Jump to content
liwiusz333

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej

Recommended Posts

belmondo

Poczytałem trochę na forum,poobserwowałem na polu kempingowym,porozmawiałem z karawaningowcami ,porozmawiałem ze sprzedawcą i wybrałem podłoge firmy Bolon.Udało mi się kupić kolorystycznie b.podobną w kolorze jasno niebieskim.Miałem ją raz rozłozoną na polu kempingowym,jestem zadowolony ,łatwa w utrzymaniu czystości.Jak się będzie zachowywała podczas dalszej ekspoatacji zobaczymy.Myslę jednak ,ze problemów nie będzie.Z tego co zauważyłem jezeli chodzi o kupno  jakiegokolwiek wyposazenia  do przyczepy to trzeba podgladać Niemców,Holendrów,Włochów itp. -oni to maja dawno przetestowane i wiedza co jest dobre.

Jezeli cos jest dobre to musi być drogie,taka kolej rzeczy ale za to pewnie jest bardziej wytrzymałe.

Reasumując -jestem zadowolony z Bolona i polecam :)

reflexes

A ja załatwiłem sobie od znajomego całkiem spory kawał baneru z reklamy wielkopowierzchniowej, która jest zrobiona z winylowej siatki. Sprawdza się świetnie, jest dość sztywne i wytrzymałe, perforowane i łatwe do czyszczenia. Po jednym sezonie wygląda tak jak przed. Zapasu mam na 3 zmiany, czyli ładnych parę lat. :yay:

maniek72

W przedsionku od paru lat stosuję trawkę, a pod nią zakładam podłogę coś w rodzaju plandeki, którą otrzymałem przy zakupie  przyczepy. Zawsze po sezonie trawka jest czyszczona, a dodatkowa podłoga pod nią jest myta. U mnie takie rozwiązanie sie sprawdza.

maarec

a ja stosuję (coraz rzadziej) - agrotkaninę - taką jak do ogrodów (np pod korę ozdobną).... cała zabawa kosztowała mnie ok 30zł (a wymiar to jakieś 7x3,6m) a po złożeniu jest mała, lekka i jej nie szkoda jak np wypadnie coś z grilla.... przy dziecku idealna.

BUMERANG

a ja stosuję (coraz rzadziej) - agrotkaninę - taką jak do ogrodów (np pod korę ozdobną).... cała zabawa kosztowała mnie ok 30zł (a wymiar to jakieś 7x3,6m) a po złożeniu jest mała, lekka i jej nie szkoda jak np wypadnie coś z grilla.... przy dziecku idealna.

Potwierdam - po trzech sezonach wygląda jak zaraz po zakupie ( po za jedną małą wypaloną dziurką ) 

Ja mam złożoną podwójnie, żeby było troszkę grubiej, a i tak po schowaniu praktycznie nie zajmuje miejsca i co najważniejsze - nic nie waży :ok:

Próbowałęm ją przetargać w rękach - nie da rady. Trochę się powyciągał tylko brzeg. Mam czarną chyba do ściółkowania.

jubi-tom

Witam

Czy  na podłogę przedsionka nadaje się linoleum ??? czy po prostu namoknie i będzie śmierdziało .Kusi mnie bo niska jest cena - w Abrze jest wyprzedaz po 10 zł za  metr

Pozdrawiam jubi-tom

Commander

Witaj.

Jeżeli jest wykonane na materiale to się nie nada, bo nici bedą trzymać wilgoć i pojawi się pleśń. Jeśli jest to sama guma, to teoretycznie tak.

W praktyce wszystko z tego trzeba będzie ścierać, bo nic nie wsiąknie w ziemię. No i masa. W Obi widziałem przed świętami sztuczną trawę za ok. 12 zł za m2.

Cena podobna, a chyba praktyczniejsze rozwiązanie.

Pozdrawiam.

jubi-tom

Mam sztuczną trawe , do chodzenia tak ale jak trzeba posprzatac to już się nie zamiecie , a masa to mi nie przeszkadza bo wożę wszystkie graty busem

bartosz_b

Ja polecam na podłogę przedsionka agrotkanine, do dostania w podobnej cenie co to linoleum o którym piszesz, lekkie w transporcie i zajmuje mało miejsca po złożeniu, a jest przepuszczalna jak coś się rozleje i łatwa do pozamiatania. Jedynie co to dobrze podłożyć i obszyć boki żeby się nie strzępiła,ale to można zrobić normalną domową maszyna do szycia :)

GregorY

nie lepiej dorwać jakiś stary banner siatkowy? Używałem, polecam.

fakt, podłogi np. bolona trochę kosztują.

bartosz_b

Miałem też siatkę mesh (siatkowy banner reklamowy), ale jak dla mnie za śliska jak jest mokra

jubi-tom

W ostateczności kupie porządną plandekę  (nie taką z castoramy) ok 30 zł za metr lub podłogę  typową  przedsionkową tylko że ona nie jest wytrzymała

GregorY

nie moge sie z tobą zgodzić.

Mam bolona od kilku sezonów i sporo przeszła - łacznie zdziwnym podłożem i krzesłami z ostrymi nogami.

Daje radę.

Jednye to zabezpieczyć końcówki żeby sie nie rozplatala.

jubi-tom

Tak tylko na pola kempingowe tam gdzie ja jezdze często jest błoto i w te pory wejdzie na pewno a z tego linoleum  sciągne wode gumą

kornak

Najlepiej to zabrac ze sobą parę desek i zrobic taki podest to wtedy mozna wszystko połozyc na wierzch i radosc pełna :yay: