Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem gazowym.


gabdob

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A powiedzcie mi koledzy taką rzecz.

Odbiegając trochę od tematu problemu z grzaniem,zresztą cały czas akualnego,mam pytanie dotyczące lodówki,której nie mogę odpalić na gazie.

Wczoraj zrobiłem taki eksperyment-próbując bezowocnie uruchomić lodówkę na gazie,bo ani iskry ani płomienia nie udało mi się dostrzec w wizjerze,zostawiłem ją na kilka godzin z pokrętłem regalacji ustawionym po środku między min. a max,oczywiście odpowiednie zawory otwarte.Zrobiłem to z myślą że może jadnak odpaliła,a w wizjerze nic nie widać-bo może za widno w przyczepie i ciężko dostrzec ? Po kilku godzinach wróciłem do przyczepy i lodówka się nie schłodziła.

I w związku z tym zastanawia mnie jeden fakt - dlaczego po kilku godzinach w przyczepie nie było czuć gazu,skoro zawór,wszystkie zawory były odkręcone ?

Czy to może chodzi o termoparę ? której do końca nie rozumiem,czy może to świadczyć o tym że gaz wogóle nie dociera do lodówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lodówką to możesz sprawdzić płomień i iskrę odkręcając tylną kratkę wentylacyjną, będziesz miał lepszy widok.

Tam też   możesz sprawdzić iskrownik czy działa, możesz też ręcznie zapalić gaz aby sprawdzić czy gaz do dyszy dochodzi.

Lodówkę zapalaj jak pokrętło jest na MAX wciśnij je przytrzymaj chwilkę i dopiero puść aż termopara się nagrzeje.

Gazu czuć nie będziesz bo jak płomień zgaśnie lub go nie ma wcale to gaz nie poleci. Takie zabezpieczenia  :] 

A ogólnie to sprawdź całą instalacje gazową bo coś u Ciebie szwankuje, najlepiej u jakiegoś gazownika

który sprawdzi później szczelność całego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.Dzięki - jak tylko będę miał taką możliwość to tak zrobię bo póki co to przyczepa stoi na parkingu strzeżonym i nie wiem czy udostępnią mi prąd na całą noc.

Spróbuje zapytać.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponwnie.

Wracając do tematu lodówki to gaz dochodzi bo po dłuższym przytrzymaniu pokrętła czuć gaz,ale chyba nie działa iskrownik.

TOM3653 wracając do tych kratek to po zdemontowaniu ukazała się metalowa siatka i ciężko coś tam dostrzec po za tym jest to dużo wyżej niż palnik i iskrownik lodówki. :oslabiony: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na tym zdjęciu będzi widać lodówka jest zaraz przy wejśiu po lewej stronie - na chwilę obecną innego nie mam.

Odwiedził mnie dzisiaj kolega z forum i razem próbowaliśmy coś zdziałać i wentylacja jest lodówki jest raczej od spodu - jest tam przyklejona siatka.Ale z kolei w podłodze pod lodówką miejsce to zakryte jest kawłkiem przykręconej blachy  :bzik:

post-15983-0-73360800-1389368326_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście nie ma kratek na dole, bo  odpalił byś lodówkę ręcznie.

Musisz coś pokombinować lub po prostu ją wyciągnąć w ostateczności.

Może też ktoś kto już miał z takim rozwiązaniem do czynienia coś podpowie o ile nie jest

tam coś pokombinowane przez inny właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że możesz mieć rację bo pod lodówką w tym schowku wisi jakiś kabelek idący zza lodówki z taką dziwną końcówką.Ale jak sprawdzić czy to kabel od iskrownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.