Skocz do zawartości

Gdzie można zrobić Instalację napędu do budy w Szczecinie


macieku

Rekomendowane odpowiedzi

@macieku

W pażdzierniku 2013 założyłem w mojej przyczepie mover. Przez cały czas uczestniczyłem przy montażu.

Moja przyczepa nie była podnoszona do góry, bez kanału mover został założony w ciągu ~4h przez trzy osoby.

 

Pozdrawiam,

Ir & Ed

To co zamontował ired post#6) , to to samo co ENDURO2, tylko, że:

- jest tańsze od ENDURO2,

- jest lżejsze od ENDURO2 (ma ciężar 34 kg),

- jeździ wolniej aniżeli ENDURO2 (9cm/sek wobec 11 cm/sek czyli można precyzyjniej i bezpieczniej podjeżdżać pod hak),

- jest produktem sygnowanym przez firmę holenderską,

- jest w rozwiązaniach technologicznych identyczne z ENDURO2 - napęd jest przekazywany łożyskowanymi zębatkami.

 

W Polsce dystrybutorem jest firma CARAVANS MIKA z Katowic (sprzedaje także na Aledrogo), ale znacznie taniej można kupić okazyjnie na rynku brytyjskim.

Strona http://www.enduro-europe.eu/en/home/

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To co zamontował ired post#6) , to to samo co ENDURO2, tylko, że:

- jest tańsze od ENDURO2,

- jest lżejsze od ENDURO2 (ma ciężar 34 kg),

- jeździ wolniej aniżeli ENDURO2 (9cm/sek wobec 11 cm/sek czyli można precyzyjniej i bezpieczniej podjeżdżać pod hak),

- jest produktem sygnowanym przez firmę holenderską,

- jest w rozwiązaniach technologicznych identyczne z ENDURO2 - napęd jest przekazywany łożyskowanymi zębatkami.

 

W Polsce dystrybutorem jest firma CARAVANS MIKA z Katowic (sprzedaje także na Aledrogo), ale znacznie taniej można kupić okazyjnie na rynku brytyjskim.

Strona http://www.enduro-europe.eu/en/home/

To dobra wiadomość. Polecam telefon do Caravan Mika są elestyczni cenowo jak się do nich zadzwoni lub podjedzie. Kupowałem już kilka rzeczy u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam temat bo poziom mojego lenistwa wzrósł bardzo i rozsądna odległość serwisu do 180 km od domu .............. tyle mogę pojechać na zamontowanie movera. może być nawet 220km ale tylko S-ką :-)

Okazuje się że w szczecinie nigdzie nie ma takiego serwisu. 

Straszne zadupie ten Szczecin .............. ale to nie od dziś wiadomo :-( 

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooooooooooo bo e teeeeego mam dwie lewe ręce czy jakoś tak.

Dla świętego spokoju przyjmijmy że powyższe to jest przyczyna :-)

ja chcę serwis: zawożę budę do serwisu, panowie zabierają do hali ja dostaję kawkę i ewentualnie tosta, rozkładam sobie laptopa w celu popracowania. Na koniec roboty zapinam budę na hak i jadę do domu. 

Jakoś przestało mnie rajcować leżenie pod budą i grzebanie przy niej, gdyby mi się chciało to nie było by tego tematu. Być może wpływ na to ma chwilowy brak warunków gruntowych do leżenia pod cycepą ale mniejsza o przyczynę. 

 

Podpowie ktoś ile biorą serwisy w poznaniu za montaż bo i tak muszę pojechać na egzaminy autoryzacyjne to może jakoś to połączę (pojadę zestawem a nie pociągiem)  i będzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,tylko do tego trzeba policzyć koszty paliwa. Przecież macieku wybiera się w świat tam gdzie "kozy kują". Macieku,to może zamów usługę z dojazdem. Po pańsku ! A co !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pat - Ty coś do mnie masz czy to tylko tak na okoliczność końca weekendu ???

Jak by się dało z dojazdem to bom skorzystał ale koszt podejrzewam zbliżyłby się do ceny nowego movera a to już była by przesada. Natomiast gdyby dało się w serwisie zamontować za 250-500zł to bez chwili zastanowienia bym podjechał. Problem w tym że na naszym zadupiu nie ma serwisu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś do Ciebie ? :look:  W życiu nigdy ! 

Po prostu zebrałem do kupy wszystkie fakty o których sam teraz piszesz (koszt podróży + robocizna).

Myślę, że w Szczecinie wcale nie jest tak źle i któryś  warsztat samochodowy podejmie się tej usługi, tylko poszukaj trochę. Jeżeli potężna firma robiąca uszczelnienia ( w Szczecinie) zrobi dla mnie 3 szt (słownie trzy sztuki ) uszczelek do kuchenki w budce.... to i Tobie jakaś zamontuje movera.  No i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

By nie było plotek to koledzy dobrze zauważyli jesteśmy generalnym importerem z  Angli dlatego Enduro 2 mamy tylko my. Dwie mniejsze firmy biorą od nas i montują w okolicy Warszawy. Jeśli macie pytania co do montażu Movera to piszcie na mejla służymy poradą.

Jak rozróżnić enduro 1 od 2,wizualnie oczywiście bo jestem laikiem w tym tamacie?

Witam

By nie było plotek to koledzy dobrze zauważyli jesteśmy generalnym importerem z  Angli dlatego Enduro 2 mamy tylko my. Dwie mniejsze firmy biorą od nas i montują w okolicy Warszawy. Jeśli macie pytania co do montażu Movera to piszcie na mejla służymy poradą.

taki model,czy ma łańcuch czy zębatki?http://allegro.pl/mover-uzywany-do-przyczep-kempingowych-i4546628008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.