Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byłem dzisiaj w Media Markt ,rozglądałem się za TV i na 12 V.

Mieli tylko miniaturową Mantę.Wychodzi na to ,że te TV ,które można zasilać z 12 V to na necie tylko można kupić i nie są to telewizory jakiś  renomowanych firm :oslabiony:

Media Markt jest bardzo ubogie w TV 12v . A jak zapytasz o monitor podsufitowy gościa na dziale car audio to robi karpia a potem jak by oglądał turniej pingponga. Podobnie z monitorami zagłówkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tv do butki posiadam 14cali sony kineskopowy zmienił bym na lcd

znalazłem coś takiego

 

http://allegro.pl/telewizor-monitor-lcd-20-nowy-220v-lub-12v-i2152605446.html

 

 

http://allegro.pl/telewizor-monitor-lcd-20-nowy-220v-lub-12v-i2152605446.html

 

 

 

http://allegro.pl/telewizor-philips-lcd-20-cali-20hf7462-tuner-dvb-i2171803227.html

 

 

 

co polecacie 20 cali to chyba taki optymalny czy szukać coś wiekszego

ja bym Ci polecał taki pod 30" :]

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

przybyłem tutaj, zachęcony relatywnie sporą ilością odniesień do TV Mistral. Mam prośbę o pomoc w dokonaniu wyboru, czy model 15,6" - TV1561 "daje radę" jeśli chodzi o jakość obrazu? Pytam ponieważ praktycznie brak możliwości przekonania się jak to wygląda w praktyce, dopóki nie zamówi się takiego urządzenia po prostu z netu. Dotychczas sprawdziłem model o podobnych gabarytach, oferowany przez Mantę i niestety tutaj mam bardzo duże uwagi co do jakości obrazu. Przede wszystkim, matryca ŚWIECI jasnym blaskiem niezaleznie od tego, jak niski poziom jasności jest ustawiony. Jak na TV wykonany w technologii LED, to na mój gust czegoś takiego być nie powinno. Wygląda to jak jakaś archaiczna laptopowa matryca. Do tego dochodzą słabe kąty widzenia.

 

 

W związku z tym pytanie konkretne: jak w modelu 1561 wygląda kwestia kontrastu matrycy? Czy można liczyć na to że jest pozbawiona męczącej poświaty i można z obrazu wydobyć jakąś dozę przyzwoitej czerni? Oraz czy kąty są względnie sensowne? Z opisu TV Mistral wynika ze matryca jest matowa - może to wpłynie korzystnie na te parametry? Odbiornik Manty ma niestety matrycę błyszczącą - co w efekcie, w połączeniu z poświatą powoduje irytację u osoby wpatrującej się w obraz.

Edytowane przez stickman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Media Markt ,rozglądałem się za TV i na 12 V.

Mieli tylko miniaturową Mantę.Wychodzi na to ,że te TV ,które można zasilać z 12 V to na necie tylko można kupić i nie są to telewizory jakiś  renomowanych firm :oslabiony:

Wielkość ekranu dobrze przemyśl, resztę napisałem na PW, ale to tylko moje zdanie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........

W związku z tym pytanie konkretne: jak w modelu 1561 wygląda kwestia kontrastu matrycy? Czy można liczyć na to że jest pozbawiona męczącej poświaty i można z obrazu wydobyć jakąś dozę przyzwoitej czerni? Oraz czy kąty są względnie sensowne? Z opisu TV Mistral wynika ze matryca jest matowa - może to wpłynie korzystnie na te parametry? Odbiornik Manty ma niestety matrycę błyszczącą - co w efekcie, w połączeniu z poświatą powoduje irytację u osoby wpatrującej się w obraz.

Mam ten model i nie narzekam . 

 

post-8248-0-76170200-1384729310_thumb.jpg

 

Co do tych kątów to boki i widok z góry bez zastrzeżeń  natomiast z żabiej perspektywy wymięka.

Jeśli masz zamiar powiesić  go nad nogami nad łóżkiem tak jak mam ja  

 

post-8248-0-79207100-1384729406_thumb.jpg

 

 

to musisz się  liczyć  z koniecznością  nachylenia.

 

Ps.

W zestawie tylko stopka. wieszak trzeba sobie dorobić  albo kupić  uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat: dzięki. A powiedz proszę - jak wygląda kwestia obecności czy braku poświaty o której pisałem, oraz kontrastu - czy oglądając obraz, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, oraz ciemne sceny - czy wygląda to OK, nie sypie z matrycy mlekiem :)? I czy daje się z tych ciemnych scen wyłowić wyraźny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat: dzięki. A powiedz proszę - jak wygląda kwestia obecności czy braku poświaty o której pisałem, oraz kontrastu - czy oglądając obraz, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, oraz ciemne sceny - czy wygląda to OK, nie sypie z matrycy mlekiem :)? I czy daje się z tych ciemnych scen wyłowić wyraźny obraz?

Mam ten model. Kąty są mizerne, szczególnie góra-dół. Poza tym bez większych zastrzeżeń. O stopce zapomnij, trzeba dokupić wieszak.

W stosunku do Manty jest wyraźna różnica na plus.

Wielkim atutem jest bardzo niski pobór energii, poniżej 1A przy zasilaniu z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem,że wybierając TV muszę zwrócić uwagę na pobór mocy ( w życiu do tej pory mnie to nie interesowało :)

Muszę podjąć decyzje na temat wielkości ekranu,a co za tym idzie wagi TV istotnej przy montażu(do jakiej wagi muszę się zmieścić,by zamontować TV na bocznej ściance szafy ubraniowej+ramię uchwytu z wysięgnikiem,tzn. jak duże wagowo macie zawieszone TV ?). Chcę go jeszcze wieszać w przedsionku -nie mam pomysłu jeszcze do końca jak (może uchwyt Pasjonata ?)

Zdaję sobie oczywiście sprawę,ze im mniejsza tym lepiej.Myślę o TV ok. 24 cale  .

W chwili obecnej bije się z myślami jako laik w tej dziedzinie czy TV na 230 V renomowanej firmy z serwisami,częściami :niewiem:   czy z możliwością na 12 V  -ale tu nie jestem do końca przekonany z naprawami,częściami,jakością :niewiem: ( w przyszłości myślę o dodatkowym zasilaniu z akumulatora).

Jak to wygląda u Was w praktyce. :hmm:

Podejmując męską decyzje nie chcę później żałować,że mogłem  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już myślałem o TV na 230 V ,trafiła mi się taka oferta (wreszcie jakaś konkretna firma- Thompson, no ale tylko 19 cali ):

 

http://allegro.pl/telewizor-tv-led-19-usb-dvb-t-12v-230v-slim-i3696026519.html

 

 

i  coś o nim :

http://telewizory.info.pl/2013/11/04/telewizor-tv-led-19-quot-usb-dvb-t-12v-230v-slim-2/

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ale zjechałeś z 32 na 19". Chyba 19 stka to jednak ciut za mało. Wcześniej wspomniałeś o 24" i do naszej wielkości przyczepek to chyba najlepsza wielkość, no ewentualnie 26 " jak wejdzie na ściankę szafy. Z tego co pamiętam, to szerokość boku szafy to coś koło 59 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.