Skocz do zawartości

Szczepic czy nie?


panikleks

Za czy przeciw?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szczepić?



Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale nie lubię talibów :nono: .

My zanim zaszczepiliśmy nasze dziecko, to przewiwatowaliśmy tysiące wydań poświęcone szczepieniom. Przyjęliśmy  systemem szczepień skandynawskim i tylko szczepionkami najnowszymi, nie skojarzonymi. Odpuszczając sobie pneumokoki itp.

 

Nie trafiają do mnie takie argumenty jak podaje J W, bo mój siostrzeniec właśnie po szczepiące (nie będę mówił jakiej) zachorował na autyzm. I widziałem na własne oczy jak zmienia się zdrowe wesołe dziecko.

 

Szczepić czy nie szczepić, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Nie ma wiarygodnych badan co do ubocznych skutków szczepionek, czy są czy ich nie ma, czy to tylko mały promil. Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Edytowane przez fish (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze mam jedo pytanie na temat nie szczepienia i powrotu chorob. W latach 70 tych bylismy szczepieni na zwykla ospe (nie wietrzna) po tej co jest brzydki slad na ramieniu.

W latach 80tych zaprzestano na to szczepic czyli jakies 35 lat. Dlaczego ta choroba jeszcze nie powrocila pomimo braku szczepien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, mozesz mi jeszcze raz podac linka bo nie widze.

 

Proszę:

http://rationalwiki.org/wiki/Vaccine_denialism

 

Szczepić czy nie szczepić, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Nie ma wiarygodnych badan co do ubocznych skutków szczepionek, czy są czy ich nie ma, czy to tylko mały promil. Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Skoro polskojęzyczne źródła są traktowane jako zbyt mało rzetelne od tej pory zastosuję lepsze.

http://rationalwiki.org/wiki/Vaccine_denialism

"Known side effects

To put it simply: complications are more likely to arise from illness than from vaccination.

The current impact of vaccines on health is very simply stated here. Children who get measles have a 1 in 20 chance of developing a serious complication; however, serious complications from the vaccine number 1 or 2 per million, according to the Institute for Vaccine Safety at Johns Hopkins University.[3]"

Nie trafiają do mnie takie argumenty jak podaje J W, bo mój siostrzeniec właśnie po szczepiące (nie będę mówił jakiej) zachorował na autyzm. I widziałem na własne oczy jak zmienia się zdrowe wesołe dziecko.

http://rationalwiki.org/wiki/Autism

"Causes and controversy

There has been a marked increase in the number of diagnosed cases of autism in recent years, but the true incidence and possible cause has been hotly debated. Some think the rise in reported cases may be simply due to more awareness of the syndrome, coupled perhaps with defining it more broadly to include the whole autistic spectrum. There is some evidence that more severe cases of autism may be genetic in nature while less severe cases are merely the result of an individual's aptitudes being skewed.

It has been recently shown that the deletion of a section of chromosome 17 results in a 14-fold increase in the chance of having schizophrenia or autism spectrum disorders. David H. Ledbetter, a genetics professor at Emory University stated "Not all people with autism, a developmental delay or schizophrenia have this deletion, but all people who have the chromosome change will develop some form of the disorders, whether it's mild or strong enough for a diagnosis"[2].

Recent research has revealed a so-called "insanity virus," called human endogenous retrovirus W or HERV-W, which so far has been shown to be connected to Schizophrenia, Bipolar Disorder and Multiple Sclerosis. Researchers are proposing a similar tie-in with a version of Herpes Simplex Virus attached to DNA as a possible cause of Autism.[3]

Genetic interactions are quite complex, but this has shed light on a major piece of the puzzle.

[edit] Vaccine hysteria

In the 1990s and the 2000s, vaccine hysteria linking childhood vaccinations to autism broke on both sides of the Atlantic. In the UK, it was fueled by Andrew Wakefield's study implicating the MMR vaccine. In the US, the focus was on thimerosal, a preservative used in some "dead" vaccines. Both hypotheses have been thoroughly discredited by the medical community worldwide, yet some people still hold on to this idea.

Many autistic individuals[4] point out, with appreciable validity, that even if vaccines caused autism, advising against vaccination sends a message that autistic people would be better off dead of easily preventable diseases and therefore argue that anti-vaccine campaigning should be prosecuted as a hate-crime. One example is that Karen McCarron felt guilty over "giving" her daughter Katie autism by vaccinating her and then trying to atone for it with a "mercy-killing".[5] This[6] phenomenon[7] is neither unique[8] nor isolated[9] to autism."

 

Podsumowując. Na samej analizie prawdopodobieństwa i logicznym rozumowaniu wychodzi nam, że osoba która uważa że nie warto się szczepiać z rzekomego powodowania autyzmu przez szczepionkę uważa że jej dziecko będzie miało lepiej będąc martwym, niż autystycznym.

 Nie ma wiarygodnych badan co do ubocznych skutków szczepionek, czy są czy ich nie ma, czy to tylko mały promil.

Kłamiesz.

Edytowane przez Johny_Walker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

http://rationalwiki.org/wiki/Vaccine_denialism

Skoro polskojęzyczne źródła są traktowane jako zbyt mało rzetelne od tej pory zastosuję lepsze.

http://rationalwiki.org/wiki/Vaccine_denialism

"Known side effects

To put it simply: complications are more likely to arise from illness than from vaccination.

The current impact of vaccines on health is very simply stated here. Children who get measles have a 1 in 20 chance of developing a serious complication; however, serious complications from the vaccine number 1 or 2 per million, according to the Institute for Vaccine Safety at Johns Hopkins University.[3]"

http://rationalwiki.org/wiki/Autism

"Causes and controversy

There has been a marked increase in the number of diagnosed cases of autism in recent years, but the true incidence and possible cause has been hotly debated. Some think the rise in reported cases may be simply due to more awareness of the syndrome, coupled perhaps with defining it more broadly to include the whole autistic spectrum. There is some evidence that more severe cases of autism may be genetic in nature while less severe cases are merely the result of an individual's aptitudes being skewed.

It has been recently shown that the deletion of a section of chromosome 17 results in a 14-fold increase in the chance of having schizophrenia or autism spectrum disorders. David H. Ledbetter, a genetics professor at Emory University stated "Not all people with autism, a developmental delay or schizophrenia have this deletion, but all people who have the chromosome change will develop some form of the disorders, whether it's mild or strong enough for a diagnosis"[2].

Recent research has revealed a so-called "insanity virus," called human endogenous retrovirus W or HERV-W, which so far has been shown to be connected to Schizophrenia, Bipolar Disorder and Multiple Sclerosis. Researchers are proposing a similar tie-in with a version of Herpes Simplex Virus attached to DNA as a possible cause of Autism.[3]

Genetic interactions are quite complex, but this has shed light on a major piece of the puzzle.

[edit] Vaccine hysteria

In the 1990s and the 2000s, vaccine hysteria linking childhood vaccinations to autism broke on both sides of the Atlantic. In the UK, it was fueled by Andrew Wakefield's study implicating the MMR vaccine. In the US, the focus was on thimerosal, a preservative used in some "dead" vaccines. Both hypotheses have been thoroughly discredited by the medical community worldwide, yet some people still hold on to this idea.

Many autistic individuals[4] point out, with appreciable validity, that even if vaccines caused autism, advising against vaccination sends a message that autistic people would be better off dead of easily preventable diseases and therefore argue that anti-vaccine campaigning should be prosecuted as a hate-crime. One example is that Karen McCarron felt guilty over "giving" her daughter Katie autism by vaccinating her and then trying to atone for it with a "mercy-killing".[5] This[6] phenomenon[7] is neither unique[8] nor isolated[9] to autism."

 

Podsumowując. Na samej analizie prawdopodobieństwa i logicznym rozumowaniu wychodzi nam, że osoba która uważa że nie warto się szczepiać z rzekomego powodowania autyzmu przez szczepionkę uważa że jej dziecko będzie miało lepiej będąc martwym, niż autystycznym.

Kłamiesz.

Nie chce mi się z tobą dyskutować, bo też mogę powklejać linki. A ty nawet nie wiesz co wklejasz. Szczep się na co chcesz twoja wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - kol. John ma najwyraźniej wyłączność na prawdę. Wszystko musi stać jak książka pisze. Wszyscy w rzędzie, dostosować się a kto wystaje poza rządek - ciąć. Nasuwa mi się piosenka "statystyczny uniform" - do znalezienia w necie. Nasuwa się też lubiane przeze mnie powiedzenie:

"gówno jest dobre! miliony much nie może się mylić!".

Idąc dalej - według niektórych - ślepa wiara w lekarza i bezgraniczne zaufanie daje 100% szans na wyzdrowienie. Być może johny W jest lekarzem? Bo zauważyłem, że środowisko to jest silnie zsolidaryzowane. Ale znam również lekarzy, którzy nie szczepią. Tak Johny - nie tylko ja, jakiś niedouczony inżynier, specjalista w innej niemedycznej dziedzinie, ale lekarze! Co więcej - wśród lekarzy jeszcze niedawno antybiotyk był najlepszym lekiem i jedynym wyjściem z choroby. Na szczęście dzisiaj już  tak nie jest,  co więcej - udowodniono, że nadużywanie antybiotyków może być i jest - szkodliwe. Nawet lekarze o tym wiedzą. Kto wie, co będzie za 10 lat ze szczepieniami?

Jakoś w innych EUROPEJSKICH można zrezygnować ze szczepień. Po prostu masz prawo do szczepienia, ale możesz z niego nie korzystać Jakoś nie słyszałem o epidemiach w GB. Po prostu szok!

A więc Johnie W. - masz prawo oceniać innych głupie decyzje, podobnie jak masz prawo podejmować głupie decyzje. Ale nie masz prawa negować decyzji innej osoby publicznie. Bo na tym polega wolność. Powiem więcej - JA nie życzę sobie, aby KTOŚ (nawet Ty) twierdził, że MOJE decyzje są głupie. TY masz jedynie prawo do NIE ZGADZANIA SIĘ z moimi decyzjami.

Panikleks - nie przejmuj się. Statystyka się zgadza. Na 100 osób znajdziesz 5, które Cię poprą w tym zakresie. Kolejnych 10-15 nie ma zdania. A pozostali dostosują się większości. Takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.richarddawkins.net/news_articles/2014/4/25/vaccination-has-saved-732-000-children-s-lives-since-1994?category=Science#

"Vaccination Has Saved 732,000 Children's Lives Since 1994"

 

http://www.krem.com/news/health/256646201.html

"Vaccines given to infants and young children have prevented 322 million illnesses, 21 million hospitalizations and 732,000 deaths over the past two decades, according to a new report from the Centers for Disease Control and Prevention."


http://www.usatoday.com/story/news/nation/2014/04/06/anti-vaccine-movement-is-giving-diseases-a-2nd-life/7007955/

Na filmie jest kilka przykładów jakie skutki wywołuje nieszczepianie dzieci. Moim zdaniem powinno być to karane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jennymccarthybodycount.com/Anti-Vaccine_Body_Count/Home.html

Licznik śmierci spowodowanych chorobami, których można uniknąć dzięki szczepionkom.

 

http://www.jennymccarthybodycount.com/Anti-Vaccine_Body_Count/Preventable_Deaths.html

Linki do danych źródłowych o przypadkach śmiertelnych.

 

W USA z oszołomami z ruchów antyszczepionkowych walczy się od kilkudziesięciu lat. Dlatego jest już sporo danych o śmiertelnych rezultatach oraz łatwo dostępne strony na ten temat.

W Polsce jest to nowa moda i jeszcze jest na etapie zdobywania nowych zwolenników. Nie istnieje wiele źródeł demaskujących jej szkodliwość.


We Wloszech rodzice wygrali w sadzie sprawe, ze mmr spowodowalo u ich dziecka autyzm.

http://www.stopnop.pl/aktualnosci1/131-wlochy-wygrane-odszkodowanie-za-autyzm-poszczepienny

Sądy nie muszą stosować metody naukowej, logicznego i racjonalnego myślenia do orzekania. Chodzi w nich o przekonanie sędziego. Niejednokrotnie sądy skazywały na śmierć niewinnych ludzi. Temida jest ślepa, a nauka ma zawsze otwarte oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gdzie się dwóch polaków sprzecza - tam trzy racje"

Przestańcie proszę kontynuować już ten nikomu nie potrzebny spór. 

Każdy i tak zrobi co mu rozum podyktuje. Jeden zaszczepi, drugi nie ot co. Wielkie kruszenie kopii o nic. 

Dobranoc  :ee:

 

P.S. Mam propozycję. Johny W. zaproś Panią K. na kawę z ciachem no i wyjaśnijcie sobie co WAS boli w tym temacie :) co Wy na to?  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma?:

"Powinno być karane" oraz "Temida jest ślepa" ?

Johny - łyknij imiennika, albo przynajmniej herbatkę z melisy. Ja cię nie namawiam, żebyś nie szczepił. PaniKleks też nie. Więc nie rozumiem. Robaczku - Tobie również polecam. w końcu jest to forum dyskusyjne. Każdy ma prawo do swoich poglądów - również na temat szczepionek. I tyle w temacie.

Co do ripost - mam wiele ciekawszych oraz mniej ciekawych, ale koniecznych zajęć, niż wyszukiwanie linków, aby próbować przekonać kogoś, kto "i tak wie najlepiej".

A więc - szczepcie ile wlezie, tylko nie zmuszajcie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś w tej ideologii anty-szczepeniom nie rozumiem.

Choroby na które szczepimy dzieci (czyli m.in. gruźlica, polio, błonica, tężec, krztusiec) dzisiaj występują o wiele rzadziej tak same z siebie czy dzięki tym szczepionkom?

Czy jeżeli okaże się, że ileś tam osób nie zaszczepi dzieci i one w przyszłości zachorują na te jednak dość groźne choroby, to rodzice będą je leczyć prywatnie za swoją kasę?

Gdzieś kiedyś w necie wyczytałem, że jednemu z koncernów wyciekły jakieś dane i okazała się, że na sporo ponad 10 milionów szczepień, było kilkadziesiąt zgonów i paręset powikłań. A ile było by chorób i powikłań bez tych szczepionek?

Niestety nikt nie ma pewności, że dzieci, u których rozwinął się autyzm po szczepionce, byłyby zdrowe bez szczepienia.

 

Według mnie szczepienia są potrzebne. Oczywiście, lepiej szczepić nowoczesnymi skojarzonymi szczepionkami, są one przygotowane na nowsze mutacje chorób, dziecko musi być mniej razy kłute. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio, to jeszcze moze raz zapytam Ciebie dlaczego juz sie nie szczepi na zwykla ospe a 35 lat temu sie szczepilo?

Dlaczego 35 lat temu nie szczepilo sie na swinke i rozyczke a teraz sie szczepi?

 

W Ameryce nie ma obowiazkowych szczepien na gruzlice to niby dlaczego w Polsce sa? Bo jestesmy narodem mniej higienicznym? Biedniejszym? A moze poprostu bardziej podatnym na propagande i hasla reklamowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.