Skocz do zawartości

Zakup Sterckeman 390 CP jako pierwsza przyczepa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

w ogóle nie ruszaj takich rzeczy!. chcesz ruszać poszycie dla takich pierdołek??? Przecież taka sama rzecz może Ci się przytrafić na pierwszym mocniej zadrzewionym kempingu lub przy przejeżdzaniu gdzieś leśną dróżką nad jezioro. Ja bym nawet palcem tego nie ruszał! Ps.Ładna przyczepka.Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i wlasnie o taka odp mi chodzilo olo1 ;)

Tez mysle ze to typowa kosmetyka ale wiesz jakie sa kobitki ;)

Myslicie ze bez problemu bedzie mozna dokupic do niej cos do transportu 4-5 rowerow ?


:) Arecky69 spoko. Po prostu już się spotkałem z sytuacją gdzie nowy forumowicz prowadził w podobny sposób wątek (forum motoryzacyjne) a potem jego super bezwypadkowe auto było na sprzedaż, tyle, że było tym autem które miał kupić.

Oczywiście na forum się już więcej nie pokazał jak tylko dowiedział się po czym poznać przygody jego auta.

 

Ja bede raczej stalym bywalcem ;)

Napewno nie bedzie to moja pierwsza przyczepa gdyz chce wejsc w temat mocniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o taka odp mi chodzilo olo1 ;)

Tez mysle ze to typowa kosmetyka ale wiesz jakie sa kobitki ;)

Myslicie ze bez problemu bedzie mozna dokupic do niej cos do transportu 4-5 rowerow ?

Witam

Pewnie że kupisz bagażnik na rowery, tylko przy ilości 4 - 5 szt radziłbym montować bagażnik na dyszlu budki a nie na tylnej ścianie.

A te otarcia .... to drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o taka odp mi chodzilo olo1 ;)

Tez mysle ze to typowa kosmetyka ale wiesz jakie sa kobitki ;)

Myslicie ze bez problemu bedzie mozna dokupic do niej cos do transportu 4-5 rowerow ?

Kobitki są różne, panie , różniste. Zawsze można znaleźć taką która będzie pasowała do przyczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewnie że kupisz bagażnik na rowery, tylko przy ilości 4 - 5 szt radziłbym montować bagażnik na dyszlu budki a nie na tylnej ścianie.

A te otarcia .... to drobiazg.

Na 4- 5 szt na dyszel? Chyba przesadzacie :] kolego.  Jeśli już to trzeba, by to jakoś podzielić (Może jakieś uchwyty na auto, może część na tył przyczepy), bo jak zapakuje 5 szt. na dyszel, to nie skręci  :miga:  , a druga sprawa to rozmieszczenie mas na przyczepie - pamiętaj że przyczepa do jazdy musi być wyważona, bo inaczej: albo ją zniszczysz , albo przynajmniej będzie Ci się źle jechało .Koszta: Jeśli uchwyty na dach auta, to sugerował bym jakieś lepsze (jak choć trochę obawiasz się o lakier na aucie). Jeśli masz już belki, to moim zdaniem minimum to uchwyt thule 532- koszt nowego to około 200 zł szt. Jak stać Cię na więcej "wygody" , to thule 592, lub np. Mont Blanc Barracuda... Ale to już około 300-350 sztuka. Co do bagażników na budę, to ceny są różne, często za 300-400 zł można kupić używkę w dobrym stanie na 2-3 rowery "firmową", a pamiętaj , że takie uchwyty nie są często bardzo zniszczone, bo rzadko są używane, koszt nowego firmowego to 600-800 zł na dyszel bądź tył budki (z tym że na tył musisz pamiętać, że montaż musi się odbyć w miarę profesjonalnie) . Możesz też kombinować z tańszymi, ale ja dla św. spokoju nie polecam.

Co do wgniotek na przyczepie, to jeśli poszycie nie jest przebite do środka to nie ma co ruszać.... Ruszając to możesz sobie pogorszyć, bo jak coś jest złożone fabrycznie to nikt tego lepiej nie zrobi. Pozostaje kwestia estetyki, na dzień dzisiejszy pewnie nie będzie Ci przeszkadzać, ale z czasem może się to zmienić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK pomyslimy nad tymi rowerami.

A powiedzcie mi jak to jest z lodowka np. jesli ona nie ma swego akumulatora to podczas jazdy korzysta z pradu od auta ?

Nie znam sie na tym wiec prosilbym bez linczu ;) 

Jestem NOWY !! :miga:  :miga:  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz instalację 13 sto pinową w cepce i w wózku, oraz odpowiednio podłączoną chłodziarkę pod stałe zasilanie 12 V w gniazdku przyczepy, to chłodziara powinna smigać z zasilania w wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Voyagera wychodzi mi 13 PIN i np do normalnej przyczepy potrzebuje adapter na 7 ...z tego co pamietam.

A jak bedzie w Lancii Phedrze i w Sterckeman...tego jeszcze nie wiem bo nie stoja jeszcze kolo mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć przejscie 12 V z samochodu do cepki, a to daje instalacja 13 pin.Jeżeli w Lancii masz również 13 to będzie OK, jeżeli ktoś coś nie przerabiał (np. chciał odłączyć chłodziarkę od samochodu, żeby akumulatora w  wózku nie rozładowywać na postoju, jeżeli to 12 V miał np przed stacyjką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to można ale nie będzie to takie łatwe i zgodne z przepisami.

 

W 7 pin jedynym "+12" które mógłbyś o tego wykorzystać to pin od światła przeciwmgłowego (trzeba by odpowiednio przerobić adapter lub zrobić kolejny).

 

Tylko czy jest to konieczne?

Nie wiem jakie masz warunki mieszkaniowe (czy możesz w domu podłączyć 230V do cepki).

Ja mieszkam w domku i tak robię na 1 dzień przed wyjazdem i włączam lodówkę. w dniu wyjazdu pakuję lub też wcześniej i potem śmiało trzyma mi kilkanaście godzin bez otwierania (w tym roku cała noc jazdy i rano wszystko OK, a wytrzymałaby dużo dłużej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jakie masz warunki mieszkaniowe (czy możesz w domu podłączyć 230V do cepki).

Ja mieszkam w domku i tak robię na 1 dzień przed wyjazdem i włączam lodówkę. w dniu wyjazdu pakuję lub też wcześniej i potem śmiało trzyma mi kilkanaście godzin bez otwierania (w tym roku cała noc jazdy i rano wszystko OK, a wytrzymałaby dużo dłużej).

 

Tez mieszkam w domu....a jakim kablem to sie robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.