Skocz do zawartości

Zakup Sterckeman 390 CP jako pierwsza przyczepa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z tymi lusterkami ?????? Nie stać Cię na zakup? nie masz gdzie kupić? Nie zrozum mnie źle, ale bez nich nie masz szansy zobaczyć auta jadącego za Tobą, nawet w niezłej odległości. Przyczepa jest szersza od Twojego auta. Nie jest ważne czy przepis zezwala czy nie. W Polsce nie ma przepisu o oponach zimowych, więc co..... po co zmieniać w samochodach, wydawać niepotrzebnie kasę.... latajmy na letnich ????? Czasem trzeba być mądrzejszym od przepisów.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O co chodzi z tymi lusterkami ?????? Nie stać Cię na zakup? nie masz gdzie kupić? Nie zrozum mnie źle, ale bez nich nie masz szansy zobaczyć auta jadącego za Tobą, nawet w niezłej odległości. Przyczepa jest szersza od Twojego auta. Nie jest ważne czy przepis zezwala czy nie. W Polsce nie ma przepisu o oponach zimowych, więc co..... po co zmieniać w samochodach, wydawać niepotrzebnie kasę.... latajmy na letnich ????? Czasem trzeba być mądrzejszym od przepisów.......

 

 

...ale zes mi pojechal...typowo po polsku ;)

 

Stac mnie na zakup ale przypomnialem sobie o takim czyms zbyt pozno bo niebawem(bo w ten piatek czyli pojutrze) jade po przyczepe.

Patrzylem gdzies na ebay.de ale jest tego tyle w rozpietosci cenowej od 16- 100 Euro / komplet ze po prostu nie mam glowy naprawde teraz zeby kupic cos bez rozpoznania na szybko bo zostanie mi to pozniej.

Chodzilo mi o to zeby teraz ja dowiezc szczesliwie pod dom( 670km autostrada) i potem ewentualnie na spokojnie sobie kupic takie jakie musza byc i jakie chce miec.

Co do zimowek to nawet mieszkajac w PL je zakladalem ;)

Lubie dokonywac trafnych zakupow a na to potrzebne jest troche czasu .

Teraz wiesz o co mi chodzi ??

  

 

Wielkie i serdeczne dzieki juz sie biore za lekture ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na autostradzie będziesz miał wielki problem ze zmianą pasa - jest to wykonalne (przynajmniej przy mojej poprzedniej przyczepie szer na 200cm) - ale będziesz widział auta które są za tobą na ok 100m... jak będzie jechał ktoś 160kmh lub więcej i jak zmienisz pas to może być zonk.

 

dojechać pewnie dasz radę - mnie się udało 370km po PL autostradzie.... no chyba, że spotkasz :miga: :miga:  bo pewnie tez wymagają lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej pisalem przejechalem autostradą 570km bez lusterek(zapomnialem zabrac jadąc po cepkę)nie spotkalem polizei i nic strasznego sie nie wydarzylo,jasne ze zmiana pasa jest utrudniona ale mozliwa do bezpiecznego wykonania,potrzeba tylko odrobinę wyobraźni.Opony na zimę zmieniam zawsze nawet na światlach jeździlem jak jeszcze nie bylo takiego wymogu i uwazam ze lusterka powinny być,mozna je na szybko kupic za 30-40pln.reasumując ,jesli Arecky pojedzie bez luster to nie bedzie konca swiata,tyko zaznaczam do tej pory nie wiem jakie u nich sa przepisy(tak jak pisalem nie trafilem na policję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos z Was jak sie oproznia te toalety ?

W moim Sterckeman mam Elektryczna toaleta turystyczna Thetford...

Jakie sa koszta obslugi tego ?

Bede chcial ja tez podnajmowac dla klientow tak wiec musze oszacowac te koszta.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos z Was jak sie oproznia te toalety ?

W moim Sterckeman mam Elektryczna toaleta turystyczna Thetford...

Jakie sa koszta obslugi tego ?

Bede chcial ja tez podnajmowac dla klientow tak wiec musze oszacowac te koszta.

Dzieki

Koszty zależą od zastosowanych płynów i papierów, poczytaj tu, jest o tym sporo:

http://forum.karawaning.pl/topic/2668-p%C5%82yny-do-toalet-i-nie-tylko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak to jest z lodowka np. jesli ona nie ma swego akumulatora to podczas jazdy korzysta z pradu od auta ?

Nie znam sie na tym wiec prosilbym bez linczu ;)

Jestem NOWY !! :miga:  :miga:  :miga:

 

W przyczepie jest 13 PIN wlasnie sie dowiedzialem od dealera ;)

A jesli w Lancii bedzie 7 PIN to mozna to jakos adapterem tez polaczyc ?

 

 

Orientuje sie ktos z Was jak sie oproznia te toalety ?

W moim Sterckeman mam Elektryczna toaleta turystyczna Thetford...

Jakie sa koszta obslugi tego ?

Bede chcial ja tez podnajmowac dla klientow tak wiec musze oszacowac te koszta.

Dzieki

Arku, Nie chcę Cię linczować, ale zanim zapytasz przykładowo o

sposób uruchamiania ogrzewania, czy jak uruchomić lodówkę na gaz.

Mamy konkretne , fachowe kąciki od takich rzeczy.

Jak tam trochę poszperasz, to na większość pytań sam znajdziesz odpowiedź.

Tam też znajdziesz fachowców wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK myslalem ze jesli mam swoj watek dotyczacy akurat tej przyczepy to jesli ktos kiedys sobie to poczyta bedzie wiedzial wszystko.

OK sorry...


Co do linczu to chyba pytalem tez o jakies mocowanie na rowery tez konkretnie do tej przyczepy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos z Was jak sie oproznia te toalety ?

W moim Sterckeman mam Elektryczna toaleta turystyczna Thetford...

Jakie sa koszta obslugi tego ?

 

Kolego,

1. Opróżniasz wyjmując z zewnątrz pojemnik. Idziesz do miejsca zlewu i wylewasz. Płuczesz i pusty wkładasz spowrotem.

Do toalet chemicznych używa się specjalnych płynów (mieszkasz w DE więc najprościej będzie Thetford. Jeden płyn (niebieski lub zielony - biodegradowalny) i wlewasz około 100-200ml w zależności od pojemności tego zbiornika (ok. 100ml na każde 10L pojemności) oraz jeżeli masz !!!osobny!! zbiornik na wodę do toalety to płyn różowy (ok. 100ml na każde 15L).

Jeżeli toaleta pobiera wodę ze zbiornika głównego przyczepy (czystą wodę) a pewnie w tym roczniku tak jest to nie używasz żadnego płynu do spłukiwania (tylko ten do pojemnika "szamba").

 

2. To że elektryczna to tylko wygoda :), naciskasz guziczek i już się spłukuje. Prawie jak w domu :D.

 

3. Koszty: Płyn niebieski w PL o poj. 2L koszt około 60zł, różowy tak samo.

Ile potrzeba na sezon, hmm zależy jak będziesz używał toalety. Ja używam intensywnie (cała załoga 2+1 nie korzysta z zasady z toalet na kempach).

W 2013 roku: 9 wyjazdów na weekendy + 1 na tydzień + 1 na 2 tygodnie i zużyłem 3,5L niebieskiego + 2L różowego.

Kupuję płyn Tornado (jest w PL) po 30zł więc razem = około 90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Sterckeman juz pod domem ;)

 

Spalanie Voyagera to 13 l./ 100km  na 3 biegu ;)

A ile pali Twój holownik bez cepki na takiej samej trasie? Próbowałeś na innych biegach ? Jak się zachowywał?

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile pali Twój holownik bez cepki na takiej samej trasie? Próbowałeś na innych biegach ? Jak się zachowywał?

Różnica spora 4 - 5 litrów. Tylko dlaczego żyłowałeś go  :drive:  cały czas na trójce :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.