Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

Ogrom tego auta obrazuje proporcja dwuosiówki którą ciągnie... I jeszcze ten Custom na siodle... Ech , ekologiczna Europo.

Ogrom pracy w czasie jazdy przy zmianie biegów trzy wajchy Kenworth

Fajnie się patrzyło jak kierowca ogarnia to. Samemu pojechałem kawałek i odpuściłem nie na moje nerwy taka jazda

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czyś napisał:

normalnie masz dwa przełączniki - "szybka i wolna, vel dolna o górna" skrzynia i od czegoś jeszcze tam i jeden kijek do biegów , ale oczywiście można to zrobić mechanicznie żeby wyglądał bardziej efektownie , przestało mnie to fascynować jak stwierdziłem że to nie jest fajne i po co się męczyć skoro współcześnie masz pełne auto i kłopot z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czyś napisał:

Ćwiartki, całe i górna albo dolna skrzynia.

Jedyny plus to sprzęgło jedynie przy ruszaniu oraz zmianie z dolnej na górną. 

Ale Fakt . Trzeba się namachać i to 2 rękami naraz.... Marzę żeby się przejechać.

Nowe skrzynie mają przyciski w lewarku ale zasada działania jest podobna. 

Volvo próbuje wprowadzać automatyczne skrzynie, ale kierowcy w śnieżnych Stanach się ich obawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiartki, całe i górna albo dolna skrzynia.
Jedyny plus to sprzęgło jedynie przy ruszaniu oraz zmianie z dolnej na górną. 
Ale Fakt . Trzeba się namachać i to 2 rękami naraz....


Jeszcze chyba przód i tył bo kenworth chyba miał kilka biegów do tyłu ale mogę nie mieć racji z tym


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, chris_66 napisał:

 


Jeszcze chyba przód i tył emoji848.png bo kenworth chyba miał kilka biegów do tyłu emoji848.png ale mogę nie mieć racji z tym emoji1782.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

Z tego co wiem do w starej wersji R i ćwiartki ale nie wiem czy wszystkie

A w nowej R ma H i L czyli szybko lub wolno.

Hiob by nam to objaśnił....

Tak na 100 procent ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Commander napisał:

...ćwiartki ...

Ćwiartki czy połówki? 

 

3 godziny temu, Commander napisał:

....Nowe skrzynie mają przyciski w lewarku ale zasada działania jest podobna. ...

Jaki przycisk? Do czego służący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kit napisał:

Ćwiartki czy połówki? 

 

Jaki przycisk? Do czego służący?

W starszych wersjach były 4 ćwiartki. Jak są 2 lub 3 lewarki. To trochę skomplikowane bo na przykład nie na każdym biegu były wszystkie ćwiartki....?

W nowych autach z jedną dźwignią i 18 biegami przycisk pod kciukiem daje połówki, a dźwignia pod palec wskazujący dolną lub górną skrzynię. To akurat jest łatwe... 1 kciuk do przodu, gaz... odpuszczenie gazu kciuk do tyłu, gaz, 2 bieg kciuki do przodu , gaz i do 6, potem sprzęgło palec wskazujący do góry z klawiszem do zmiany zakresu skrzyni i znów 1 kciuk do przodu.... Hahahaha

Niech żyje Ameryka i Detroit Diesel ?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Commander napisał:

W starszych wersjach były 4 ćwiartki. Jak są 2 lub 3 lewarki. To trochę skomplikowane bo na przykład nie na każdym biegu były wszystkie ćwiartki....?

W nowych autach z jedną dźwignią i 18 biegami przycisk pod kciukiem daje połówki, a dźwignia pod palec wskazujący dolną lub górną skrzynię. To akurat jest łatwe... 1 kciuk do przodu, gaz... odpuszczenie gazu kciuk do tyłu, gaz, 2 bieg kciuki do przodu , gaz i do 6, potem sprzęgło palec wskazujący do góry z klawiszem do zmiany zakresu skrzyni i znów 1 kciuk do przodu.... Hahahaha

Niech żyje Ameryka i Detroit Diesel ?

No to ładnie się zabawiają w tej hameryce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cathay napisał:

(...)

 

lewy drążek połówki, środkowy biegi główne prawy "dolna - górna skrzynia"

W dniu 3.02.2021 o 20:37, kit napisał:

Ćwiartki czy połówki? 

 

były ćwiartki, połówki i nawet jedne trzecie biegów w zależności od typu skrzyni Duplex Triplex czy Quadruplex. :-]

swoją drogą nieźle się musieli ci kierowcy namachać tymi drążkami żeby rozpędzić zestaw z pełnym ładunkiem :yes:

a wszystkiego dowiedziałem się z tego artykułu :

https://40ton.net/poczworne-potrojne-skrzynie-biegow-dwoma-drazkami-czyli-jezdzilo-sie-mackami-60-tych/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz.

Dodam tylko że skrzyń było wiele typów.... No połówki mogły być na dolnej skrzyni jak auto pracowało w terenie, albo tylko na górnej ja latało po trasach, albo i na dolnej i na górnej skrzyni ?. To co wkleił Sławek to skrzynia z połówkami.

Dodam tylko że do dnia dzisiejszego w USA skrzynie biegów są bez synchronizacji. Biegi zmieniane są bez sprzęgła z przegazowką ?. Gdyby chcieć użyć sprzęgła bo to ta druga szkoła jazdy, a właściwie pierwsza bo dla początkujących. To sprzęgło wciskamy przed luzem i przed nowym biegiem... 

Wygląda to tak.... Sprzęgło ... jedynka.... sprzęgło...luz... sprzęgło... dwójka...  I tak do 13 albo wyżej.... Hahahaha..

Coś niesamowitego.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Commander napisał:

Wygląda to tak.... Sprzęgło ... jedynka.... sprzęgło...luz... sprzęgło... dwójka...  I tak do 13 albo wyżej.... Hahahaha..

Ale jak już przewachluje te wszystkie biegi rano, to redukcja dopiero przy zjeździe na obiad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.