Skocz do zawartości

Zakup Sterckeman 390 CP jako pierwsza przyczepa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OK musze dopytac zeby mandatu nie oberwac...

Nie wiem na ile ci to pomoże,ale powiem ci ze kupilem cepke 10 stycznia w sonnefeld w D i jest to prawie 600km ode mnie,holowalem bez luster.Być może mielem farta ze nie trafilem na polizzei,a moze przepisy sa jak u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem dodatkowych luster bo zapomnialem zabrac ze sobą a PL z tego co wiem nie są wymagane ale w/g mnie powinno się zakladać dla wlasnej wygody i bezpieczeństwa i na pewno bym je zalożył jessli zamierzałbym podróżować po europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade po mojego Sterckemana moim Voyagerem 2,8 CRD az 700km ...musze go sprowadzic pod dom ;)

Az jestem ciekawy jakie bedzie spalanie ;)

Mam jechac na 3 czy na 4 biegu w automacie ?

Jak radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - lusterka w PL, jak dobrze pamiętam trzeba mieć, jeżeli przyczepa jest szersza od holownika - i lusterka te mają właśnie po założeniu na auto być "szersze" - niż przyczepa.

 

 

nie mam pojęcia jak jest w D, ale profilaktycznie dla własnego bezpieczeństwa kupiłbym nawet najtańsze.

 

odnośnie jazdy ekonomicznej - skoro masz automat i pozwoli on jechać na najwyższym biegu to czemu nie ?, teoretycznie powinno być najtaniej.  U mnie ze względu na manual i prędkość jazdy - 6 bieg nie wchodzi w grę bo szkoda dwumasy na jazdę 100kmh na 6 biegu a 120kmh to "chyba" trochę za wiele jak na jazdę z przyczepą.

 

tak na prawdę, po kilkuset kilometrach sam będziesz wiedział na jakim biegu lepiej jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade po mojego Sterckemana moim Voyagerem 2,8 CRD az 700km ...musze go sprowadzic pod dom ;)

Az jestem ciekawy jakie bedzie spalanie ;)

Mam jechac na 3 czy na 4 biegu w automacie ?

Jak radzicie ?

Kiedyś nawet taki temat założyłem, jak holować automatem, wiele ciekawych odpowiedzi tam jest :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz automat więc jeśli nie będziesz jeździł po alpach żeby specjalnie redukować biegi to pozwól mu (autu:) )jechać tak jak chce. W końcu 2.8crd to nie stare auto i skrzynia sama sie dopasuje do obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odn.lusterek otrzymalem wlasnie odpowiedz od sprzedajacego mojego Sterckemana czyli firmy CAMPING-NITSCHKE.de specjalizujacej sie w sprzedazy, wynajmie jak tez serwisie campingow ze ma ona tylko 2,10 szerokosci i nie ma takiego obowiazku. Co do tych 4 biegow to ten automat jest taki troche specyficzny bo jak jezdze z moja przyczepa kontenerowa predkoscia 80-90km/h to biegi troche wariuja i wachluje mi 3ka i4ka caly czas...na 3ce nie robi takich cyrkow.

Moze gdybym mial jechac szybciej czyli te 95-100 km/h to nie bedzie takich jaj ;)


Kiedyś nawet taki temat założyłem, jak holować automatem, wiele ciekawych odpowiedzi tam jest :]

 

 

A gdzie go znajde...kopsnij line ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając wcześniej automat często holowałem na 3 biegu, ale to była wysokoobrotowa benzyna, wtedy wręcz palił mniej i wygodniej się jechało, obroty były bliżej optymalnego momentu obrotowego i było dostępne "depnięcie, jednak w przypadku Twojego auta jestem święcie przekonany, że na ostatnim biegu będzie dobrze, tym bardziej, że Twoja budka będzie w miarę lekka, po prostu podnieś prędkość do 85, aby nie mieszał biegami i będzie dobrze.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając wcześniej automat często holowałem na 3 biegu, ale to była wysokoobrotowa benzyna, wtedy wręcz palił mniej i wygodniej się jechało, obroty były bliżej optymalnego momentu obrotowego i było dostępne "depnięcie, jednak w przypadku Twojego auta jestem święcie przekonany, że na ostatnim biegu będzie dobrze, tym bardziej, że Twoja budka będzie w miarę lekka, po prostu podnieś prędkość do 85, aby nie mieszał biegami i będzie dobrze.

 

 

Tak wlasnie zamierzam potestowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.