Skocz do zawartości

Wiązka 13 pin ??? foto


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawe co ja mam założone... w budce chcę przerabiać na 13-tkę, bo auto które aktualnie użytkuję ma 13 pinowe. Hak jest oryginalny, ale z tego co wiem różne były wiązki montowane , z modułem i bez...auto ma z tyłu ledy...jak myślicie , nie zaczną się cuda jak podepnę budkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ja mam założone... w budce chcę przerabiać na 13-tkę, bo auto które aktualnie użytkuję ma 13 pinowe. Hak jest oryginalny, ale z tego co wiem różne były wiązki montowane , z modułem i bez...auto ma z tyłu ledy...jak myślicie , nie zaczną się cuda jak podepnę budkę?

Czemu ma się cos dziać, będzie ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. pisałem uciąć w przenośni...

Napisałem też :czy taka wtyczka może być , nie podając linka...

poprawiam się http://allegro.pl/wtyczka-13-pin-wodoszczelna-wysoka-jakosc-mayer-i4063972695.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. pisałem uciąć w przenośni...

Napisałem też :czy taka wtyczka może być , nie podając linka...

poprawiam się http://allegro.pl/wtyczka-13-pin-wodoszczelna-wysoka-jakosc-mayer-i4063972695.html

Pewnie ok, ja kupiłem pierwszą lepszą w sklepie przyczepowym i była ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka jest bardzo okej. Mam taką u siebie od roku i jest naprawdę dobrze zrobiona. Co do samochodu to na pewno masz moduł, przy ledowych światła nie ma innej opcji.Związki jak były różne to raczej w kwestii ilości kabli plus0owych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu na stronie 27 (na samym końcu) podane są nr. wiązek katalogowe i były wiązki z przekaźnikiem lub bez, co to znaczy ?  http://www.auto-club.com.pl/katalogi/grandis/grandis-akcesoria.pdf

z resztą w cenniku jest nawet spora różnica w cenie z przekaźnikiem a bez niego (również na samym końcu) nie mam pojęcia o jaki przekaźnik chodzi

2159885.pdf

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedynie wykaz opcji dodatkowych, więc określenie "z przekaźnikiem" może oznaczać wszystko, co producentowi przyszło do głowy. Mógł w ten sposób określić np. moduł, który realizuje dodatkowe funkcje, a może faktycznie typowy przekaźnik lub układ z przekaźnikami mający na celu włączanie, wyłączanie czegoś, chociażby wspomnianego już światła przeciwmgielnego, lub czujników cofania, a może podanie stałego plusa dopiero po uruchomieniu silnika ? Kto to wie ? Może elektryk w ASO ;)

Można zadzwonić do ASO i zapytać o konkrety :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ha haa! Wtyczka wymieniona, lodówka działa, oświetlenie też !!!! Sam to zrobił :]:narcyz::winner::-]

 

brawo :)

 

ja też się pochwale :) wczoraj założyłem kompletny hak do forda smaxa :) razem z fabryczną wiązką (światła led) a cała wiązka działa na złączu CAN. Wszystko działa, światła, lodówka, odpinanie czujników cofania i światła przeciwmgielnego.

 

aktualnie auto jest w ASO gdzie komp dostanie info o tym, że jest hak. Teoretycznie ma ruszyć dodatkowo kontrola świateł przyczepy oraz zmiany w systemie ABS i ESP.

 

cała wiązka prawie połowę taniej niż w ASO jest na alledrogo, a hak w pełni ocynkowany też do kupienia...... zestaw 3 razy taniej niż taka opcja w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.