Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba pamiętać, że moduły CAM/CAM CI mają to do siebie, że nie z każdym telewizorem współpracują, mimo, że TV jest w odpowiednie gniazdo wyposażony. Bywa też, że nawet jeśli współpraca okaże się możliwa, to i tak mogą pojawiać się błędy, zawieszanie się modułu, opóźnienia w działaniu i reakcji na rozkazy z pilota itd. Czasem pomaga aktualizacja oprogramowania samego modułu lub/i telewizora, ale nie zawsze. Tak naprawdę, jedynym pewnym sposobem sprawdzenia dobrej współpracy owej "pary" jest fizyczne połączenie wybranego TV z modułem i kartą. Pod tym względem standardowe dekodery są jednak pewniejsze, bardziej uniwersalne i nie przysparzają problemów. Mają też na ogół lepsze możliwości obsługi oraz konfiguracyjne, ale z kolei wadą w tym przypadku są dwa piloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 3.04.2018 o 03:10, Kristofer napisał:

Trzeba pamiętać, że moduły CAM/CAM CI mają to do siebie, że nie z każdym telewizorem współpracują, mimo, że TV jest w odpowiednie gniazdo wyposażony. Bywa też, że nawet jeśli współpraca okaże się możliwa, to i tak mogą pojawiać się błędy, zawieszanie się modułu, opóźnienia w działaniu i reakcji na rozkazy z pilota itd. Czasem pomaga aktualizacja oprogramowania samego modułu lub/i telewizora, ale nie zawsze. Tak naprawdę, jedynym pewnym sposobem sprawdzenia dobrej współpracy owej "pary" jest fizyczne połączenie wybranego TV z modułem i kartą. Pod tym względem standardowe dekodery są jednak pewniejsze, bardziej uniwersalne i nie przysparzają problemów. Mają też na ogół lepsze możliwości obsługi oraz konfiguracyjne, ale z kolei wadą w tym przypadku są dwa piloty.

Możesz podać jakiś konkretny przykład? Np. który np. TV nie współpracuje z modułem http://ncplus.pl/sklep/promocje/Dostawa0-Extra-Canal-CAMCIplus-199

albo lepiej może, który współpracuje bez wspomnianych błędów i zawieszania

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, ponieważ już nie pamiętam, a nie zapisywałem. Patrz też pkt. 3 uwag na stronie, do której odnośnik podałeś.Poszukaj informacji w necie, spójrz również tu: https://forum.ncplus.pl/forum/forum/nc/sprzęt-i-usługi/dekodery/moduł-ci/1270882-moduł-cam-ci-gdzie-sens

Tak, jak pisałem: teoretycznie, prawidłowa współpraca powinna być z TV, które spełniają warunki opisane w pkt. 3 uwag do oferty NC+

W praktyce wiesz to na pewno, gdy fizycznie sprawdzisz. Generalnie trzeba mieć pecha, aby źle działało, ale zdarza się, dlatego wspomniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem TV, póki co nie zamierzam korzystać z żadnej anteny. Do tej pory wzbraniałem się przed TV ale zauważyłem, że czasami fajnie jest coś obejrzeć we 4-kę wieczorem przed zaśnięciem i zaglądamy w tablet lub komórkę... Póki co najważniejszy był dla mnie wbudowany napęd DVD i bluetooth ( dźwięk przerzucam do głośnika JBL i mam namiastkę kina domowego :-). TV zamocowany jest do ścianki na przestrzał

IMG_20180409_171950_resized_20180411_121412691.jpg

IMG_20180409_165848_resized_20180411_121411622.jpg

IMG_20180409_171730_resized_20180411_121411106.jpg

IMG_20180409_165857_resized_20180411_121410582.jpg

IMG_20180409_170019_resized_20180411_121409479.jpg

IMG_20180410_131600_resized_20180411_121412151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po montażu TV u siebie. Myślę że również wyszło całkiem ok, tylko że dzisiaj nastąpiła próba generalna, podłączyłem antenę i dekoder i siła sygnału była równa 0 niezależnie jak sterowałem i podnosiłem na rękach antenę. I teraz pytanie czy zabudowania w około mogą mieć wpływ na brak sygnału 2 metry nad ziemią? Wybaczcie pytanie ale w prądzie i kabelkach jestem laikiem a teraz kilka zdjęć jak wyszło na zdjęciach sam TV jest pod kątem ale po to żeby się schował w szafce, drzwi szafki musiały zrobić out.

5c49f2e3b21b638e5e98504b612b360a.jpgfa55ddb898654e824bae5114291ca189.jpgf3631ecbe5668b1eb32d59c8dff6e66f.jpg9bc7f18c4438c6ce57e82792199d2554.jpg79ff9b956b19f601b0a0c3e7e740d064.jpg7bcc220501f295ec85db3231064a9593.jpg

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wysiliłem i zakupiłem telewizor - oczywiście budżetowy, ale odbiera idealnie.Nagrywa i odtwarza z USB, więc można w razie złego nagrać sobie filmy . Gdyby antena kiepsko odbierała, to zawsze będzie co oglądać :)  Gorsza sprawa, że nie mam gdzie  go w swojej babinie zamontować :( Najwyżej będzie się byczył w pościeli, a jak będzie potrzebny, to stanie na bloku kuchennym :) Dobre jest to, że jest w klasie A+, więc pobiera tylko 16W :)

IMG_20180411_103105.thumb.jpg.8f7685f94564699e0f95d6190d14334d.jpg  

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, borek6 napisał:

podłączyłem antenę i dekoder i siła sygnału była równa 0 niezależnie jak sterowałem i podnosiłem na rękach antenę.

Po pierwsze napisz, czy chodzi o satelitę czy o DVBT, bo wydaje mi się, że są tu mylone te dwa pojęcia. Dekoder kojarzy mi się z satelitą i jeżeli taką antenę podłączasz, to musisz ją jeszcze ustawić.

Jeżeli chodzi o DVBT, to żaden dekoder nie jest Ci potrzebny, a anteny nie trzymaj w ręku bo u mnie także był sygnał 0. Dodatkowo czy stosujesz zasilacz antenowy? Bo u mnie bez zasilacza sygnał = 0.

Tak więc rozszerz, co masz podłączone, zrób fotki bo inaczej to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o satelitę a dokładnie cyfrowy Polsat. Ok, dzisiaj / jutro zrobię fotki i wkleje w temat jak to wszystko wygląda i jest połączone. W zasadzie konwerter nie wygląda żeby można było do niego jeszcze zasilanie podłączyć, a mam też chyba taką opcję w menu jak zasilanie konwertera, pamiętam że jest włączona...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiemy, że chodzi o satelitę. No to po pierwsze, z ręki nigdy nie ustawisz anteny i nie utrzymasz jej na tyle, żeby złapać sygnał. Przesunięcie o kilka milimetrów może powodować niemożliwość w złapaniu sygnału. Tak więc napisz, czy w ogóle kiedykolwiek ustawiałeś antenę SAT oraz jaką masz wiedzę na ten temat. Antena nie musi być na 2 metrach wysokości, może stać na ziemi jednak musi być stabilna i mieć widoczność na odbieraną satelitę. No i trzeba ją ustawić, czyli odpowiedni kąt konwertera, pochylenie anteny oraz kierunek anteny. W różnych miejscach Polski/europy te dane są różne.

Wrzuć w wyszukiwarkę na tym forum antena satelitarna lub sat i znajdzie się sporo lektury do czytania.

Zasilacz się odnosił do DVBT, nie do SAT.

Zdjęć na tą chwilę nie musisz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiemy, że chodzi o satelitę. No to po pierwsze, z ręki nigdy nie ustawisz anteny i nie utrzymasz jej na tyle, żeby złapać sygnał. Przesunięcie o kilka milimetrów może powodować niemożliwość w złapaniu sygnału. Tak więc napisz, czy w ogóle kiedykolwiek ustawiałeś antenę SAT oraz jaką masz wiedzę na ten temat. Antena nie musi być na 2 metrach wysokości, może stać na ziemi jednak musi być stabilna i mieć widoczność na odbieraną satelitę. No i trzeba ją ustawić, czyli odpowiedni kąt konwertera, pochylenie anteny oraz kierunek anteny. W różnych miejscach Polski/europy te dane są różne.
Wrzuć w wyszukiwarkę na tym forum antena satelitarna lub sat i znajdzie się sporo lektury do czytania.
Zasilacz się odnosił do DVBT, nie do SAT.
Zdjęć na tą chwilę nie musisz robić.
Ok, dzięki za pomoc, sam nigdy anteny nie ustawałem. Przykręce ją sobie do bagażnika rowerowego na dyszlu i wtedy będę próbował ustawić. Zobaczymy co z tego wyjdzie, dzięki za nakierowanie w temacie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, borek6 napisał:

Ok, dzięki za pomoc, sam nigdy anteny nie ustawałem. Przykręce ją sobie do bagażnika rowerowego na dyszlu i wtedy będę próbował ustawić. Zobaczymy co z tego wyjdzie, dzięki za nakierowanie w temacie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Na tej stronie masz przykład jak się ustawia antenę http://jp.pum.edu.pl/satel/az/czasaz.html .Powodzenia życzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o satelitę a dokładnie cyfrowy Polsat. Ok, dzisiaj / jutro zrobię fotki i wkleje w temat jak to wszystko wygląda i jest połączone. W zasadzie konwerter nie wygląda żeby można było do niego jeszcze zasilanie podłączyć, a mam też chyba taką opcję w menu jak zasilanie konwertera, pamiętam że jest włączona...

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Bez miernika sygnału ciężko ustawić antenę satelitarną . Tu wchodzą w grę centymetry i nawet milimetry w ustawieniu.

( Masz np 50% parę mm w lewo lub prawo masz 0% i żeby odebrać sygnał to powinno być min 80 - 90 % Przynajmniej w nc+) Przy antenie satelitarnej nie może być żadnych przeszkód w łączności z satelitą.

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.