Skocz do zawartości

Kamper - wygoda podróży - kilka pytań


stef

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ja też coś dodam od siebie. Przyczepę na kampera wymieniłem jakieś 2 lata temu i szczerze mówiąc nie przesiadłbym się z powrotem. Głownie ze względu na wygodę podróży. po autostradzie spokojnie jadę 120 km.h. a i z większymi prędkościami nie ma problemu tylko spalanie gwałtownie rośnie. Fakt podczas jazdy jest głośno bo wszystkie szafki trzeszczą a garnki i sztućce mimo odpowiedniego ułożenia się tłuką, ale dziecku można puścić bajki na dużym tv, stolik u mnie się składa i robi z niego łózko z przodu więc młody jedzie z wyciągniętymi nogami i może spać na półsiedząco będąc przypiętym pasami.

No i jak już zaśnie to podczas postoju czy też dojechania w nocy na miejsce nie trzeba go wyciągać z fotelika w aucie i przenosić do cepy gdzie większość dzieci się budzi tylko starczy go wygodnie ułożyć tam gdzie już siedzi.

Radia słucham bez problemu.

Co do bezpieczeństwa spania podczas jazdy na łóżku z tyłu czy alkowie. To mówienie że jest tak samo bezpiecznie jak jazda w pasach bo to domek ze styropianiu i alu jest mocno przesadzone. Raz miałem przypadek gwałtownego hamownia i plecak który był na łóżku z tyłu z impetem zatrzymał mi się na desce rozdzielczej, więc nie chce wiedzieć co by się stało z osobą która tam by wtedy spała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowy i mój nik już chyba wiele tłumaczy,

3 dni temu sprzedałem kampera wszystko-mającego (2006r)po 2 latach użytkowania. Miałem już dość kombinowania jak tu się w DMC zmieścić - nie możliwe.

Mam dzieci 2 i 4 lata i powiem tak;

Podróżowanie w kamperze zgodne z przepisami - dzieci w fotelikach wcale nie jest bezproblemowe - chcą wychodzić, skakać po łożkach itd. Ja prowadziłem ale nie wiem czy żona nie miała więcej roboty w części mieszklnej ogarniając dzieciaki. Oczywiście jek zasną to można do łożka położyć, i nam się to zdarzyło, ale mając tą świadomość jedziesz z "duszą na ramieniu' -dziękuję za ten steres...

Na kempingu zwiedzanie na rowerach okolicy z dzieciakami w fotelikach jadąc bokiem ruchliwej drogi...

Teraz myslę o przyczepie - wolę jechać dzień dłużej ale na miejscu mieć więcej alternatyw..

Myślę, że kamper dla dzieci 8/10 lat - przy mniejszych i tu i tu będzie problem:)

Teraz będę trochę pytań zadawał na  tym foum po przejści z camperteamu jeżeli pozwolicie..

Pozdrawiam sedecznie

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystkim, którzy czują, że w kamperze w trakcie jazdy wszystkie chwyty (pozycje) dozwolone dedykuję taki link:

http://soaktuell.ch/index.php?page=/galerie/datei&p=5136&SID=6044952a70d2c48e8b2c011845b2ca32e1e6dbd9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowy i mój nik już chyba wiele tłumaczy,

3 dni temu sprzedałem kampera wszystko-mającego (2006r)po 2 latach użytkowania. Miałem już dość kombinowania jak tu się w DMC zmieścić - nie możliwe.

Mam dzieci 2 i 4 lata i powiem tak;

Podróżowanie w kamperze zgodne z przepisami - dzieci w fotelikach wcale nie jest bezproblemowe - chcą wychodzić, skakać po łożkach itd. Ja prowadziłem ale nie wiem czy żona nie miała więcej roboty w części mieszklnej ogarniając dzieciaki. Oczywiście jek zasną to można do łożka położyć, i nam się to zdarzyło, ale mając tą świadomość jedziesz z "duszą na ramieniu' -dziękuję za ten steres...

Na kempingu zwiedzanie na rowerach okolicy z dzieciakami w fotelikach jadąc bokiem ruchliwej drogi...

Teraz myslę o przyczepie - wolę jechać dzień dłużej ale na miejscu mieć więcej alternatyw..

Myślę, że kamper dla dzieci 8/10 lat - przy mniejszych i tu i tu będzie problem:)

Teraz będę trochę pytań zadawał na  tym foum po przejści z camperteamu jeżeli pozwolicie..

Pozdrawiam sedecznie

Michał

śmiało :yes: :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ała. szkoda, że nie podali numerów nadwozia, bo on już pewnie jest w PL remontowany :(.

 

szkoda ludzi, mam nadzieje, że bez ofiar - ale rysa na psychice zostaje.

 

Rysa... chyba bym nigdy do kampera nie wsiadł.

Mi jak pekła opona w niewiadówce to żona dalej jak 100km już niegdzie z przyczepa nie podróżowała. Innym razem jak mi hak pękł w jeepie to teraz przed kazdym wyjazdem w citroenie delikatnie opukuje hak, jak kolejarze koła... a poza tym pierwszym zakupem do nowej była waga do zaczepu. Ale przy takim czymś to już bym na pewno do kampera nie wsiadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech na forum Promobil, jest specjalny wątek, o nazwie: kampery są z kartonu.

http://www.promobil.de/forum/showthread.php?t=33944

Przyczepy też mają taką budowę , ale w nich nikt nie śpi, ani nie łazi do kibla w trakcie jazdy... Swoją drogą, kupujesz auto za 200 tys i nie ma tam żadnych wzmocnień bocznych? Nic co by przeniosło nawet najmniejsze uderzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój... aż starch oglądać.

Ogólnie to te auta sa po to by było wygodnie podróżować. Ale jak ktos myśli że to rajdówka albo nie pilnuje wysokości to sam jest sobie winny.

Ja nie piętnuję ludzi którzy spią w kamperze podczas jazdy, bo uważam, że wszytsko jest dla ludzi. Uważam, że wioząc rodzinę to czy będzie w pasach czy nie, czy zrobimy wytrzymałą konstrukcje budy, czy nie to i tak jak walnie tir to nic nam nie pomoże.

Ta sama reguła dotyczy prowadzenia pojazdu jak i używania instalacji. Jeden będzie chłodził lodówke na gaz bez żadnych dodatkowych urzędzeń odcinających i bedzie uważał, że tak można i jest ok, a ja nigdy w życiu bym nie uruchomił na gaz lodówki podczas jazdy.

Widziałem różne wypadki i stwierdzam jedno - jak kto ma pecha to i w dup... palca złamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.