Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Marfi, AŚ czytuję od 1996 roku i widzę równe przekłamanie w gazetach z czasem jak na komputerach ww samochodów. Octavia 1,2TSI - 193km/h i 13.4l/100km  - diesla nie warto kupować wg tego - nie wierzę ani trochę w ten wynik. Zresztą większość ich wyników zaprzecza wszelkiej logice i prawom fizyki. Ni jak to się ma do rzeczywistości i relacji użytkowników :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mi oceniać rzetelność testów, nie mam wskaźnika zużycia u siebie, ale napiszę z doświadczenia jazdy solo i z przyczepą na podstawie tankowań do pełna:

 

Grand Voyager 2,5 CRD 164 PS skrzynia 5 manualna - trzymając się 110-120 km/h autostrada - 8/100, jadąc na tempomacie licznikowe 145 (gps 138) zużycie średnie podchodzi do 9,6, szybciej nie jeżdżę na tyle, żeby można było zmierzyć stałe zużycie. Pomiary przy pełnym obciążeniu (6 osób + kpl bagaży)

W tym roku cała eskapada na narty do Austrii - 8,8/100 z boxem dachowym również 6 osób, nie przekraczając na autostradzie 130 km/h

 

z przyczepą 1,5T, już pisałem na początku tematu 11-12 /100 w tempie 80-100 km/h

 

Suzuki Grand Vitara 2,7 V6 benzyna, 184 PS - przy spokojnej jeździe 90-110 - 11/100 benzyna, 13/100 gaz. Przy mojej nodze, autostrada 140-150 km/h - 13/100 benz, 16/100 gaz.

 

Z przyczepą (tą samą) 80-100 km/h - 20/100 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

zastanawiam się, ile paliwa potrzebują Wasze holowniki na przejechanie 100 km z domem na haku? Niby czyta się, że trzeba dodać jakieś 3 litry do normalnego spalania, ale ciekawy jestem, jak to ma się do konkretnych samochodów. Ja po raz pierwszy mam zamiar użyć jako holownika Hondy CR-V z silnikiem benzynowym 2.0 i zastanawiam się, ile paliwa mi ten smok wypije na 100 km... :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się, ile paliwa potrzebują Wasze holowniki na przejechanie 100 km z domem na haku? Niby czyta się, że trzeba dodać jakieś 3 litry do normalnego spalania, ale ciekawy jestem, jak to ma się do konkretnych samochodów. Ja po raz pierwszy mam zamiar użyć jako holownika Hondy CR-V z silnikiem benzynowym 2.0 i zastanawiam się, ile paliwa mi ten smok wypije na 100 km... :look:

 

dodaj ok 50% tego co paliłby przy tej samej prędkości ale bez przyczepy. Zależy też czy ciągniesz Niewiadówkę czy przykładowo LMC 540 :)

 

tak więc licz +30 do +60%.... i nie używaj za mocno prawej nogi przy holowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te dodatkowe procenty potwierdzają sie także u mnie . Fort Galaxy 2,3 L . Solo średnia 10-11 L gazu 100 km/h. Z cepką ok. 1100 kg przy prędkosci 80-90 km/100 to 14-15 litrów gazu. Niestety jak tylko przekroczę magiczną prędkość 90 km/h zaczyna sie paliwowy horror i nie nadążę tankować . Wiem że auto samo idzie po dobrej drodze i nie wiadomo kiedy i już jest 110 km/h , zwłaszcza przy automacie . Ale jest jeszcze jedna prawda , jak zaczepiam ,,ogonek,, to nie po to aby gnać , ale w sposób maksymalnie wyluzowany delektować się jazdą . Przecież hotel mam ze sobą . :sleep:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój VW Sharan 2.0 benzyna bez gazu, z przyczepką o masie 750kg (dmc1100kg) zapakowaną w ciuchy, rowery i inne takie podstawowe klamoty spalił tylko 1,5 litra więcej niż normalnie gdy jeździłem na wakacje bez cepki. Podsumowując: bez cepki 9,5L/100km z cepką 11L/100km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy auta co niektórych wogóle odwiedzają stacje benzynowe :)

Wynik 8l LPG z przyczepą ... Pozostawię bez komentarza...

 

Poprzedni holownik to Mercedes W210 kombi 3.2 LPG, przyczepa Hobby 420 deLuxe DMC 1000kg, spalanie bez przekraczania 75km/h ok 17l LPG gdy tylko zbliżałem się do 90km/h dochodziło nawet do 23l. Więc nie wiem skąd u co niektórych spalanie przy 100km/h poniżej 10l :)

 

Obecny holownik to Mercedes W210 kombi 3.2 ON, przyczepa Abi DMC 1400, spalanie bez przekraczania 75km/h ok 11l ON analogicznie jak wyżej ok 13.

 

Jazda bez szaleństw, krajoznawcza.

 

Poza tym zastanawiam się czy co niektórzy zdają sobie sprawę z tego, że ciągnąc ogonek obowiązuje nas ograniczenie prędkości do 70km/h, oczywiście nie mówię tu o autostradach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren zabudowany 50km/h,

poza terenem zabudowanym 70km/h,

autostrady i drogi ekspresowe 80km/h,

 (tak mi się przypomniało).

Mój Pedziot bez przyczepy pali prawie tyle samo co z przyczepą , no może do litra różnicy... a czemu?: bo bez przyczepy jestem przyklejony do lewej bocznej szyby moim lewym uchem, lewą ręką środkowym palcem trzymam włącznik lewego kierunkowskazu, lewą nogę mam przygotowaną nad pedałem sprzęgła, lewym okiem wypatruję luki między nadjeżdżającymi z przeciwka samochodami... jak znajdę lukę to lewa ręka naciska włącznik lewego kierunkowskazu, lewa noga wciska sprzęgło -w tym czasie prawa ręka redukuje o jeden bieg,czasami o dwa,puszczam sprzęgło,  po czym prawa noga wciska pedał gazu do momentu aż obrotomierz zapełni czerwone pole, prawy migacz -chwila relaksu i znowu lewe ucho..... itd itd... A z przyczepą  ? prawa ręka jest na siedzeniu pasażerki..... i sooooobieeeee pommmaaałuuuu jeeedzieeeemyyyy , slow slow slow , nice, happy, woooow , again .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Edisoniraz Twoja wypowiedź o stylu jazdy bez przyczepy świadczy o tym ,że jesteś poważnym ZAGROZENIEM dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. :zolta::policja:

 

Zaprezentowany przez Ciebie styl jazdy prędzej czy później skończy się wypadkiem ,oby bez złych skutków dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeździsz w skandaliczny i niebezpieczny sposób i jeszcze się tym chwalisz. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka prawda że bez przyczepki jeździmy żwawiej, częściej wyprzedzamy i energiczniej ruszamy spod skrzyżowań. Z cepką ciężko tak jeżdzić, więc jazda jest wolniejsza (chociażby na ograniczenia prędkości) i bardziej płynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i do tego tylko zmierzam, z resztą jak jedziemy solo to przeważnie "przyczepy" wyprzedzamy, choć jadą raczej pod 90km/h, przecież mogli byśmy jechać za nimi też przepisowo , ale nie bo zamiast jechać 85 jedziemy 95.. 

bigozz dziękuję za wsparcie :piwko:

Edytowane przez edisoniras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem post nr 99 Twojego autorstwa .Zastanów się nad tym co sam napisałeś , powinieneś zrozumieć moje zaniepokojenie.

 

Nie jestem złośliwy, tylko zaniepokojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.