Skocz do zawartości

Gdzie można zrobić Instalację napędu do budy w Szczecinie


macieku

Rekomendowane odpowiedzi

Ired ma ten najłatwiej dostępny w polskich sklepach model, aktualny model najbardziej przystępny cenowo. Dzięki za podpowiedzi, oczywiście zupełnie sam nie będę montował bo nudno by było tak bez pomocy.

 

nie ma się co spierać, ale wydaje mi się, że na fotce widać enduro 1 a nie enduro 2 - ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak o tym mówię. Dziwna sprawa z tymi Enduro. Tzw. Enduro 2 sprzedaje jedna firma w Polsce reszta ma po prostu Enduro. Szkoda, że handlowcy nie posługują się symbolem, nowsza generacja ma 4444 czy jakoś tak.

Ciekawa sprawa też jest taka, że jeżeli enduro 2 jest lepszy dlaczego w sklepach łatwiej kupić wersję 1 ?!

 

Czy enduro 2 to ten model ? http://www.purpleline.co.uk/products-enduro-specifications.php

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba chodzi o to, że enduro 1 jest jeszcze na łańcuchu a nie zębatkach.... i wychodzi na to że jest to model niższy...

 

dlatego go łatwiej kupić bo jest tańszy jak  nie najtańszy - a nie oszukujmy się, że to parametr numer 1 przy zakupie itak drogiej zabawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że oba napędy są w tej samej cenie. Pytanie czy to napędy Purpline czy jakieś klony ? Jak kupowaliście enduro pisze na nich, że to produkt Purpline ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że oba napędy są w tej samej cenie. Pytanie czy to napędy Purpline czy jakieś klony ? Jak kupowaliście enduro pisze na nich, że to produkt Purpline ?

na moim już nic nie pisze :) bo w ten weekend oczyściłem go myjką ciśnieniową przed montażem :) naklejki zniknęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem 2 movery w pojedynkę i 1 we dwójkę. W najgorszym wypadku pracy pod przyczepą jest na jakieś 20-40 min. Potem reszta w środku.

IMHO nie warto zlecać i płacić. Ważne,żeby:

- przed montażem spr ciśnienie w kołach: ma być równo i zgodnie z wymaganiami producenta

- na czas zabawy pod budką można podnieść ją na dyszlu ,tak,żeby dupcia prawie leżała na ziemi -  to mocno ułatwia ruchy

- polecam montaż przed osią: chyba ,że chcesz mieć najdroższy chlapacz świata. Historie o tym jak to moverem zamontowanym przed osią uderza się najeżdżając na krawężnik, możesz spokojnie między inne bajki włożyć

- zastosować klocki dystansowe pomiędzy rolkami a oponami - odległość zgodnie z instrukcją (zazwyczaj 18-20mm)

- zastosować kable od silników do centralki o minimalnej ,ale równej długości...zresztą o elektryce to Kristofer najlepiej napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, słusznie prawi ten Speedy. 

BTW jestem chłopak z Podjuch (taka dzielnica Szczecina) do serwisu obok hotelu Panorama mam ok 1 km... "Podwórkowych" naprawiaczy i monterów raczej bym omijał choćby nawet wystawiali faktury.

Jeżeli zrobisz to sam (lub z pomocą dobrych przyjaciół  :thank: ) zrobisz to porządnie, bo dla siebie. Wiem,że zimno i w ogóle sie nie chce :oslabiony:  ...powodów żeby nic nie zrobić jest zawsze mnóstwo (od lutego ryję w ogrodzie, bo muszę wybudować domek dla cepki- a to naprawdę wymaga wielu zmian i nie tylko z grabiami w ręku- codziennie krok do przodu  )  

Movera możesz założyć w kwietniu albo poszukać ciepłego miejsca (kanał nie potrzebny- potwierdzam). Chłopaki ze Szczecina jeśli mogę pomóc ....

jestem do usług !

Edytowane przez pat68 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wygląda, że wiosna - pokrowce zrzucają, movery zakładają. :-)

- zastosować kable od silników do centralki o minimalnej ,ale równej długości.

Na to zwróć uwagę, bo o tym łatwo w ferworze walki zapomnieć a po przeciągnięciu i ułożeniu przewodów ciężko to zmierzyć - przewody do obu silników muszą być tej samej długości, mimo, że jeden silnik jest dalej a drugi bliżej centralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne info nie wpadł bym na to. Speedy już mnie zasypał poradami. Generalnie potrafi zrobić pranie mózgu. Miałem pewnie za jakiś czas kupić mover, a tak mnie nakręcił, że chyba w sobotę będę montował ;) i jeszcze model jakiego nie planowałem ;)

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak ! 

A gdyby tak nagle w przyszłości w kapciach i szlafroku, trzymając się uchwytów, po śniegu za przyczepą z moverem w roli głównej tj. jako psi zaprzęg....

Edytowane przez pat68 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy już mnie zasypał poradami. Generalnie potrafi zrobić pranie mózgu. Miałem pewnie za jakiś czas kupić mover, a tak mnie nakręcił, że chyba w sobotę będę montował ;) i jeszcze model jakiego nie planowałem ;)

Czyżby kolejny użytkownik polskiego movera na forum? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.