Skocz do zawartości

Wiązka 13 pin ??? foto


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma też światła cofania

 

cała przeróbka z 7 pin na 13 pin powinna się zamknąć w 50-100zł i to z założeniem nowej wiązki od akumulatora w samochodzie....

 

nawet 5 sekund bym nie kombinował z montażem teraz 7 pinowych złączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kiedyś cofnąłem komuś zatrzymując się na masce. Facet do ostatniej chwili nie wiedział, że cofam. Zaskoczył mnie kombajn z przodu. Popełniłem wtedy kilka błędów ale zaraz po powrocie założyłem światło cofania.

nie ma też światła cofania

 

cała przeróbka z 7 pin na 13 pin powinna się zamknąć w 50-100zł i to z założeniem nowej wiązki od akumulatora w samochodzie....

 

nawet 5 sekund bym nie kombinował z montażem teraz 7 pinowych złączy...

Cena zależy mocno od ceny przewodu, a on potrafi być drogi w sklepach karawaningowych. Odrobinę więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś cofnąłem komuś zatrzymując się na masce. Facet do ostatniej chwili nie wiedział, że cofam. Zaskoczył mnie kombajn z przodu. Popełniłem wtedy kilka błędów ale zaraz po powrocie założyłem światło cofania.

 

Cena zależy mocno od ceny przewodu, a on potrafi być drogi w sklepach karawaningowych. Odrobinę więcej ;)

 

wiadomo, ale można kupić kabel 4 czy tez 6mm w hurtowni po 2-4zł zł za metr, do tego gniazdo i wtyczka 13 pin ze sklepu moto - zestaw za ok 25-50zł... a dalej to własna robota (bezcenna :laugh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką wiązkę m.innymi do mojego auta: http://allegro.pl/wiazka-13-pin-do-hak-holowniczy-hyundai-tucson-i4042134998.html Cena (69zł) więcej niż przystępna, więc może warto dołożyć zważywszy, że przyczepa ma 13pin.  A jak z montażem? Laik poradzi sobie ? 

 

 

 

Edit: Po zakupie przyczepy nosiłem się z zamiarem wymiany na 13pin, ale serwis od haków zakładał tylko "swoje" wiązki i wyceniał całkowity koszt na ok. 400 zł. Odpuściłem. Za 69 zł ...  :hmm:

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką wiązkę m.innymi do mojego auta: http://allegro.pl/wiazka-13-pin-do-hak-holowniczy-hyundai-tucson-i4042134998.html Cena (69zł) więcej niż przystępna, więc może warto dołożyć zważywszy, że przyczepa ma 13pin. A jak z montażem? Laik poradzi sobie ?

 

 

 

Edit: Po zakupie przyczepy nosiłem się z zamiarem wymiany na 13pin, ale serwis od haków zakładał tylko "swoje" wiązki i wyceniał całkowity koszt na ok. 400 zł. Odpuściłem. Za 69 zł ... :hmm:

Masz łatwo bo zamieniasz, 80% będzie zastapione 1:1, dojdą Ci stałe połączenia od akumulatora i cofanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podlinkowałeś to zwykłe 13 kabelków i gniazdo (można nawet zrobić wiązkę samemu). Jeżeli zamierzasz zasilać lodówkę i/lub akumulator, to kable z + oraz odpowiednie masy powinny mieć przekrój min 2,5mm2. Podejrzewam ,że plusy i masy będziesz mógł wyciągnąć z tylnej skrzynki bezpiecznikowej (o ile taką masz). Zwróć uwagę na grubość kabli w tej podlinkowane wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tej wiązki nie brał :nono: , tylko wyłącznie pełny kabel 13 żyłowy z odpowiednimi żyłami 2,5 mm kw. i dobre gniazdo 13 pin., jak napisał Speedy.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sensowną wiązkę ( nie ma kolorów,ale są numerki). Do tego tylko dokupić porządne gniazdo.

http://tanicaravaning.pl/pl/p/Kabel-przewod-13-Pin-do-przyczepy-kempingowej-PROMOCJA-/1647

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie. Bardzo sensowny kabel, z żyłami o odpowiednim przekroju, czyli tam, gdzie trzeba jest 2,5 mm²  :ok:

W tej wiązce linkowanej wcześniej, zwróćcie uwagę, że są tylko przewody świateł (nie ma 13 przewodów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi !

 

Tylnej skrzynki bezpiecznikowej nie mam. Rzeźnicy co montowali hak i wiązkę 7pin-ową wpinali się w tylnych światłach i to w sposobem "oskóruj, spleć i zaizoluj taśmą" ...

 

Gniazdo 7pin chciałbym pozostawić a 13-to dołożyć.

Czy jest jakaś przeszkoda by przewody "zmostkować" bezpośrednio z gniazdem "7" a pozostałe do skrzynki bezpieczników ?        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest to gniazdko to niech będzie. Na przejściówce się zaoszczędzi w razie holu z 7pinową. I roboty chyba mniej bo gniazda obok siebie by były.

A i sąsiedzi niech widzą, że mam  dwa a oni tylko jedno !    :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest to gniazdko to niech będzie. Na przejściówce się zaoszczędzi w razie holu z 7pinową. I roboty chyba mniej bo gniazda obok siebie by były.

A i sąsiedzi niech widzą, że mam  dwa a oni tylko jedno !    :lol:

 

Ten ostatni argument mnie przekonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.