Skocz do zawartości

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej


liwiusz333

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie w tym temacie, czy ktoś może przerabiał temat podłogi - sztucznej trawy w przedsionku? Jak się to sprawdza w codziennym użytkowaniu?. Właśnie jest promocja w Leroy Merlin, metr kwadratowy za 12,99 zł.

 

Używam wyłącznie sztucznej trawy. Kupuję w salonie u producenta do każdej przyczepy z osobna - zalezy jaki duży przedsionek. Obecnie mam na stanie w kamperze :)

Dla mnie wygoda jako podłoże do deptania, układa się do terenu szybko, nie ściąga się jak prześcieradło.

Świetnie przepuszcza wodę i oczyszcza z piasku. Wchodzenie do budki to czysta przyjemność dosłownie.

Niestety coś za coś, pakowanie jej to zajęcie sporego miejsca w bagażniku - zajmuje miejsca tyle co...hm... skrzynka piwa.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Używam wyłącznie sztucznej trawy. Kupuję w salonie u producenta do każdej przyczepy z osobna - zalezy jaki duży przedsionek. Obecnie mam na stanie w kamperze :)

Dla mnie wygoda jako podłoże do deptania, układa się do terenu szybko, nie ściąga się jak prześcieradło.

Świetnie przepuszcza wodę i oczyszcza z piasku. Wchodzenie do budki to czysta przyjemność dosłownie.

Niestety coś za coś, pakowanie jej to zajęcie sporego miejsca w bagażniku - zajmuje miejsca tyle co...hm... skrzynka piwa.

My uzywamy takiej trawy, ale przed przedsionkiem. W przedsionku mamy Bolon.

 

Trawa jest fajna, milo sie po niej chodzi na bosaka, ale ma tez wady. Po uzywaniu ciezko ja w warunkach polowych dobrze oczyscic, przez co jest ciezka i w miejscu gdzie sie ja przewozi jest potem "tona" piachu do posprzatania (chyba ze wlozy sie ja do jakiegos plastikowego wora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Zastanawiam się nad takim zakupem. Czy ktoś ma coś takiego. Jak z jakością, bo cena jest b. atrakcyjna.

http://allegro.pl/wykladzina-mata-podloga-do-przedsionka-areotex-i3145892862.html

 

Pozdrawiam

Ta oferta była już omawiana w tym temacie (m.in. # 33 i #34). 

W czwartek zamówiłem i właśnie dzisiaj przysłali. Co prawda jeszcze nie używana, ale sprawia solidne wrażenie i jest lekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje kupic sztczną trawę. W ubieglum roku po sezonie umylem karcherem podlogę http://allegro.pl/wykladzina-mata-podloga-do-przedsionka-areotex-i3145892862.html i troche się zniszczyła więc trzeba uwarzać. A na dodatek myszy zjadły część podłogi gdy leżała w garażu :oslabiony:  W tym roku wydaje mi sie, ze będzie alternatywna sztuczna trawa choć zajmuje trochę miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zastanawiam się nad takim zakupem. Czy ktoś ma coś takiego. Jak z jakością, bo cena jest b. atrakcyjna.

http://allegro.pl/wykladzina-mata-podloga-do-przedsionka-areotex-i3145892862.html

 

Pozdrawiam

Ja ją kupiłem i polecam.

W poprzedniej przyczepie miałem bardzo podobną i się super sprawdzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Adrian, a jaki kolor wziąłeś (jak się prezentuje w realu) i czy cena była podobna, bo jak okazja to wezmę teraz, a jak nie to mam inne wydatki w tym miesiącu.

Pozdrawiam.

 

Zakupiłem po 35 zł/mb (2,5 m) w kolorze granatowym. Poprzednia cena wynosiła 40 zł/mb. W "realu" na dywanie prezentuje się wspaniale   :laugh: ! Testy za dwa dni w Grodzie Rycerskim następnie na Zlocie. Na allegro sprzedawca ma dwie aukcje: 1) 9 dni i 76 metrów, oraz 2) 6 dni i 95 metrów bieżących, więc chyba masz jeszcze czas na zastanowienie...  :hmm:  

Równiez pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem po 35 zł/mb (2,5 m) w kolorze granatowym. Poprzednia cena wynosiła 40 zł/mb. W "realu" na dywanie prezentuje się wspaniale   :laugh: ! Testy za dwa dni w Grodzie Rycerskim następnie na Zlocie. Na allegro sprzedawca ma dwie aukcje: 1) 9 dni i 76 metrów, oraz 2) 6 dni i 95 metrów bieżących, więc chyba masz jeszcze czas na zastanowienie...  :hmm:  

Równiez pozdrawiam.

I jak sie sprawouje podłoga w realu? Nadal jest w ofercie u tego sprzedawcy po 35 zł, wiec cenowo jest OK.

Zawsze mialem taka podloge w swojej cepce, ale strasznie sie to brudzi i ciezko uprac. Znajomy ma tzw. bolon to mu sie sciaga jak nierowne podloze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sie sprawouje podłoga w realu?

 

Po trzech wyjazdach sprawuje się dobrze. Jest mocna i nieco sztywna (sztywniejsza od podobnej jaką miałem wcześniej).

W Przybrodzinie leżała na dużych nierównościach ale po pewnym czasie się uleżała i było o'k.

Ciemnogranatowy kolor sprawia, że nie widać mokrych śladów po butach za to po ich wyschnięciu można wydedukować kto, gdzie    i po co deptał   ;) . Może na zielonej jest inaczej ?   :hmm:  

Baloon jest na pewno lepsza w utrzymaniu czystości ( są to jakby łuski zachodzące na siebie ) gdyż daje jednolitą powierzchnie którą wygodniej zamieść, czy nawet przetrzeć na mokro. Różni się jednak ceną więc... Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam  a jak jest z insektami w tego typu podłogach? Raz namiot miałem rozłożony  na mrowisku (takim niewidocznym, w ziemi miały domostwo) i pod podłogą typu plandeka działo się oj działo a w tej podłodze ( typu areotex) to pewnie przejdą od razu do przedsionka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.