Skocz do zawartości

I Majówka Karawaningowa - Sława 2008


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 708
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bo ci państwo biegle władali językiem niemieckim i pewnie większość zagranicznych uczestników tego zlotu wywodzi się z krajów niemieckojęzycznych.

Andrzeju, pewnie się zdziwisz, ale najwięcej załóg było z Francji - to stan na środę, być może później sytuacja uległa zmianie. Jeżeli zlot nazywa się Europa Rally to w dobrym tonie byłoby mieć wśród organizatorów kogoś, kto włada językiem angielskim - wszak jest to najpopularniejszy język na naszym kontynencie.

Z ciekawości zerknęłam na stronę PFCC. Zaciekawiła mnie cena rejsu katamaranem po jeziorze: 40 zł od osoby (!). Jedno z dwóch - albo ktoś nieźle na tym zarobił albo nasz Filip85-87 ma wybitne zdolności negocjacyjne :bzik: ... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlotach organizowanych przez PFCC, do imprez dokłada federacja, jestem członkiem federacji od ponad 20 lat i od czasu do czasu bywam na zlotach organizowanych przez nich. Ponadto mam zniżkę minimum 10 % na kempingach rekomendowanych przez PFCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka: chciałbym nawiązać do zdjęcia wiatraka. Jak legenda głosi podobno w tych rejonach mogło być tylko 99 wiatraków. Każdy setny, który ktoś próbował stawiać ulegał zniszczeniu, pożar itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka: chciałbym nawiązać do zdjęcia wiatraka. Jak legenda głosi podobno w tych rejonach mogło być tylko 99 wiatraków. Każdy setny, który ktoś próbował stawiać ulegał zniszczeniu, pożar itp.

W okolicach Sławy są aktualnie dwa wiatraki - jeden we Wróblowie, drugi w Potrzebowie. Niestety - oba są chyba tymi "setnymi" egzemplarzami. Pierwszy już bez dachu, drugi może się zawalić w każdej chwili.

Jeżeli ktoś lubi wyzwania i ma dużo pieniędzy to ten drugi wiatrak jest do sprzedania - rozmawialiśmy z właścicielem, może go sprzedać za jedyne 5 tys. zł :bukiet: . Oczywiście pod warunkiem, że się nie rozleci w czasie rozbiórki. Tylko jak pomyślę ile kosztowałby jego odrestaurowanie to :) ....

Co ciekawe -wiatrak jeszcze w latach 60-tych XX w. normalnie fukcjonował. Do ruiny doprowadziła go ludzka niedbałość.. Wielka szkoda...

 


Potrzebowo

post-47229-imported-6d2fd056-8eb4-4eab-98e9-ab15627ff6c3_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka: chciałbym nawiązać do zdjęcia wiatraka. Jak legenda głosi podobno w tych rejonach mogło być tylko 99 wiatraków. Każdy setny, który ktoś próbował stawiać ulegał zniszczeniu, pożar itp.

 

Dokładnie legenda dotyczy Śmigla i okolic, a więc i chyba Sława sie pod to "łapie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; Wir57 Rysiu!! bardzo dziękuje za płyty. Zięć przegrał na kilka "normalnych" płyt. Zaraz po majówce to "wepchnęła" się mi do kabiny "Mańka" Krystyna ( żona) i nie mogłem dać " czadu".Ale ten wyjazd od 15-17.05.byłem sam i dałem "czadu",aż kabina "Mańka" drżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączam się do podziękowań dla organizatorów. Dziękuję też sąsiadom za pomoc w ustawieniu przyczepki, pożyczenie kabla z gniazdkami i rozpalenie piecyka dzięki czemu noc była przyjemna. Żałuję że tak krótko byliśmy. W galerii zamieściłem kilka fotek.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; Wir57 Rysiu!! bardzo dziękuje za płyty. Zięć przegrał na kilka "normalnych" płyt. Zaraz po majówce to "wepchnęła" się mi do kabiny "Mańka" Krystyna ( żona) i nie mogłem dać " czadu".Ale ten wyjazd od 15-17.05.byłem sam i dałem "czadu",aż kabina "Mańka" drżała.

 

Witam Irku ciesze się , ze udało sie zrobic CZAD , mam nadzieje ze nie rozlecioała sie kabina .

Irku aby wszystko to przegrac potrzeba mase płyt , a za pare groszy mozna kupic odtwarzac mp3 i transmiter do radia i jedna płyta daje Ci czadu ładnych pare godzin , ale wzmocnij kabine :niewiem:, przynajmniej ja tak robie, przegrywam pare płyt na odtwarzacz mp3 w miejsce sluchawek transmiter pod radio - radio na max i CZAD np. Deep Purple i wspominam koncert tego zespolu w spodku Katowickim - dam dopiero był CZAD przy 9 tys ludków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volmar bardzo ciekawa fotka :niewiem: , a ile kosztuje takie "ładne zdjęcie", wracajac ze złoty po drodze mijałem 4 punkty w których stały "aniołki" , ale tego można było sie spodziewać , iż będą wzmożone patrole po długim weekendzie.

O wszystkich wiedziełem wcześniej poprzez CB , w samym Lubiniu stali w dwóch miejscac, w Na wylocie z Legnicy i jeszcze na autostradzie A4.

Chyba ta fotke w ramki i obok certyfikatu ze zloty na eksponowanym miejscu powiesisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze wypasiona fota :swieca:

pędziłeś z zawrotną prędkością 63 km/h mogłeś kogoś zabić :hmm:

ja kiedyś dostałem 50 zł i 2 pkt za 62 km/h w terenie zabudowanym o 10 rano w niedziele ,teraz jeżdżę wolniej co bym nikogo nie pozbawił życia !!!!

teraz mam cb radio i powoli jeżdżę nie ma szans na mandat... :niewiem::swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.