Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Robak70:  dlatego ja pisałem wyłącznie i konkretnie o tym modelu z którym miałem do czynienia - czyli 15,6".  O niczym innym - być może model 19" jest OK, ale nie widzialem go na oczy a nawet nie wchodzi w moją orbitę zainteresowań ze względu na wielkość, więc w jego temacie w ogóle nie zabieram glosu :). To chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak już myślałem o TV na 230 V ,trafiła mi się taka oferta (wreszcie jakaś konkretna firma- Thompson, no ale tylko 19 cali ):

 

http://allegro.pl/telewizor-tv-led-19-usb-dvb-t-12v-230v-slim-i3696026519.html

 

 

i  coś o nim :

http://telewizory.info.pl/2013/11/04/telewizor-tv-led-19-quot-usb-dvb-t-12v-230v-slim-2/

Nikt od wczoraj nie odpowiedział mi na temat tego konkretnego modelu TV 19 cali na 12 V  firmy Thomson,a jestem ciekawy Waszych opinii :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt od wczoraj nie odpowiedział mi na temat tego konkretnego modelu TV 19 cali na 12 V  firmy Thomson,a jestem ciekawy Waszych opinii :oslabiony:

 

Thomson, mimo, że nazwa osłyszana w Polsce to tak naprawdę już "czajna".

Od jakiegoś czasu marka jest własnością koncernu TCL.

Nie miałem tego TV, więc praktycznie nie mogę się wypowiedzieć, a co do parametrów, to nie widzę nic rewelacyjnego, ani nic złego, czyli standard. No, może tylko HD Ready, a nie Full HD ;)

Jeśli faktycznie tak ważne jest dla Ciebie zasilanie 12 V, to możesz brać ten TV pod uwagę.

Poszukaj jednak w necie tego odbiornika sprzedawanego przez oficjalnego dystrybutora w Polsce.

Poznasz po tym, że TV będzie miał oryginalną 2 letnią gwarancję.

Te telewizory z 12 miesięczną gwarancją są albo jakieś "kombinowane", albo importowane z "innych" źródeł, a więc często mimo gwarancji, autoryzowany serwis może nie akceptować wszystkich warunków.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gwarancja na 12 miesięcy też rzuciła mi się w oczy od razu i coś mi tu do końca nie grało ale nie wiedziałem o co chodzi :)

Nie mogę się przekonać do tych 19 cali,jednak minimum to dla mnie 22 cale chyba.

Myślę o zasilaniu 12 V- bo boję się tych przetwornic prądu-dla mnie to czarna magia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zasilaniu 12 V- bo boję się tych przetwornic prądu-dla mnie to czarna magia :]

 

To nie czarna magia. Z jednej strony podłączasz pod akumulator, z drugiej strony masz typowe gniazdko 230 V, w które wkładasz wtyczkę zasilania TV i gotowe. Jeśli przetwornica miała by służyć tylko do zasilania TV, to wystarczy nawet taka małej mocy, a te z reguły mają przewody 12 V zakończone wtykiem, jak do zapalniczki samochodowej.

Czy teraz widzisz, że nie ma w tym magii i nic w tym trudnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie czarna magia. Z jednej strony podłączasz pod akumulator, z drugiej strony masz typowe gniazdko 230 V, w które wkładasz wtyczkę zasilania TV i gotowe. Jeśli przetwornica miała by służyć tylko do zasilania TV, to wystarczy nawet taka małej mocy, a te z reguły mają przewody 12 V zakończone wtykiem, jak do zapalniczki samochodowej.

Czy teraz widzisz, że nie ma w tym magii i nic w tym trudnego ?

 

Dla Ciebie to bułka z masłem,bo się znasz na technicznych sprawach :) To co piszesz to kumam ale i tak trzeba tu wybierać w markach,produktach itd.,a do tego niestety niezbędna jest fachowa wiedza,dlatego pytam fachowców  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie czarna magia. Z jednej strony podłączasz pod akumulator, z drugiej strony masz typowe gniazdko 230 V, w które wkładasz wtyczkę zasilania TV i gotowe. Jeśli przetwornica miała by służyć tylko do zasilania TV, to wystarczy nawet taka małej mocy, a te z reguły mają przewody 12 V zakończone wtykiem, jak do zapalniczki samochodowej.

Czy teraz widzisz, że nie ma w tym magii i nic w tym trudnego ?

Przy okazji warto by wspomnieć o stratach na przetwornicy + ich rodzaju - pełny/modyfikowany sinus  - różnie może to działać na sprzęt RTV poza tym jak już kupować jakąś przetwornicę nawet taką specjalnie pod TV to warto brać z większym zapasem (W) w pracy ciągłej, żeby poza TV można było coś jeszcze podpiąć w międzyczasie... także albo porządna przetwornica + zwykły LCD albo TV na 12V (max jakie widziałem zasilane na 12 to 24")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji warto by wspomnieć o stratach na przetwornicy + ich rodzaju - pełny/modyfikowany sinus  - różnie może to działać na sprzęt RTV poza tym jak już kupować jakąś przetwornicę nawet taką specjalnie pod TV to warto brać z większym zapasem (W) w pracy ciągłej, żeby poza TV można było coś jeszcze podpiąć w międzyczasie... także albo porządna przetwornica + zwykły LCD albo TV na 12V (max jakie widziałem zasilane na 12 to 24")

 

Bez przesady, sprawność rzędu 85 % (do ok. 90 w bardzo porządnych wyrobach) nie spowoduje znacząco większego zużycia energii w przypadku telewizora o mocy pobieranej np. ok. 35 W.

W ubiegłym roku, z czystej ciekawości podłączyłem swój TV do najzwyklejszej i najtańszej przetwornicy (75 W za niecałe 60 zł.)

Czy coś się stało ? Nic, TV działał, jak powinien, a przetwornica nawet zbytnio się nie zagrzała, mimo swojej małej mocy i prostoty wykonania.

Tzw. pełny sinus na ogół do niczego w karawaningu nie jest potrzebny. Większość urządzeń elektronicznych akceptuje zwykłe przetwornice, no chyba że ktoś używa skomplikowanego sterowania i pomp ciepła lub bardzo wymagających klimatyzatorów, ale to już inne instalacje i innego rzędu moce.

 

O przetwornicy małej mocy pisałem tylko, jeśli miałaby wyłącznie służyć dla TV i z uwagi na jej trywialny sposób podłączenia.

Słusznie zauważasz, że warto jednak mieć przetwornicę trochę większej mocy, aby zasilić awaryjnie coś innego.

Wszystko jednak w/g potrzeb, ponieważ ktoś potrzebuje zasilać suszarki, lokówki, żelazko i ekspres do kawy, a ktoś inny wyłącznie laptopa lub TV.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś jeszcze.

Szukając TV z zasilaniem 12 V, mamy bardzo ograniczony wybór odbiorników, często niezbyt dobrej klasy, a czasem nawet w cenie nieadekwatnej do prezentowanej jakości.

Decydując się na TV zasilany z 230 V, mamy już wybór ogromny i to praktycznie z każdej dosłownie grupy cenowej i marki, łącznie z taką, którą cenimy, na dodatek w dowolnym rozmiarze ekranu.

Nie oszukujmy się, rozmawiamy o małym telewizorku (czy to 15, czy nawet 28 cali) standardowej klasy, żadnych rewelacji tu nie będzie. Nie ma chyba sensu rozciągać dyskusji, jak na temat ekranu za 15 tys. zł.

Postrzeganie wyświetlanego obrazu jest wartością subiektywną, dlatego zamiast pytać jak ktoś ocenia odbiór na jakimś tam odbiorniku, lepiej poszukać możliwości obejrzenia w realu takiego TV, a jeśli nie ma możliwości, to wybrać taki, który można zobaczyć i obraz w nim nam odpowiada.

Kwestia zasilania już dawno została wyjaśniona, więc tu raczej wątpliwości być nie powinno.

Pozostaje tylko decyzja wyboru.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wymogi odnośnie TV nie są wygórowane, ostatecznie będzie używany raczej sporadycznie. Znana firma, 1 x HDMI, 1 x USB, dekoder TV cyfrowej w środku, 50 - 100 Hz odświeżania, rozdzielczość 1920 x 1080, wielkość 22 - 26" zasilanie 230 V ( no może te 12 V, ale chyba nie koniecznie) LED - nie, 3D - nie, smart TV - nie, w miarę lekki - tak, w miarę cienki - tak, możliwość ustawiania pod różnymi kątami (uchwyt) - tak, euroscart - może być (nie koniecznie), duży kąt widzenia - koniecznie, i chyba to wszystko, takiego będę szukał, a i cena nie z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja od lipca testuję MINSTRAL 18"5 cala 12v. Jestem zadowolony [obecnie w domu ok.4/24.] wielkość wystarczająca dla cepki 420cm. Łamany wysięgnik pozwala oglądać leżąc w sypialni, lub siedząc w drugim końcu w salonce,lub przez drzwi z przedsionka. Może tylko głos nie taki jak by się chciało,choć nie wiem jak by to wyglądało z podłączonym głośnikiem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich na forum , może ktoś mi pomoże mam przyczepę od miesiąca i jeszcze nie kumam o co chodzi ale też zastanawiam się ale nad monitorem z tunerem żeby po sezonie go wykorzystać do kompa ale moje pytanie to mam hobby 2002r ale wnętrze jak w nowszych z 2004-06 i na półce gdzie powinien stać telewizor jest kabel antenowy podłączony do gniazda w ścianie ale na dachu nie ma anteny ani miejsca wyprowadzenia kabla czy ktoś podpowie w tej sprawie  (moje domysły to wbudowana antena za szafkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.