Jump to content
liwiusz333

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej

Recommended Posts

Socale

Ja mam pytanie w tym temacie, czy ktoś może przerabiał temat podłogi - sztucznej trawy w przedsionku? Jak się to sprawdza w codziennym użytkowaniu?. Właśnie jest promocja w Leroy Merlin, metr kwadratowy za 12,99 zł.

Używam wyłącznie sztucznej trawy. Kupuję w salonie u producenta do każdej przyczepy z osobna - zalezy jaki duży przedsionek. Obecnie mam na stanie w kamperze :)

Dla mnie wygoda jako podłoże do deptania, układa się do terenu szybko, nie ściąga się jak prześcieradło.

Świetnie przepuszcza wodę i oczyszcza z piasku. Wchodzenie do budki to czysta przyjemność dosłownie.

Niestety coś za coś, pakowanie jej to zajęcie sporego miejsca w bagażniku - zajmuje miejsca tyle co...hm... skrzynka piwa.

Edited by WojtEwa (see edit history)

terrino

Dzięki, chyba się zdecyduję, cena dobra, miejsca mam dużo więc z zapakowaniem nie będzie problemu.

jacekwwa

Używam wyłącznie sztucznej trawy. Kupuję w salonie u producenta do każdej przyczepy z osobna - zalezy jaki duży przedsionek. Obecnie mam na stanie w kamperze :)

Dla mnie wygoda jako podłoże do deptania, układa się do terenu szybko, nie ściąga się jak prześcieradło.

Świetnie przepuszcza wodę i oczyszcza z piasku. Wchodzenie do budki to czysta przyjemność dosłownie.

Niestety coś za coś, pakowanie jej to zajęcie sporego miejsca w bagażniku - zajmuje miejsca tyle co...hm... skrzynka piwa.

My uzywamy takiej trawy, ale przed przedsionkiem. W przedsionku mamy Bolon.

Trawa jest fajna, milo sie po niej chodzi na bosaka, ale ma tez wady. Po uzywaniu ciezko ja w warunkach polowych dobrze oczyscic, przez co jest ciezka i w miejscu gdzie sie ja przewozi jest potem "tona" piachu do posprzatania (chyba ze wlozy sie ja do jakiegos plastikowego wora).

ADRIAn

Witam.

Zastanawiam się nad takim zakupem. Czy ktoś ma coś takiego. Jak z jakością, bo cena jest b. atrakcyjna.

http://allegro.pl/wykladzina-mata-podloga-do-przedsionka-areotex-i3145892862.html

Pozdrawiam

Ta oferta była już omawiana w tym temacie (m.in. # 33 i #34). 

W czwartek zamówiłem i właśnie dzisiaj przysłali. Co prawda jeszcze nie używana, ale sprawia solidne wrażenie i jest lekka.

Commander

Witam.

Adrian, a jaki kolor wziąłeś (jak się prezentuje w realu) i czy cena była podobna, bo jak okazja to wezmę teraz, a jak nie to mam inne wydatki w tym miesiącu.

Pozdrawiam.

COLLINS18

Ja planuje kupic sztczną trawę. W ubieglum roku po sezonie umylem karcherem podlogę http://allegro.pl/wykladzina-mata-podloga-do-przedsionka-areotex-i3145892862.html i troche się zniszczyła więc trzeba uwarzać. A na dodatek myszy zjadły część podłogi gdy leżała w garażu :oslabiony:  W tym roku wydaje mi sie, ze będzie alternatywna sztuczna trawa choć zajmuje trochę miejsca.

terrino

Ja kupiłem w końcu sztuczną trawę, będzie pełen test na zlocie oczywiście pod warunkiem że będzie gdzie rozłożyć :] . Póki co jestem zadowolony.

moro

Witam.

Zastanawiam się nad takim zakupem. Czy ktoś ma coś takiego. Jak z jakością, bo cena jest b. atrakcyjna.

http://allegro.pl/wykladzina-mata-podloga-do-przedsionka-areotex-i3145892862.html

Pozdrawiam

Ja ją kupiłem i polecam.

W poprzedniej przyczepie miałem bardzo podobną i się super sprawdzała.

ADRIAn

Witam.

Adrian, a jaki kolor wziąłeś (jak się prezentuje w realu) i czy cena była podobna, bo jak okazja to wezmę teraz, a jak nie to mam inne wydatki w tym miesiącu.

Pozdrawiam.

Zakupiłem po 35 zł/mb (2,5 m) w kolorze granatowym. Poprzednia cena wynosiła 40 zł/mb. W "realu" na dywanie prezentuje się wspaniale   :laugh: ! Testy za dwa dni w Grodzie Rycerskim następnie na Zlocie. Na allegro sprzedawca ma dwie aukcje: 1) 9 dni i 76 metrów, oraz 2) 6 dni i 95 metrów bieżących, więc chyba masz jeszcze czas na zastanowienie...  :hmm:  

Równiez pozdrawiam.

Commander

Dzięki chłopaki za info...

Kupię po Majowym W. bo czeka mnie teraz wymiana tarcz i klocków na przodzie i tyle. Będzie bolało, bo wiem już ile zabulę...

Pozdrawiam

Prusiak

Zakupiłem po 35 zł/mb (2,5 m) w kolorze granatowym. Poprzednia cena wynosiła 40 zł/mb. W "realu" na dywanie prezentuje się wspaniale   :laugh: ! Testy za dwa dni w Grodzie Rycerskim następnie na Zlocie. Na allegro sprzedawca ma dwie aukcje: 1) 9 dni i 76 metrów, oraz 2) 6 dni i 95 metrów bieżących, więc chyba masz jeszcze czas na zastanowienie...  :hmm:  

Równiez pozdrawiam.

I jak sie sprawouje podłoga w realu? Nadal jest w ofercie u tego sprzedawcy po 35 zł, wiec cenowo jest OK.

Zawsze mialem taka podloge w swojej cepce, ale strasznie sie to brudzi i ciezko uprac. Znajomy ma tzw. bolon to mu sie sciaga jak nierowne podloze.

ADRIAn

I jak sie sprawouje podłoga w realu?

Po trzech wyjazdach sprawuje się dobrze. Jest mocna i nieco sztywna (sztywniejsza od podobnej jaką miałem wcześniej).

W Przybrodzinie leżała na dużych nierównościach ale po pewnym czasie się uleżała i było o'k.

Ciemnogranatowy kolor sprawia, że nie widać mokrych śladów po butach za to po ich wyschnięciu można wydedukować kto, gdzie    i po co deptał   ;) . Może na zielonej jest inaczej ?   :hmm:  

Baloon jest na pewno lepsza w utrzymaniu czystości ( są to jakby łuski zachodzące na siebie ) gdyż daje jednolitą powierzchnie którą wygodniej zamieść, czy nawet przetrzeć na mokro. Różni się jednak ceną więc... Wybór należy do Ciebie.

fomicz

Przy przedsionkach 2,5 m wybór jest większy. Ja szukałem 3x6,5 i pozostał mi tylko Bolon, niestety w cenie jedynie słusznej :(

alilee

Witam  a jak jest z insektami w tego typu podłogach? Raz namiot miałem rozłożony  na mrowisku (takim niewidocznym, w ziemi miały domostwo) i pod podłogą typu plandeka działo się oj działo a w tej podłodze ( typu areotex) to pewnie przejdą od razu do przedsionka??