Skocz do zawartości

Wiązka 13 pin ??? foto


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem na etapie montowania haka do drugie samochodu. Zastanawiam się nad gniazdem 7 lub 13 pin. W cepce poprzedni właściciel coś kombinował z wtyczką. Obecnie jest 7 pin. Odkleiłem taśmę i jest tam 9 lub 10 przewodów. Czy była tam pierwotnie instalacja 13 pin ??? Spójrzcie  na zdjęcie. 1743604_228741220651082_1589789125_n.jpg

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolory kabli nic nie mówią, pozostaje miernik i do dzieła, trzeba określić co jest co. Sama kolorystyka wskazuje na samoróbkę, nie dubluje się przewodów bo to utrudnia identyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądząc po roku prod i marce przyczepy stawiał bym na wtyczkę 13 PIN pewnie ściągnięta  z Niemiec czy Holandii.

 

po polsku przerobiona na 7 PIN - kombinowanie

 

pod przednią ściana pod łóżkiem na podłodze powinieneś mieć puszkę gdzie ten kabel dochodzi i się rozdziela - zaglądnij tam zrób zdjęcie - wszystko będzie wiadomo

 

wtyka 13 PIN jeśli nie masz zamiaru ciągnąć prądu z auta np. do lodówki czy do oświetlania wnętrza a aku auta według mnie nie potrzebna

wystarczy 7 (masa plus oświetlenie przyczepy z zewnątrz)ale jak montujesz to może być już 13

 

zależy co potrzebujesz: jak tylko do tej cepki top dałbym 13 PIN ja wybrałem 7 pin w aucie bo często różne towarówki targam

w Hobby miałem wtykę 13 i kupiłem przejściówkę

masz przejściówki

7--> 13

i

13-->7

 

także wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak kupiłem poprzednią przyczepkę (Eiffeland-a). W tamtej przyczepce do podłogi od spodu z przodu była przykręcona taka mała skrzyneczka z taką kostką.

post-10895-0-51807700-1393915956_thumb.jpg - numerki na kostce odpowiadały pinom we wtyczce 13 pin.

Tak jak napisał Rosołek poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , prosta sprawa. Wymień do tego miejsca kabel. Załóż 13 pinową wtyczkę i po sprawie.

będzie najłatwiej !

 

i zawsze będziesz miał większe możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :) Jednak wybór padł na 7 pin. Instalację 7 pin mam całą i w cepce i w komplecie przy haku. Koszt wymiany całej instalki na 13 pin jest niemały, już trochę inwestycji poczyniłem w kempingu i trochę przede mną aby je dokończyć. Ale dobrze wiedzieć, że jest możliwość montażu 13 pin :)

 

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instalacja 7 pin jest tak długo dobra jak długo nie bedzie wymogu posiadania na cepce światła cofania i p-mgielnego. Pomijając np. zasilanie lodówki w czasie jazdy na instalacji 7 pin uruchomienie w/w świateł jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.