Skocz do zawartości

czy 1,8 w benzynie,czy1,9 diesel.przyczepa DMC1400


henrykteresa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli pijesz do mnie, to jeździ, ma 150000 km i "odpukać" nic się nie dzieje... nawet raz zlot w Wiśle zaliczył z budką :) Niektórzy mają co wspominać... pierwszy raz w życiu zaliczyli jazdę terenową :)

 

Poza tym, nie było wyboru. Tylko w GDI jest reduktor, a bez niego ten samochód byłby dla nas po prostu nieprzydatny :niewiem:

 

Ale jak już raz wspomniałem, nie rozmawiamy o "ślepych zaułkach" motoryzacji ale o "normalnych" popularnych silnikach  :]

Tak tylko wspomniałem, bo dziwi mnie Twoja niechęć do diesli jaki "udziwnionych" a sam masz max udziwnionego benzyniaka

i jak sam piszesz problemów nie sprawia, mimo opinii

 

A co do oszczędności diesla, to ja mam inne spostrzeżenia jeżdżąc służbowymi klekotami

np berlingo spala prawie połowę mniej jak ford, np dynamiczna trasa to 9-10l gazu w fordzie i 5-6l berlingo

a berlingo cięższe i bardziej pudełkowate

z cepka klekot też miał ok 5l przewagi

 

Nie wiem jak jtd w oplu, ale benzyny do oszczednych nie należą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak tylko wspomniałem, bo dziwi mnie Twoja niechęć do diesli jaki "udziwnionych" a sam masz max udziwnionego benzyniaka

 

 

Powtarzam. W życiu bym sie nie zdecydował, ale tylko z tym silnikiem montowali reduktor. No i żyje nadzieją, że nic sie nie zepsuje.... :]  :] A decyzja o zakupie tego modelu, podyktowana była faktem, że tak naprawdę, to co raz trudniej małą terenówkę z prawdziwego zdarzenia.... :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżdżąc z budą, miewam zwykle 1500 – 2000 obrotów na 6 biegu, co daje prędkość zestawowi na poziomie 70 – 100 km/h.

Jeżdżąc dieslem na wysokim biegu i niskich obrotach (cały czas lub bardzo często) to raczej zły pomysł. ;(

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc dieslem na wysokim biegu i niskich obrotach (cały czas lub bardzo często) to raczej zły pomysł. ;(

Heh, dlatego - o czym wielu karawaningowców nie chce nawet słyszeć - najlepszym wyjściem jest furmanka z automatyczną skrzynią biegów. Odpada myślenie o biegu i obrotach, pozostaje jedynie pilnowanie prędkości i delektowanie się jazdą :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 28.01.2014 o 23:50, kriss24 napisał:

ja mam w suzuki 1.6 120 koni w benzynie+lpg i z cepką o dmc 1200 kg spala mi około 12L gazu.... czy to aż tak duży koszt? nie sądzę... a jakoś szczególnie powoli nie jeżdżę :) ale każdy robi jak uważa

A jak Twoje suzi dawało rady  w górach, ja właśnie jestem na etapie zmiany holownika i mam ogromny dylemat bo wcześniej swoja cepke o masie 1000kg ciągałem vw T4 z silnikiem 2.5 102 KM a potem vw T5 2,5 130KM i oba busy dawały rade z tym ze T5 bez najmniejszych problemów. Teraz zastanawiam się nad KIA Sportage 1.6 GDI która na ponad 130 KM tylko w porównaniu do busów ma kiepski moment obrotowy. KIA w dowodzie ma ze pociągnie przyczepę max do 1200kg. wiec powinna dać radę ale czy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, akw76 napisał:

Teraz zastanawiam się nad KIA Sportage 1.6 GDI która na ponad 130 KM tylko w porównaniu do busów ma kiepski moment obrotowy. KIA w dowodzie ma ze pociągnie przyczepę max do 1200kg. wiec powinna dać radę ale czy na pewno.

Jezdzilem Tucsonem z tym silnikiem i powiem jedno... dramat. Zeby auto cokolwiek jechało trzeba silnik kręcić bardzo wysoko. Spala przy tym dużo paliwa. Jak się przyzwyczaisz, że auto jest po prostu mega wolne i tak tez będziesz jechal to spalanie staje się całkiem ok. Mi w spokojnej trasie wyszło 7.5l/100km. 

Ale do przyczepy to sobie to odpuść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patras1985 napisał:

Witam ja świerzak. Ja ciagam Knausa450 1.8t benzyna 150km powiem szczerze że lepiej jeździło się 1.9tdi

 

diesel z max momentem przy 2000rpm zawsze będzie odczuwalnie lepszy

niestety benzynę nawet z turbo trzeba pokręcić żeby jechała 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, konrad_b napisał:

diesel z max momentem przy 2000rpm zawsze będzie odczuwalnie lepszy

niestety benzynę nawet z turbo trzeba pokręcić żeby jechała 

Obecne silniki już trochę się różnią. Dla przykładu moja TB, osiąga maksymalny moment już przy 1.500, choć - może nie wyrażę się precyzyjnie - odczuwanie "oddawania" tego momentu w benzynie jest wydaje mi się inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie martwi to, że coraz więcej producentów wycofuje się z produkcji diesla . Od 2022 fiat i jeep zaprzestają produkcji diesla ! Obecnie w Europie, a zwłaszcza Niemcy wprowadzili od 2018 zakaz wjazdu do miast z dieslami poniżej Euro5. Mają już gotowy plan utylizacji starych i poradzenie sobie z problemem nowszych.

https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/17556-niemcy-coraz-bardziej-obawiaja-sie-diesli-berlin-zakazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zulos napisał:

Obecne silniki już trochę się różnią. Dla przykładu moja TB, osiąga maksymalny moment już przy 1.500, choć - może nie wyrażę się precyzyjnie - odczuwanie "oddawania" tego momentu w benzynie jest wydaje mi się inne...

porównywałem kaszkaja 1.6TB i 1.6TD, ten pierwszy ma niby 30parę KM więcej, a odczuwalnie nie jedzie przy tych 2000rpm, gdzie diesel już wyrywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.