Skocz do zawartości

Jak zamontować tablice wyróżniające?


Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz masz . :jump:

 

Bardzo dziękuję. Jednak spełnia się czarny scenariusz. Słyszałem o tym, że można zapłacić mandat za posiadanie takich tablic na terenie Niemiec i w tym piśmie jest o tym wzmianka. Druga sprawa to fakt posiadania gwarancji na moją przyczepę jeszcze przez 3 lata i jeżeli przymocuję takie tablice przykręcając, to stracę gwarancję. Temat do bardzo głębokiego przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem w szoku - PZMot zainteresował się sprawą tablic wyróżniających.

 

Co prawda jak przeczytałem odpowiedź to już emocje opadły trochę - projekt przesłano do konsultacji. Co tu konsultować? I najważniejsze: z kim konsultować? W piśmie PZMotu wyłożono jasno o co chodzi i jak sprawę szybko i bezboleśnie naprawić. I co? Teraz mądrale, którzy w życiu przyczepy nie ciągnęli będą konsultować projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz . :ok:

 

Bardzo dziękuję. Jednak spełnia się czarny scenariusz. Słyszałem o tym, że można zapłacić mandat za posiadanie takich tablic na terenie Niemiec i w tym piśmie jest o tym wzmianka.

 

z tego co się orientuje to dotyczą nas przepisy kraju rejestracji, choć oczywiście życie sobie

vide - potyczki stróżów prawa na apteczki i gaśnice na PL/D granicy :jump:

 

faktem jest, że przyczepa tak oznakowana, rzuca się w oczy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest, że przyczepa tak oznakowana, rzuca się w oczy :ok:
Wszystko co na drodze powinno być widoczne, sam obowiązek włączania świateł to bardzo dobrze rozwiązał, ale takie rzeczy jak tablice wyróżniające to jedna wielka bzdura. Niestety żyjemy w kraju, w którym rządzący myślą w jaki sposób utrudnić życie zwykłym ludziom. Może ktoś miałby możliwość i kontakt jakiś z TVN TURBO i tam jakiś mądry wypowiedziałby się. Śledząc cały temat zdania są tak podzielone, że :jump: , ja u siebie byłem na dwóch stacjach diagnostycznych, nawet zatrzymałem się przy "pieczarkach" i pytałem się, w każdym sklepie z częściami do przyczep pytałem się i każdy odpowiedział mi jedno "nie ma obowiązku na kampingu mieć tablic wyróżniających". I bądź tu Polaku mądry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Jednak spełnia się czarny scenariusz. Słyszałem o tym, że można zapłacić mandat za posiadanie takich tablic na terenie Niemiec i w tym piśmie jest o tym wzmianka.

Myślę , że pisanie o mandatach na terenie Niemiec za tablice jest lekko naciągane pod publikę . Jechałem kilka razy z budką przez Niemcy i Austrię i nic się nie wydarzyło . A konsultacje , znając życie :niewiem: mogą trwać baaaardzo dłuuugo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że pisanie o mandatach na terenie Niemiec za tablice jest lekko naciągane pod publikę

 

Dokładnie tak i jestem tego samego zdania.

Bardzo dużo lawet śmiga nie tylko po terytorium Niemiec i nigdy nie słyszałem aby ktoś zapłacił mandat.A odnośnie zatrzymanych DR poza granicami to już ściema całkowita.Bo z tego co się orjentuje to Policja nie ma prawa zatrzymać dowodu rejestracyjnego cudzoziemcowi ,jedynie co mogą zrobić to odholować niesprawny pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! troszke ta dyskusja jałowa bo wiadomo, że tablice powinny byc na przyczepie a jeżeli komus sie nie podoba lub po prostu nie chce zainstalowac to jego sprawa. Mnie też sie to nie podoba i nie widze specjalnych powodow do instalacji tablic ale skoro jest taki przepis i chcę jezdzic z przyczepa no to musze sie do tego zastosowac tak jak z wieloma innymi nakazami w tej materii obowiazujacymi. Co do tego,że w Niemczech mają inne zdanie na ten temat to ich sprawa samochod i przyczepa zarejestrowane w Polsce i musza byc wyposażone i oznakowane z NASZYM prawem. Jak Anglik przyjedzie do Niemiec to zmienia kierownicę na lewą stronę. Prowo jest prawem i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! troszke ta dyskusja jałowa bo wiadomo, że tablice powinny byc na przyczepie a jeżeli komus sie nie podoba lub po prostu nie chce zainstalowac to jego sprawa.
Bo nasze prawo jest jałowe i nie jednoznaczne.
Jak Anglik przyjedzie do Niemiec to zmienia kierownicę na lewą stronę.
to akurat dotyczy Polski, w Niemczech możesz zarejestrować auto z kierownicą po prawej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech możesz zarejestrować auto z kierownicą po prawej stronie.

 

Niemiec może, ale jest mądry i tego nie robi. Stwarzałby wielkie zagrożenie w ruchu, szczególnie podczas wyprzedzania. Gdyby Polakom stworzyć możliwość rejestrowania aut z kierownicą po lewej stronie to niestety wielu by takie auta używało, nie bacząc na niebezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w formie mini żarciku - w nagłówku ustawy o dodatkowym oznakowaniu jest i natomiast w treści albo są to przeciwstawne spójniki. I mówi o części wspólnej czyli równocześnie o długim i ciężkim, natomiast albo mówi że jak jest długi albo ciężki (z wyłączeniem długiego i ciężkiego).

 

Dlatego gfizyk, nie zgodzę się z Tobą że są jednoznaczne :-) nie mówiąc już o tym ze w jednym rozporządzeniu raz jest 12 raz 8m.

Ja się zastanawiam czy nie wlepić odblasku nad szybę...w końcu górna krawędź nie powinna być wyżej niż 2,1m a to chyba tam się jeszcze klasyfikuje :-) będzie to odblask tylko gdy ktoś przyleci do mnie na długich światłach...a co do jednej tablicy - to powinna ona mieć około 130cm przy 210cm szerokości przyczepy :-( też pikna płachta...

 

PS. ale ta czerwień i pomarańcz tak się gryzie z "chłodem" mojej Adrianny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Polakom stworzyć możliwość rejestrowania aut z kierownicą po lewej stronie to niestety wielu by takie auta używało, nie bacząc na niebezpieczeństwo.
a co do jednej tablicy - to powinna ona mieć około 130cm przy 210cm szerokości przyczepy

No Chłopaki ja rozumiem że sezon grilowy się zaczął, ale patrzcie co piszecie :)

A tak na poważnie:

Co do tablic to jak to w naszym kraju bywa zdania są podzielone. Dodam tylko od siebie że gdzieś tam słyszałem ze są obowiązkowe jak zestaw przekracza 10m. I być tu człowieku mądry. Ja tam przykleiłem, zakładając że lepiej wydać te 80zł i mieć spokój niż wdawać się w dyskusje z :niewiem: i zarobić kilka stówek i na samym początku urlopu mieć stos nerwów.

Co do rejestracji samochodów z kierownicą po innej stronie to też jakiś obłęd. Przecież można zrobić tak jak na zachodzie, gdzie za takie auta płaci się sporo wyższe ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk, naprawdę przebrnąłem przez to wszystko co tu popisaliście :-)

Też w innych źródłach i innych kręgach szukałem odpowiedzi...

 

Między innymi uzyskałem interpretacje że to się tyczny nowszych znaczy wyprodukowanych po 2003r te 8m.

Z innego źródła ze 8 m to po prostu błąd - miało być wszędzie 12m...

Z jeszcze innego że 8m to miało być do pojazdu a 12m do zespołu...

 

Najbardziej jednak mnie bawią te spójniki - i, albo, lub używane zamiennie a znaczą one coś zupełnie innego...które właśnie sprawiają że nie ma mowy o jednoznaczności...

Jeżeli jest określenie:

1) długie i ciężkie - znaczy to dokładnie to co jest napisane - pojazd musi być równocześnie długi i ciężki...

2) długie albo ciężkie - znaczy pojazdy długie albo ciężkie - pojazd długi i równocześnie ciężki nie zalicza sie do tych.

3) długie lub ciężkie - pod tym zwrotem kryją się: długie, ciężkie jak i również długie i ciężkie

A ustawodawca używa tych spójników zamiennie...

 

Poza tym dla mnie to też fajnie naciągane że ciut przeciętna osobówka - powiedzmy 4,5m i przyczepka 3,4 (taka klasyczna nawet ze Statoila) już musi mieć tablice...w sumie prawie każdy pojazd z przyczepą by je musiał mieć...

Zobaczymy co mi powie diagnosta u którego będę robił przeglądy :-(

To po co oznaczenia trójkątne ?? ja muszą być tablice dużo większe które mówią że to jest przyczepa ?

 

bambosz99, możesz napisać (nawet na priv) o co ci chodzi z tym tekstem o 1 tablicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.