Skocz do zawartości

Gdzie można zrobić Instalację napędu do budy w Szczecinie


macieku

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję miejsca / firmy która założy mi movera (enduro2) do przyczepy. (koniecznie w Szczecinie lub najbliższej okolicy) 

............ wiem wiem na podwórku to podobno 2-3 godziny roboty ................... przyjmijmy że nie chce mi się lub że nie ma teraz odpowiednich warunków na dworze. 

Fajnie jak by miejsce / firma wystawiła na to fakturę ale jak nie to też jakoś przeżyję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poszukuję miejsca / firmy która założy mi movera (enduro2) do przyczepy. (koniecznie w Szczecinie lub najbliższej okolicy

............ wiem wiem na podwórku to podobno 2-3 godziny roboty ................... przyjmijmy że nie chce mi się lub że nie ma teraz odpowiednich warunków na dworze. 

Fajnie jak by miejsce / firma wystawiła na to fakturę ale jak nie to też jakoś przeżyję. 

@macieku napisał:

... lub w najbliższej okolicy < kontakt

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zapytac tam gdzie podal ired, sprzedaja i serwisuja tan bagazowki, widzialem tam tez niewiadki kempingowe

 

Zapytaj rowniez w auto mar ul. Warsztatowa 1 Szczecin, rowniez wPodjuchach, zerknij sobie w googlach, po drugiej stronie ulicy Przodownikow Pracy stoja trzy budy - kilka lat temu wypozyczalem tam bude, pamietam, ze mieli warsztat, auto pomoc itd. No i skoro wypozyczali to pewnie i serwisowali swoje budy i beda wiedzieli o co chodzi tel. 508459616.

 

Moge Ci pozniej podeslac mapke, bo teraz pisze z durnego tableta...

 

Ps. Jak pomoglem to wisisz flache ( moge podjechac i obalimy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wypożyczalnia lawet a niewidówka (jedna a nie kilka) to zabawka współwłaściciela ........... nie mają odpowiedniej hali żeby podnieść moją budę do góry na zewnątrz mają niby kanał najazdowy ale raczej wykluczone żeby wciągać tam kampinga ............. szczególnie że mój nie ma AC :-)

 

Ale dzięki zadzwonię bo kto wie może mnie zaskoczą ............ tylko dla to prawie 25km w jedną stronę :-)

 

Tamta firma jest vatowcem i wystawia faktury ........... wiem bo pożyczałem u nich kilka razy różne przyczepy 


Mozesz zapytac tam gdzie podal ired, sprzedaja i serwisuja tan bagazowki, widzialem tam tez niewiadki kempingowe

Zapytaj rowniez w auto mar ul. Warsztatowa 1 Szczecin, rowniez wPodjuchach, zerknij sobie w googlach, po drugiej stronie ulicy Przodownikow Pracy stoja trzy budy - kilka lat temu wypozyczalem tam bude, pamietam, ze mieli warsztat, auto pomoc itd. No i skoro wypozyczali to pewnie i serwisowali swoje budy i beda wiedzieli o co chodzi tel. 508459616.

Moge Ci pozniej podeslac mapke, bo teraz pisze z durnego tableta...

Ps. Jak pomoglem to wisisz flache ( moge podjechac i obalimy )

 

Wiem gdzie to jest ......... gościu ma gówniarkę na placu ............ tez tam kiedyś pożyczałem budę (dawno, dawno temu) 

Patryk wiesz że ja nie flachowy jestem ale jakiegoś browarka to chętnie nawet w ilości skrzynka na dwóch :-)

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ........... nie mają odpowiedniej hali żeby podnieść moją budę do góry na zewnątrz mają niby kanał najazdowy ale raczej wykluczone żeby wciągać tam kampinga .............

 

@macieku

W pażdzierniku 2013 założyłem w mojej przyczepie mover. Przez cały czas uczestniczyłem przy montażu.

Moja przyczepa nie była podnoszona do góry, bez kanału mover został założony w ciągu ~4h przez trzy osoby.

 

Pozdrawiam,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie chce tkwić 4 godziny na dworze w taką pogodę ................. kto mi za to zapłaci ? 

Dlatego na razie szukam ogrzewanej hali z odpowiednim podnośnikiem ale jak to się skończy to pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No maja tam rowniez qowniarki na placu, widzialem jak jezdzilismy budami do Gryfina na kapiel...

 

Ale pewnie na placu zaloza naped...

 

A ten przy Panoramie tojest tez i wypozyczalnia ale jako serwis tez zaloza naped... niewiadowek swego czasu widzialem tam kilka...

 

Zadzwon do serwisu Tirow w bliskiej Ciebie lokalizacji, pewnie tez zaloza...

 

Dobra, wiem o co chodzi... zadzwon do swojego mechaniora zeby wpadl na montaz w weekend, wujek zone wygoni na balety i tez wpadnie z buda i obcenimy montaz, zrobimy grill ognisko i krzynke... ;-)

 

Ps. Tylko egzorcyzmy musialbys wczesniej odprawic hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, do montażu napędu nie trzeba podnosić przyczepy. Podczas końcowego dokręcania śrub, przyczepa nawet musi stać na kołach (ustawianie odległości rolki od opony). Montowałem u siebie dwa napędy (zmieniałem na nowszy) i za każdym razem robiłem to sam, leżąc pod przyczepą na kilku warstwach folii bąbelkowej. Sama praca pod przyczepą to góra kilkadziesiąt minut (30 - 50). Więcej czasu zajmuje zabawa z przewodami, ich przeciągnięcie, ułożenie i podłączenie do sterownika, jak i wszystkiego pod accu.

Wiem, że Ci się nie chce samemu, ale piszę o tym, abyś wiedział, ze nie musisz szukać miejsca z kanałem lub podnośnikiem.

Ważne, aby podczas montażu pamiętać o kilku ważnych sprawach i będzie OK (nie rozwijam dalej, bo sam nie montujesz).

 

P.S.

Szukając firmy, trzeba znaleźć taką, co robiła to wiele razy lub przynajmniej dobrze ogarnia ten temat, bo mimo, że czynności są proste, to można kilka spraw całkowicie spaprać.

Firmy, które zechcą dopiero się doktoryzować na Twojej przyczepie - omijaj :hmm:

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, do montażu napędu nie trzeba podnosić przyczepy. Podczas końcowego dokręcania śrub, przyczepa nawet musi stać na kołach (ustawianie odległości rolki od opony). Montowałem u siebie dwa napędy (zmieniałem na nowszy) i za każdym razem robiłem to sam, leżąc pod przyczepą na kilku warstwach folii bąbelkowej. Sama praca pod przyczepą to góra kilkadziesiąt minut (30 - 50). Więcej czasu zajmuje zabawa z przewodami, ich przeciągnięcie, ułożenie i podłączenie do sterownika, jak i wszystkiego pod accu.

Wiem, że Ci się nie chce samemu, ale piszę o tym, abyś wiedział, ze nie musisz szukać miejsca z kanałem lub podnośnikiem.

Ważne, aby podczas montażu pamiętać o kilku ważnych sprawach i będzie OK (nie rozwijam dalej, bo sam nie montujesz).

 

P.S.

Szukając firmy, trzeba znaleźć taką, co robiła to wiele razy lub przynajmniej dobrze ogarnia ten temat, bo mimo, że czynności są proste, to można kilka spraw całkowicie spaprać.

Firmy, które zechcą dopiero się doktoryzować na Twojej przyczepie - omijaj :hmm:

IMHO

Napiszesz mi na priv co można spaprać ? Jak wszytko dobrze się ułoży czeka mnie w przyszłym tygodniu montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz mi na priv co można spaprać ? Jak wszytko dobrze się ułoży czeka mnie w przyszłym tygodniu montaż.

 

A może być jutro - nie nadążam, klawiatura czerwona ;)

Wrzuć mi jakąś fotkę tego napędu (najlepiej) lub chociaż napisz, jaki typ / model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to i ja dodam coś od siebie :)

 

movera montowałem 2 razy i raz demontowałem :) (ostatni montaż całe 4 dni temu) - również enduro 2.

 

więc po 1 - jak jesteś gotowy na  2 dni bolesnych ruchów szyją to spokojnie montuj sam :) - trochę się trzeba nagimnastykować a i samo dociągnięcie śrub nie jest takie łatwe jak dostęp kiepski.

 

cały mover waży ponad 30kg - ja wszystko robiłem w pojedynkę, trzeba zrobić to sprytem... Ja silniki przed montażem do osi podparłem deskami, i nie musiałem za bardzo się siłować leżąc pod spodem i przykręcając silniki.

 

co można spaprać - dokręcić za słabo - po kilku wyjazdach jak się wytrzęsie to pojawią się luzy ( w sytuacji ostatecznej zobaczysz jak cepa jedzie tam gdzie chce a nie tam gdzie Ty kierujesz)...

 

można też spaprać ułożenie względem kół - zrobić za blisko lub za daleko lub ewentualnie nie równo po obu stronach.

 

co jeszcze ? obciąć kable za krótko lub zrzucić go sobie na głowę :)....

 

 

 

 

@macieku

W pażdzierniku 2013 założyłem w mojej przyczepie mover. Przez cały czas uczestniczyłem przy montażu.

Moja przyczepa nie była podnoszona do góry, bez kanału mover został założony w ciągu ~4h przez trzy osoby.

 

Pozdrawiam,

Ir & Ed

patrząc po fotce to chyba mało świeży model Ci zamontowali jak na październik 2013....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired ma ten najłatwiej dostępny w polskich sklepach model, aktualny model najbardziej przystępny cenowo.

 

Dzięki za podpowiedzi, oczywiście zupełnie sam nie będę montował bo nudno by było tak bez pomocy.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.