Skocz do zawartości

Szczepic czy nie?


panikleks

Za czy przeciw?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szczepić?



Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czegos takiego jak NIESZKODLIWA dawka rtęci.

Jesteś w błędzie. Dawka na poziomie kilku atomów jest nieszkodliwa. Stopniowo zwiększając jej zawartość osiągamy ilość szkodzącą zdrowiu, a następnie powodującą śmierć. W wodzie którą pijemy mamy w ilościach śladowych całą tablicę Mendelejewa. W wodzie mineralnej wysokozmineralizowanej jest także uran i rad w ilościach zagrażających zdrowiu, jeśli tylko taką wodę będzie się pić latami.

Zwolennikom szczepień być może kubełkiem zimnej wody na gorące głowy byłaby bezpośrednia relacja rodzica, którego dziecko na autyzm zapadło właśnie po szczepieniu. Ewentualnie - jeśli by się im samym lub w rodzinie przydarzyło (czego im z serca nie życzę).

Relacja rodzica mówi nam tylko o tym, że uległ on błędowi logicznemu myląc korelację ze związkiem przyczynowo skutkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesteś w błędzie. Dawka na poziomie kilku atomów jest nieszkodliwa. Stopniowo zwiększając jej zawartość osiągamy ilość szkodzącą zdrowiu, a następnie powodującą śmierć. W wodzie którą pijemy mamy w ilościach śladowych całą tablicę Mendelejewa. W wodzie mineralnej wysokozmineralizowanej jest także uran i rad w ilościach zagrażających zdrowiu, jeśli tylko taką wodę będzie się pić latami.

Relacja rodzica mówi nam tylko o tym, że uległ on błędowi logicznemu myląc korelację ze związkiem przyczynowo skutkowym.

 

Idac tokiem myslenia, ze wszystko jest dozwolone w malych dawkach lub wszystko i tak szkodzi musze zaczac pic i palic ;) Coz mi innego pozostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie śmiertelności w Afryce i w Polsce jest bez sensu. Należy uwzględnić warunki higieniczne w jakich żyje się tam i u nas.

Można określić i wykluczyć wpływ innych czynników. Najprościej w badaniach z grupą kontrolną umieszczoną w tym samym środowisku.

Idac tokiem myslenia, ze wszystko jest dozwolone w malych dawkach lub wszystko i tak szkodzi musze zaczac pic i palic ;) Coz mi innego pozostalo.

To zależy jak małe są to dawki. Kpisz ze swojej niewiedzy. Poczytaj jakie pierwiastki są obecne w wodzie morskiej, rybach, mięsie itp.

Pisanie, że jak wielu ludzi przestanie się szczepić (albo przestanie szczepić dzieci) to grozi nam epidemia - jest błędem. Po pierwsze jestem przekonany, że 80% społeczeństwa i tak będzie szczepiło dzieci -  z różnych powodów. Dwa - poziom medycyny pozwala na diagnozę i leczenie, chorób, na które się szczepi.

Swoje przekonanie opierasz wyłącznie na swojej niewiedzy i kłamstwach wciskanych przez ignorantów z ruchów antyszczepionkowych, czy czymś więcej?

Jak chcesz leczyć Heinego Medina, kiedy zauważysz, że Twoje dziecko będzie kaleką z krzywymi nóżkami? Jak spojrzysz mu w twarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikleks, z przykrością muszę stwierdzić, że mnie akurat Twoja argumentacja nie przekonuje, a już zupełnie pobieranie nauk z internetu u domorosłych lekarzy i farmaceutów. Fantastyczny pomysł: nie szczepić, bo lekarze to oszuści na sznurku firm farmaceutycznych, a w szczepionkach jest rtęć, która jest śmiertelnie szkodliwa, a producent jest tak bezczelny, że nawet tego nie kryje i umieszcza w składnie chemicznym leku :) Przepraszam Panikleks, ale czy Ty czytasz swoje posty?

 

Brzmisz jak pracownik firmy farmaceutycznej, ktory waruje pod gabinetem lekarza zeby sie wepchnac w kolejke i wcisnac mu jakies ulotki cudownych specyfikow, ktore ten ma przepisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Nie oceniam innych i ich decyzji - co więcej szanuję je. Oczekuję tego samego od innych w stosunku do mojej osoby i moich decyzji :-)

A ja oceniam innych i ich decyzje. I nie szanuję tych decyzji, jeśli są głupie i szkodliwe. Obnoszenie się ze swoją ignorancją i żądanie dla niej szacunku jest godne publicznego napiętnowania, a nie szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty, ktore pisze kolego i nie lap mnie za slowka.

 

To moze macie inne argumenty zeby z czystym sumieniem szczepic oprocz:

 

1. szczepie bo mnie szczepiono

2. bo mi lekarz kazal

3. bo jest kalendarz szczepien- wedlug mnie bezsensowny jezeli szczepi sie dziecko w pierwszej dobie zycia nic o tym dziecku nie wiedzac. Nawet nie wiadomo jeszcze czy na cos nie jest chore i czy nie ma przeciwskazan do szczepienia.

4.zeby wyeliminowac choroby-dla mnie osobiscie wyeliminowanie swinki czy rozyczki jest bez sensu bo to sa typowe choroby wieku dzieciecego na ktore chorowali chociazby ludzie urodzeni w latach 70tych. Wiem bo sama chorowalam.

 

Oczywiscie wyeliminowanie tych chorob jest na korzysc panstwa bo nie tylko zarobia na sprzedazy szczepionek to jeszcze rodzice nie beda musieli brac zwolnien na dzieci bo dzieci chorowac nie beda. A przeciez panstwo uwielbia jak czlowiek caly dzien w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie szukasz odpowiedzi na swoje wątpliwości? Na stronach sekt antyszczepionkowych, czy w źródłach naukowych?

PS Źródła naukowe można rozpoznać po tym, że stosują metodę naukową. http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_naukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich czasach pseudo naukowe źródła do mnie nie przemawiaja. Kazdy kto ma sporo kasy moze stac sie "zrodlem naukowym". Trzeba tylko kase w odpowiednie badania zainwestowac.

Zrobienie ze szczepionek cudu jest tak samo łatwe jak zrobienie z Dody super gwiazdy.

 

Jezeli znasz jakies dobre zrodla naukowe to prosze podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że nie odróżniasz źródeł pseudonaukowych od naukowych. Dostarczyłem Ci link, który może pomóc Ci się dokształcić. Uparcie odmawiasz i racjonalizujesz niechęć do edukacji uprzedzeniami.

 

"Dobre" źródła naukowe wg Twojej definicji są zupełnie czymś innym, niż źródła naukowe opracowane wg metody naukowej. Dlatego nie będę tracił czasu na przekonywanie Ciebie. Dalsza rozmowa jest bezcelowa. To strata czasu. Jeśli Twoje przekonania nie wyrosły na bazie racjonalnych argumentów, żadne racjonalne argumenty ich nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, mozesz mi jeszcze raz podac linka bo nie widze.

Johny, mozesz mi jeszcze raz podac linka bo nie widze.

Chodzi o link do wirtualnej polski czy wikipedii? Jezeli Ty traktujesz wp jako zrodlo naukowe z ktorego nalezy czerpac wiedze to faktycznie moze nalezy Cie zaszczepic.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.