Skocz do zawartości

czy 1,8 w benzynie,czy1,9 diesel.przyczepa DMC1400


henrykteresa

Rekomendowane odpowiedzi

witam.muszę zmienić ciągnik.obecnie zestaw przekracza 3,5T.Oglądam się za oplem signum.upatrzone silniki to 1,8 benzyna lub 1,9 diesel.

Może ktoś z forumowiczów pomoże mi wybrać,lub doradzić,który byłby lepszy do ciągnięcia i czy w ogóle dam radę tym pociągnąc.teraz mam

omegę 2,2 DTI.Będę wdzięczny za pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie patrząc nawet na niutonometry to gołym okiem widać, że dieslowi będzie lżej - a ile on tam ma mocy i NM ?

 

no i oczywiście DMC auta i ile ma na haku ? zacznij od tego..

 

a wymiar przyczepy ? bo może bezpieczniej będzie zrobić jednak b+e i viatolla niż ciągać autem " na styk" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Jak widzisz, ja ciągnę Zafirą 1,8 Pb i daję radę  :]  Jeżeli chcesz rady człowieka z tzw. "branży" i to na dodatek z Opla, to absolutnie polecam zakup silnika benzynowego. 

 

I, jeśli uzupełnisz profil :>  i okaże się, że masz niedaleko, to może uda mi się Ci sprawdzić przyszły zakup, przed dokonaniem transakcji  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/15727-poszukiwania-holownika-1995-2000kg-dmc-janwil/

i prawie wszystko jasne!

Ford Focus Mk2 2.0 TDCi kombi załatwia sprawę! Jedziesz bez płacenia viaTOLL i z prawem jazdy tylko kat. B.

Taniej i łatwiejszy do zakupu FFocus C-max z dieslem 1,8. Budka 1400 kg, więc da radę na styk.

Ale szukajmy konkurenta, budka 1400 kg ułatwia zadanie w porównaniu z forum na linku w tym poście.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.muszę zmienić ciągnik.obecnie zestaw przekracza 3,5T.Oglądam się za oplem signum.upatrzone silniki to 1,8 benzyna lub 1,9 diesel.

Może ktoś z forumowiczów pomoże mi wybrać,lub doradzić,który byłby lepszy do ciągnięcia i czy w ogóle dam radę tym pociągnąc.teraz mam

omegę 2,2 DTI.Będę wdzięczny za pomoc.pozdrawiam

łatwiej , lepiej, taniej ciągnąć dieslem. Mniej stresowo jeśli chodzi o bezawaryjność - benzyną . Jak ja nie cierpię diesli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej , lepiej, taniej ciągnąć dieslem. Mniej stresowo jeśli chodzi o bezawaryjność - benzyną . Jak ja nie cierpię diesli

Kwestia przyzwyczajenia się do Diesla. Opel Signum jest moim trzecim samochodem z silnikiem Diesla.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia się do Diesla. Opel Signum jest moim trzecim samochodem z silnikiem Diesla.

 

w swoim życiu miałem 3 diesle + jeden firmowy... nie chciałbym już do nich wracać. Wiem,że do budy ciągania są lepsze, ale dla mojej osoby nie warte stresu. Wole mocniejszą benzynę. Nie targujmy się o to, bo do swoich wniosków każdy musi dojść sam i wybrać co dla niego lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.muszę zmienić ciągnik.obecnie zestaw przekracza 3,5T.Oglądam się za oplem signum.upatrzone silniki to 1,8 benzyna lub 1,9 diesel.

Może ktoś z forumowiczów pomoże mi wybrać,lub doradzić,który byłby lepszy do ciągnięcia i czy w ogóle dam radę tym pociągnąc.teraz mam

omegę 2,2 DTI.Będę wdzięczny za pomoc.pozdrawiam

Moim zadniem 1.8benzyna wolnossaca bedzie słaba do 1400kg budki

Ciagam 1000kg ogon takim autem i szału nie ma

Diesel 1.9 w dosc slabej wersji 110km radzil sobie lepiej

Hej.

 

Jak widzisz, ja ciągnę Zafirą 1,8 Pb i daję radę  :]  Jeżeli chcesz rady człowieka z tzw. "branży" i to na dodatek z Opla, to absolutnie polecam zakup silnika benzynowego. 

 

I, jeśli uzupełnisz profil :>  i okaże się, że masz niedaleko, to może uda mi się Ci sprawdzić przyszły zakup, przed dokonaniem transakcji  :P

A twoja budka to wazy 1400kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje, i tak będzie zawsze :yes:  kolega pytał o 1.8 benzyna i 1,9 diesel tylko z jaką mocą mają być te silniki

bo jest kilka wersji :hmm:

 

O tutaj jest strona z silnikami

http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/opel/signum/2003-2008-hatchback/

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne 1.9 CDTI 150KM, sobie poradzi i będzie miał dużo lżej niż 1.8 PB.

 

niestety, różnica w przyczepie 1000-1100 a 1400 DMC bardzo da o sobie znać przy silniku 1.8 czy 2.0 benzynowym.... Dodajmy do tego obligatoryjne przeładowanie przyczepy o 10% i robi się zestaw o masie rzeczywistej ok 3500kg... i jakby to porównać np z busem, czy też camperem 3.5T - czy tam dają silniki 1.8- 2.0 benzyna ??

 

pojechać to pojedzie ale jak daleko i jakim kosztem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.