Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

bo to ma być tv wyjątkowe - do cepki :yay:

Też dość długo wybierałem :)

Wybrałem tv dedykowane do kempingu.

Kupiłem sobie taki : http://allegro.pl/telewizor-24-blaupunkt-camping-usb-mpg4-12v-230v-i6437013665.html

Spisuje się OK.

Oczywiście do jazdy go zdejmuję z uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja każdorazowo ściągam, ale mam taki uchwyt, że to nie jest żadnym problemem. TV z tyłu ma taką kwadratowa kostkę z prowadnicami, którą się wkłada po prostu w uchwyt do TV. Szybko i sprawnie. Sam uchwyt wprawdzie ma bolec do zablokowania na czas podróży, ale nie wyobrażam sobie podróżowania z TV. Skoro na naszych drogach coś mi z szafki wypaść potrafi, to co tam musi się dziać. Obawiałbym się, że TV nie wytrzymałby w takich warunkach zbyt długo.

 

A sam TV kupiłem Philipsa, dokładnie model Philips 22PFK4209. Jego zaletą, prócz oczywiście 12V jest to, że ma wbudowane tunery DVB-T/C/S/S2 czyli mogę do niego podłączyć bezpośrednio antenę satelitarną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info koledzy ale mnie dobiliście. Przy każdej przeprowadzce odłączacie wszystkie kable, demontujecie sprzęt i potem co? Pakujecie do oryginalnego kartonu albo pod pierzynę? Przecież taki TV nawet w kartonie także musi być gdzieś zabezpieczony, by nie latać po przyczepie. Nie mogę uwierzyć, że wszyscy tak robicie. Ale OK, chyba będę BETA-testerem i jako pierwszy zamontuję na stałe. Zastanawiam się jeszcze nad jakiś systemem stabilizacji do mocowania TV, jakieś podkładki gumowe czy elastyczny zaczep. OK, pomyślę jeszcze na tym.

 

A co do Waszych TV to visitor1967 Twój Samsung nie posiada DVB-S, a ja planuję dużo wyjazdów poza Polskę i nie chcę oglądać TV po ichniejszemu. Fakt, że spokojnie mógłbym się obejść w ogóle bez TV ale skoro już kupuję, to z chęcią się pobawię SAT. Jacek00, Twoim Philips'em byłem bardzo zainteresowany ale... już go nie ma w sprzedaży.

 

Tak więc jedyny TV na 12V spełniający moje założenia:

DVB-T

DVB-S

21'-22'

USB

wejście PC

wyjście audio do radia samochodowego

 

to MISTRAL 21.5'' FULLHD+DVB-T+12V http://allegro.pl/telewizor-mobilny-mistral-21-5-fullhd-dvb-t-12v-i6326992356.html

Nie ma on jednak dobrych kątów widzenia, co do marki to tym bardziej nie mam zaufania no i cena trochę wygórowana.

 

W cepce prawie wszystko potrzebne do życia mam na 12V tak więc fajnie by było mieć i taki TV, ale ja i tak z reguły jeżdżę na pola i podłączam się pod 230V, tak wiec 12V mogę sobie spokojnie odpuścić. Mam plany do jeżdżenia na dziko, ale wtedy wystarczy mi radio lub dokupię sobie przetwornicę. Tak więc zaczynam się rozglądać nad TV 230V i skonfrontować je z tym Mistralem.

 

Pzdr.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info koledzy ale mnie dobiliście. Przy każdej przeprowadzce odłączacie wszystkie kable, demontujecie sprzęt i potem co? Pakujecie do oryginalnego kartonu albo pod pierzynę? Przecież taki TV nawet w kartonie także musi być gdzieś zabezpieczony, by nie latać po przyczepie. Nie mogę uwierzyć, że wszyscy tak robicie. Ale OK, chyba będę BETA-testerem i jako pierwszy zamontuję na stałe. Zastanawiam się jeszcze nad jakiś systemem stabilizacji do mocowania TV, jakieś podkładki gumowe czy elastyczny zaczep. OK, pomyślę jeszcze na tym.

 

 

 

Mój TV ma do tego celu przerobione specjalne miejsce w bakiście wewnętrznej wyłożone gąbką z każdej strony a TV dodatkowo ma uszyty pokrowiec ze specjalnego grubego miękkiego materiału.

U mnie odpięcię TV od  kabli razem ze schowaniem to max 1min i mam pewność że TV przeżyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku chciałem zamontować na stałe tv na obrotowym uchwycie, tak aby można było oglądać i w sypialni i przy podkowie, i na czas transportu klinować telewizor w narożnikach klinami czy podkładkami . Mino , że nie jestem jakimś fanem TV na wyjazdach to jednak doszedłem do wniosku, że warto mieć możliwość łatwego przełączenia i ustawienia TV w przedsionku. Kabel antenowy wyprowadziłem sobie w gnieździe przyłączeniowym 230v  i tv stawiam na fabrycznej podstawie na stoliku. Na czas transportu po prostu odpinam kabel ant. i 230v co trwa sekundy i rzucam luźno na pościel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim częstym przemieszczaniem się między polami min co 2-4 dni to rozstawianie przedsionka to porażka. Po pierwszym testowym rozłożeniu wylądował w piwnicy. Teraz planuję zakup markizy lub zwykłego daszka i tam na pewno nie będę wystawiał telewizora. Dzięki tej szafce obrotowej będę mógł oglądać TV i z "salonu" we dwie osoby lub z sypialni z brzuchem do góry.

 

Tak więc ja na pewno montuje na stałe i już wyobrażam sobie dwie płytki blaszane połączone 4 gumowymi połączeniami. jedna płytka będzie przymocowana do TV, druga do ścianki. Pozostaje kwestia znalezienia takich gumowych połączeń oraz zmontowania tego. No i chyba TV będę musiał kupić mniejszy, by miał miejsce na ruch góra-dół, lewo-prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Nie chcę się powtarzać, dlatego podam kilka odnośników do niektórych postów:

http://forum.karawaning.pl/topic/17611-przetwornica-i-jej-funkcje-prośba-o-opinie/?p=391000
http://forum.karawaning.pl/topic/15980-telewizor/?p=340866

Dodam jedynie, że już sześć sezonów TV widoczny na zdjęciach jest stałym wyposażeniem przyczepy i z uchwytu nigdy nie był zdejmowany nawet na minutę, choć uchwyt ma specjalny zatrzask i umożliwia wypięcie telewizora dosłownie w 5 sek. Oczywiście, jako stałe wyposażenie, TV nie jest również zabierany z przyczepy na zimę.
Gdybym miał się bawić w ciągłe jego zdejmowanie i zakładanie pod byle pretekstem, to wolałbym po prostu w ogóle z niego zrezygnować. On najzwyczajniej jest zawsze gotowy do użytku i tyle. W zależności od tego, którą stronę szafki otworzę i gdzie skieruję / nachylę ekran, tam mogę program oglądać (sypialnia lub część dzienna). Na czas jazdy przysuwam telewizor do ścianki szafki i w tej pozycji go blokuję. Gdy dojeżdżam na miejsce lub zatrzymuję się gdzieś na parkingu, wystarczy go odblokować, włączyć i można oglądać.
Zawsze dążyłem do tego, aby mieć w przyczepie maksymalny komfort i prostą obsługę, a zamontowane urządzenia nie absorbowały sobą mojego czasu. Z tych samych powodów mam zawsze w przyczepie wszystko, czego potrzebuję, a na wyjazd zabieram z domu jedynie ubranie i trochę jedzenia.
Tym samym, aby gdzieś jechać, wystarczy jedynie decyzja i mała chwila na zapakowanie potrzebnych ubrań.
Czytałem na forum posty, w których niektórzy piszą, że po przyjeździe na miejsce muszą sprzątać wszystko, co wyleciało z szafek itd. Trochę mnie to dziwi, bo nigdy takich stanów nie doświadczyłem, a raz zapakowana do wyjazdu przyczepa, dociera na miejsce w identycznym stanie.
Nie lubię ograniczeń, dlatego nie wożę nic na łóżkach, na podłodze, czy w brodziku łazienki. Wszystko jest w szafkach i ew. w bagażniku. Lubię natomiast tylko otworzyć drzwi, wejść do przyczepy i mieć wszystko natychmiast gotowe do użytku, gdy zatrzymam się w zupełnie dowolnym miejscu, mając akurat na to ochotę.
Z w/w względów, dobór odpowiedniego sprzętu (telewizora) pozwala na jego wieloletnią i bezproblemową eksploatację, bez ciągłego chowania go w poduszki i owijania "bandażem".
Kryteria, na które warto zwrócić uwagę podawałem we wcześniejszych postach tego tematu.
IMHO


No i chyba TV będę musiał kupić mniejszy, by miał miejsce na ruch góra-dół, lewo-prawo.

 

Właśnie z tego powodu wybrałem 19 cali (po przysunięciu do ścianki na czas jazdy, chowa się idealnie pomiędzy żaluzjami szafki).

Ten rozmiar w przyczepie całkowicie wystarcza, a dodatkowo mniej waży i mniej energii pobiera, co w pewnych przypadkach nie jest bez znaczenia. Odpowiedni rozmiar mam w domu, a w przyczepie TV służy mi jedynie "awaryjnie", jednak wiem, że są osoby, które mają w przyczepie TV 40 cali :]


Z moim częstym przemieszczaniem się między polami min co 2-4 dni to rozstawianie przedsionka to porażka. Po pierwszym testowym rozłożeniu wylądował w piwnicy. Teraz planuję zakup markizy lub zwykłego daszka i tam na pewno nie będę wystawiał telewizora.

 

Mam podobnie - przedsionek leży w garażu i nawet nie wiem, jak wygląda, natomiast z markizy korzystam bardzo często i całkowicie mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek00 wierz mi, że szukałem tego Philipsa i wszędzie jest on niedostępny. Raz widziałem Philipsa 22' 12V w jakimś sklepie karawaningowym, ale nie był podany model. Tak więc nie chcę kupować sprzętu, kóry jest wycofywany, choćby ze względu na brak możliwości porównania cen. Następcy także nie namierzyłem, jak masz jakiś namiar to podrzuć.

 

Kristofer, przeczytałem wcześniej Twoje w/w posty i dlatego napisałem: "chyba jedynie Kristofer poruszył trochę ten temat"
Nie pamiętałem jedynie, że Ty masz TV zamontowany na stałe i go nie ściągasz i to mnie podbudowało - 6 lat to dobry wynik.

 

Jednak u mnie jest nieco inna sytuacja, bo Ty masz TV na wysięgniku, który amortyzuje TV. Ja chcę zamontować TV w szafce obrotowej, przez co nie potrzebuję wysięgnika i montując na zwykłym uchwycie nie będzie prawie żadnej amortyzacji. I właśnie tu się zastanawiam, czy tak może być. Trzeba pamiętać, że szafka jest prawie na samym środku cepki i stosunkowo nisko, tak więc nie powinno być dużych przeciążeń.

 

Co do parametrów, które wymieniałeś np. temperatura pracy/przechowywania, to próżno ich szukać na stronach sklepów, tak więc trzeba chyba sięgać do specyfikacji producentów. Rozumiem także, że nadal utrzymujesz, że w takich warunkach lepiej się sprawdzi markowy TV na 230V niż TV na 12V, który teoretycznie powinien być przystosowany dla mobilnych scenariuszy?

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako amortyzatory śmiało możeszużyc poduszki od chłodnic, układów wydechowych itp. dobrac tylko odpowiednią wielkość,sposób montażu i estetykę.

 

https://www.google.pl/search?q=PODUSZKA+CH%C5%81ODNICY&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjoouD5ot3OAhVChywKHeyPClwQ_AUIBigB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o coś takiego mi chodzi. Myślałem już też o kawałkach gumowej rury od chłodnicy w czterech rogach a w środku gum śruby na przelot dwóch płytek. Tutaj da się coś wykombinować.

 

Większy problem jest z TV, bo oprócz powyższego Mistrala znalazłem tylko jeden telewizor 230V do 22' z DVB-S. Jest to Philips 22PFK4000 i to też już wygląda na końcówkę serii. Czyli co - mam zrezygnować i z 12V i z DVB-S ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko bo dzisiaj gdzieś wyjeżdżam z cepką na weekend i jeszcze nie wiem gdzie, a czas goni.
 

Mocowanie

 
A tu gumowe elementy, które dzisiaj kupiłem w sklepie samochodowym, podobno od mocowania skrzyni biegów w Polonezie:
 

WP 20160826 13 15 22 Pro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajny pomysł tyle ze ja nie mam takiej sciany zeby cokolwiek przykręcic.W mojej budce musiała by byc jakas szybkozłaczka zeby zamontowac lub zdjąc tv a cała obudowa musiała by się zmiescis pod szafkami  z tyłu przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie rozważam jeszcze zastąpienie prawej (wierzchniej) płytki uchwytem ściennym do TV np. takim:

http://allegro.pl/uchwyt-wieszak-lcd-vesa-regulowany-lcd-19-37-i6359136159.html

 

Dzięki temu nie będę się musiał męczyć z dokręcaniem ostatnich śrubek z tyłu TV oraz będę mógł pochylić TV (gdyby miał on kiepskie kąty widzenia).

 

Ale co mi z tego, jak nie mogę wybrać TV :oslabiony:

 

Na stronie Philipsa są trzy takie TV 22' z DVB-S:

 

http://www.philips.pl/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=pl_PL&catalog=CONSUMER&ctn=22PFK4209/12,22PFK4109/12,22PFK4000/12

 

jednak tylko Philips 22PFK4000 jest dostępny i to tylko w 2 sklepach za 800PLN. W specyfikacji technicznej ani słowa o dopuszczalnej temperaturze otoczenia, nie wspomnę o kątach widzenia:

 

http://www.philips.pl/c-p/22PFK4000_12/4000-series-smukly-telewizor-led-full-hd-z-digital-crystal-clear/dane-techniczne

 

Co o nim myślicie?

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.