Jump to content
liwiusz333

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej

Recommended Posts

mundek28

Kolego Mafik a gdzie takie coś można kupić , bo potrzebuje do innych celów?

jacekh

witam,my od trzech lat używamy plandeki pcv ,(ta sama co na ciężarówki ) oczywiŚcie nowa cięta z roli.Waga 630g/m2  ,nie przesiąka woda a póżniej jak robi się cieplej to nie paruje z podłoża .Poprzednią zieloną sprzedałem razem z przyczepą a do nowej zakupiłem szarą ,jednak jak rozłoży się tylko daszek a słońce przygrzało to się nagrzewała .Przy deszczowej pogodzie włączaliŚmy grzejnik w przedsionku i dzieciaki bawiły się siedząc na ziemi ,plandeka ładnie się nagrzewa od grzejniczka a woda spływa pod spodem.Bardzo łatwo utrzymać czystoŚć,aby przywrócić blask raz w roku przetrzeć sidoluxem lub podobnym.Zawsze można naprawić ,wydłużyć ,przerobić itp.(zgrzewanie).Wtym roku również zakupiłem agrowłóknine aby wyłożyć pod spód jak będzie jakieŚ błotko,wczeŚniej stosowałem folię budowlaną.Nie wiem jak z ceną ,bo ja dostałem po kosztach zakupu 7zł/m2

Jeżeli wyleje się jakiŚ słodki sok ,czy piwko to z plandeki zetrzesz i po sprawie a w tych przesiąkających to zaraz mrówki ,muszki ,smród ..itp

Tsport

Według mnie:

- plandeka czy folia po kilku dniach powodują gnicie trawy pod spodem.

- minusem folii i plandeki jest fakt, że drobinki takie jak piasek, okruchy nie wnikają w podłoże tylko zostają na nich

- plus folii czy plandeki to całkowita nieprzemakalność w przypadku ewentualnej ulewy

- jeżeli się coś wyleje to raczej nie wsiąknie

Ja używam Aerotex czy jakoś tak - trochę kosztuje ale wg. mnie warto

- miekka i przyjemna w chodzeniu na boso

- nie niszczy za mocno trawy pod spodem i nie doprowadza do gnicia

- piasek, okruchy i inne drobne zabrudzenia wpadają samoczynnie w trawkę

- łatwa w transporcie i składaniu

- niestety wnikają w nią zabrudzenia.

Co do agrowłókniny niestety ale się nie wypowiem bo nie mam doswiadczenia

janm

Przez lata przerobiliśmy : plandekę , sztuczną trawę , wykładzinę i wiele innych ; od kilku lat mamy taką jak na zał. foto i jest super zarówno w utrzymaniu czystości , dobrze się z niej zmiata , jest przyjemna w dotyku bosą stopą , nie nagrzewa się na słońcu , można wyprać , nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu , fajnie się składa i wiele nie waży - polecam.( jest to siatka ze sznurka z tworzywa oblana jakąś miękką powłoką jakby silikonową ).

post-4393-0-65003600-1456174484_thumb.jpg

Edited by janm (see edit history)

Commander

Witam.

Jeszcze raz polecam tkaninę Aerotek. Jest to najrozsadnieszy wybór. Ok. 12 m2 kosztuje z przesyłką ok. 160 zł. Czy to dużo...?

Działa i wyglada jak opisał Janm, przy czy obecnie jest dostępne kilka kolorów.

Pozdrawiam.

Ir & Ed

Przez lata przerobiliśmy : plandekę , sztuczną trawę , wykładzinę i wiele innych ; od kilku lat mamy taką jak na zał. foto i jest super zarówno w utrzymaniu czystości , dobrze się z niej zmiata , jest przyjemna w dotyku bosą stopą , nie nagrzewa się na słońcu , można wyprać , nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu , fajnie się składa i wiele nie waży - polecam.( jest to siatka ze sznurka z tworzywa oblana jakąś miękką powłoką jakby silikonową ).

@janm

Mamy taką jak Wasza pod    przedsionkiem    +    na zewnątrz   inną ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edited by Ir & Ed (see edit history)

janm

@janm

Mamy taką jak Wasza pod    przedsionkiem    +    na zewnątrz   inną ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Wiadomo :smirk: praktyka nie idzie w las :):ok::hej:

Pozdrowionka

agam

też takiej używamy, potwierdzam i zalety, super przyjemna, gruba, jak pianka, dzieciaki godzinami na ziemii mogą siedzieć, a jak pada to nie zauważyłam, żebyśmy kiedykolwiek mokro mieli pod nogami

jedyne co mi przeszkadza to sporo miejsca zajmuje pod złożeniu i waży też nie mało

według mnie warto zainwestować, wytrzymuje lata

Roobertino

trawa to raczej nie, zajmuje sporo miejsca i nie złożysz jej w kosteczkę, żeby gdzieś wcisnąć.

Ja osobiście używam trawy tylko jako wycieraczki przed przedsionkiem, albo przed drzwiami przyczepy, mam 130X150, wtedy nie nosi się tak do środka, łatwiej utrzymać czystość.

Edited by Roobertino (see edit history)

Socale

...

zastanawiam si na sztuczną trawa

...

Tylko i wyłącznie używam sztuczną trawę.

Od lat.

Podłogi z budkach, kamperach zawsze mam wyłożone wykładziną dywanową bo tak lubię i naprawdę niewiele syfu się wnosi.

.

Edit: Łał, już w tym temacie byłem http://forum.karawaning.pl/topic/15947-pod%C5%82oga-do-przedsionka-jaka-najlepiej/page-4?do=findComment&comment=310136

Nie szkodzi. :)

Edited by WojtEwa (see edit history)

robertb3

trawa to raczej nie, zajmuje sporo miejsca i nie złożysz jej w kosteczkę, żeby gdzieś wcisnąć.

Ja osobiście używam trawy tylko jako wycieraczki przed przedsionkiem, albo przed drzwiami przyczepy, mam 130X150, wtedy nie nosi się tak do środka, łatwiej utrzymać czystość.

NO NIBY ZAJMUJE . ALE TO BEDĄ TYLKO 2 JAZDY W SEZONIE NA I Z MORZA.  W ROLKE I NA PODŁOGE :)

Walt

Commander

Ta pierwsza będzie się mniej brudzić. Mam taką tyle ze granatową. Jest OK.

chris_66

Co będzie trwalsze i łatwiejsze w użytkowaniu?

aerotex to dziadostwo - brudzi się i niszczy - po jednym użyciu wygląda jak ze śmietnika