Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem gazowym.


gabdob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie chciałbym się przywitać  :rolleyes:

Parę dni temu stałem się posiadaczem pzyczepy kempingowej,jest to moja pierwsza przyczepa no i tradycyjnie jakieś problemy.

Na początek problem z ogrzewaniem gazowym.

Udało mi się odpalić ale płomień widoczny przez obudowę jest bardzo mały - regulacja pokrętłem od min do max wogóle nie  daje efektów,płomień jest taki sam w całym zakresie regulacji - jedynie reaguje na "0" bo gaśnie.

Przez to grzeje bardzo słabo.

Pomóżcie  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

.......ciesz się że odpaliło,i tak pewnie zostanie,a napewno będzie ciepło. Ja mam to samo a grzeje nawet przedsionek ( a jest on większy od przyczepy ).  A tak zapytam ,wybierasz sie zimą na kemping ?.........Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nie,nie - pewno pierwszy raz ruszę wczesną wiosną no i przydało by się ogrzewanie.

Pozdrawiam.


Jeszcze jedno - nie wiem jak u ciebie ale u mnie po dwóch godzinach mogłem spokojnie doktnąć dłonią kratki w piecyku,także mam wątpliwości że to dogrzeje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było sprawdzić dysze gazu oraz ten zawór czy regulator którym się kręci, miałem kiedyś to samo.

Spróbuj po odpaleni lekko podnieść to pokrętło od regulacji temp. być może kiedy zapalasz to trzeba go wcisnąć

a potem ten zawór już tak zostaje i blokuje przepływ gazu, można spróbować psiknąć tam np. WD 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnij się też reduktorowi - może się okazać, że jest jeszcze np. oryginalny i już dawno umarł ( reduktor wymieniamy co 10 lat ) albo ktoś go wymienił tylko na nieodpowiednie ciśnienie. Poszukaj tabliczki znamionowej w lodówce tam będzie oznaczone ciśnienie robocze instalacji. Potem porównaj to z oznaczeniem na reduktorze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie na tabliczce znamionowej lodówki jak i piecyka zgadza się z ciśnieniem na redkutorze - 50mbar,ale jak to się ma w rzeczywistości to ciężko stwierdzić.

Reduktor wygląda dobrze - nie dał bym mu 10 lat,ale mogę się mylić.Odpaliłem na próbę palniki w kuchence gazowej i palą ok ale też nie wiem czy nie powinny palić lepiej,nie mam do czego porównać - to moja pterwsza przyczepa.Jadyne czego jestem pewien to to że płomień w piecyku grzewczym jest za mały,ponieważ odwiedził mnie kolega który ma podobny piecyk i u niego jest plomień dwa razy większy a kratki się ręką nie dotknie (taka gorąca).Może rzeciwiście ciśnienie jest za niskie bo lodówka też nie odpala z gazu.Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy do regulacji ogrzewania potrzebne jest napięcie 230 lub 12v ?

Pytam bo po zdjęciu obudowy od  regulatora odchodzą jakieś przewody ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego .

Tak na pierwszy rzut przydało by się  choć  uzupełnić  swój profil , w którym podajemy model swej przyczepy. Wówczas po modelu wiemy jaki masz w środku piec. Jeśli nie to dobrze by było jak byś napisał o jakim piecu rozmawiamy ( patrz na tabliczkę  z której przeczytałeś  ciśnienie pracy)

 

Powodów może być  wiele .

Począwszy od brudnej instalacji , osadnik przed dyszą (sitko) , sama dysza  a także ruszt palnika.

Może też  być źle zamontowane pokrętło regulacji. wówczas jego ruch ogranicza się i nie będziesz w stanie ustawić  wyższej temperatury.

Może być  zapieczony zawór . Są  smarowane towotem ,który po latach staje się  gęstszy i lepki blokując powrót zaworu z pozycji rozruchu.

 

 

Najlepiej było by jak byś zaprosił do przyczepy lub podjechał do kogoś  kto serwisuje piece , Nie koniecznie musi być  to spec z logo TRUMA w klapie, Prosta konstrukcja  przyczepowych pieców nie nastręcza problemów żadnemu fachowcowi od domowych urządzeń gazowych. A będziesz miał przegląd / naprawę przeprowadzoną  fachowo i przede wszystkim bezpiecznie.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz zwykły iskrownik, ale i tak radził bym dostać się do tej dyszy może być zatkana.

A najlepiej to wymontować piec ale jeżeli nie znasz się na instalacjach gazowych to proponuje

jednak oddać to do fachowca, tak dla bezpieczeństwa. :]

A jeżeli chodzi o pokrętło to zdejmij obudowę zapal piec a po chwili kiedy puścisz pokrętło zobacz

czy ten zaworek w którym to pokrętło jest wsadzone się unosi z powrotem do góry.

Miałem kiedyś identyczny przypadek i to właśnie ten zawór był winowajcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Przychylam się do zdania Pasjonata o uzupełnieniu profilu. Im więcej sie o kimś wie, tym łatwiej z nim rozmawiać :)

 

Jeżeli chodzi o moje zdanie to: rozebrać (zdjąć obudowę) odkurzyć, przeczyścić, wydmuchać itd. itp. I spróbować jeszcze raz. Można bez obudowy, żeby się nie narobić.  :] Posprawdzać dostępne zawory (TOM ma rację z tym zaworkiem) - jak nie pójdzie - pozostaje magik  :look:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim,oczywiście uzupełnie profil - macie rację - nie pomyślałem.

A co do waszych wskazówek to posprawdzam,ale raczej dopiero w niedzielę (praca  :( )

A piec to TRUMATIC - S 3002.


Profil uzupełniony  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.