzebane. 

Edytowane przez Kogi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Pokrywa bakisty odstaje, bo jest po prostu nie zamknięta. Uszczelniacza w oryginale nie było. Ja nie mam i nigdy go nie było. Pewnie poprzedni właściciele tak jak i ja nie korzystali. Na zdjęciach wygląda bardzo ładnie. Tylne kanapy mają nowe poszycie, warto sprawdzić, czy jest założone na stare. Jeśli nie to nic dziwnego. Ja wyprałem oryginały, ale wiązało się to z tapicerowaniem 63 guzików. Bolały palce przez tydzień. Następnym razem uszyję po prostu nowe. Uważam, że warto podjechać i zobaczyć, bo zdjęcia do handlu portrafią mocno oszukać.
Pozdrawiam.
PS.


Kogi, dnia 13 Wrze 2014 - 20:25, napisał:

Aczkolwiek nie posiadam przeczepy Hobby, ale moim zdaniem tabliczka znamionowa jest umieszczona za wysoko (fotka nr2). Sądzę że coś było grzebane.


Tabliczka jest w miejscu oryginalnym :)
To moja:

post-14545-0-13217400-1410633101_thumb.jpg
 

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photo1-caravane-hobby-420-tm-luxe-de-199T

I to jest idealny przykład przebijanej tabliczki :) A tak poważnie, to tabliczka o niczym nie świadczy. Wydaje mi się, że wszystkie Hobby z tych roczników mają pod paskiem, ale zaraz GregorY nam wyłuszczy :)

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W toalecie nie było fabrycznego uszczelniacza. Tabliczka wisi na swoim miejscu.

wiem bo miałem 420-stke.

Jeżeli mieszczą ci się kolana przy zamkniętych drzwiach ze sraczyka - bierz.

 

Pamiętaj że kasetę opróżniania od strony przedsionka -w razie przelania megawietrzenie. Tylko 3 szyby masz otwierane ale wszystkie atermiczne.

Patrz na to co masz na tabliczce - w tamtych czasach niejednokrotnie MW= DMC.

Brak ciepłej wody ale duże możliwości adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten w fabryce co ma zadane mocować tabliczki znamionowe   miał skurcz mięsni i za nisko się schylił i tak przymocował :] :].Nie widać żeby było coś grzebane to znaczy tak było jak pisze,haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena będzie do negocjacji i nie będzie niespodzianek przy bliższym poznaniu, to chyba warto. Tylko pamiętaj! Weź ze sobą kogoś znajomego i jeśli zobaczysz i się zakochasz, nogi Ci się ugną, ta osoba ma Cię odciągnąć. Prześpij się, przemyśl, nie kupuj na pałę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.