Skocz do zawartości

POMOCY, którą przyczepkę wybrać???


malinka_23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam na imie Kasia i nie bardzo się znam na przyczepach ponieważ mam swoją dopiero od 2 lat, jednak nieszczęście się stało bo mi przyczepę zalało........

Kożystając więc z waszego doświadczenia chciałabym kupić cos nowego i większego:)

Prosze o podpowiedź, którymi z poniższych przyczepek mam się zainteresować dokładniej a których raczej nie warto oglądać. Do trzech pierwszych jadę jutro żeby zobaczyć a kolejne linki rozważam jakbym nic nie wybrała z wcześniejszych

Z góry dziękuję wszystkim za podpowiedzi

A o to moje wybory.... (wiem że cenowo szału nie ma no ale nie stać mnie na więcej niż 10.000zł)

http://tablica.pl/of...html#4fdabd5cf1

 

http://tablica.pl/of...html#4fdabd5cf1

 

http://tablica.pl/of...html#4fdabd5cf1

 

Jeszcze ta jest dosyć blisko więc po drodze mogę o nią zachaczyć jeśli wogóle warto.... bo już się naczytałam o tych anglikach, że nie ukrywam tak jak na początku wydawały mi się najlepszą z opcji w tej cenie tak teraz zaczęłam się zastanawiać już trochę bardziej nad innymi.

Ale oto dwie angielki, które mogłabym po drodze obejrzeć:

http://tablica.pl/of...html#4fdabd5cf1

 

http://tablica.pl/of...html#920ab8afb1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kasiu, po tych zdjęciach, nikt raczej nie powie Ci nic ciekawego. Ja bym celował może w ten środkowy link :hmm:
Kilka lat jeździsz z przyczepką, to jakieś doświadczenie jednak już masz :skromny:

Czy wyłącznie te oferty Cię interesują ?
Nie masz jeszcze jakichś innych, alternatywnych ?
To pierwsze z ofert i już chcesz jechać ?  :look:
Moim zdaniem to zbyt pochopna decyzja. Trzeba więcej dokładnych zdjęć przyczepy, która podoba Ci się najbardziej (podłoga, ściany, wnętrza szafek i schowków, zakamarki, przedni schowek itd.).
Nikt Ci nie powie, którą konkretnie przyczepę kupić. Ludziom nawet doradzać ciężko będzie, bo nic o swoich wymaganiach nie piszesz.
Nie wiadomo czym holujesz, dla ilu osób ma być przyczepa, stacjonarnie, czy objazdowo i takie tam różne sprawy.
No, chyba że to wszystko masz już opanowane i chciałaś zwrócić jedynie naszą uwagę na te oferty ;)

P.S.
Najważniejsze, czytałaś tytułem wstępu te tematy ?
http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwraca%C4%87-uwag%C4%99-przy-kupnie-przyczepy/
oraz
http://forum.karawaning.pl/topic/1479-ma%C5%82y-przewodnik-dla-kupuj%C4%85cych/

 

Widzę, że dołożyłaś jeszcze te dwie "angielki".

Jeżeli zdecydujesz się na jazdę do Wejherowa i po drodze masz dwie pozostałe, to obejrzeć nie zaszkodzi.

Moim zdaniem, w kwocie którą dysponujesz nie powinnaś nawet spoglądać w stronę "angielek". Powody juz znasz z tematu, w którym zamieściłaś swój pierwszy post (jeśli nie, to wróć tam i poczytaj). Te same słowa, które napisałem tam, dotyczą i Twojego przypadku (przyczep z GB). Zresztą, jak sama piszesz, dziurawą, czy przegniłą przyczepę zdążyłaś już poznać.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, po tych zdjęciach, nikt raczej nie powie Ci nic ciekawego. Ja bym celował może w ten środkowy link :hmm:

Kilka lat jeździsz z przyczepką, to jakieś doświadczenie jednak już masz :skromny:

Czy wyłącznie te oferty Cię interesują ?

Nie masz jeszcze jakichś innych, alternatywnych ?

To pierwsze z ofert i już chcesz jechać ?  :look:

Moim zdaniem to zbyt pochopna decyzja. Trzeba więcej dokładnych zdjęć przyczepy, która podoba Ci się najbardziej (podłoga, ściany, wnętrza szafek i schowków, zakamarki, przedni schowek itd.).

Nikt Ci nie powie, którą konkretnie przyczepę kupić. Ludziom nawet doradzać ciężko będzie, bo nic o swoich wymaganiach nie piszesz.

Nie wiadomo czym holujesz, dla ilu osób ma być przyczepa, stacjonarnie, czy objazdowo i takie tam różne sprawy.

No, chyba że to wszystko masz już opanowane i chciałaś zwrócić jedynie naszą uwagę na te oferty ;)

 

P.S.

Najważniejsze, czytałaś tytułem wstępu te tematy ?

http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwraca%C4%87-uwag%C4%99-przy-kupnie-przyczepy/

oraz

http://forum.karawaning.pl/topic/1479-ma%C5%82y-przewodnik-dla-kupuj%C4%85cych/

 

 

 

Drogi Kristoferze,

oczywiście już wszystkie linki pomocne przy zakupie przyczep przeczytałam i niestety już kilka przyczep jeździłam i oglądałam.... niestety z marnym skutkiem ponieważ na zdięciach ja nie potrafiłam dostrzec niczego podejrzanego a w rozmowie telefonicznej zapewniano mnie że wszystko jest super i pięknie mimo moich licznych i szczegółowych pytań o stan przyczepy. Po "oględzinach" na miejscu okazywało się jednak że zawsze coś było nie tak... a to pomarszczone tapety, a to zacieki na ścianach, czasem nawet na szybko łatane okleiną wnętrza wokół drzwi lub okien (czego na zdięciach nie było widać).

Dlatego też piszę z prośbą o wstępne oględziny z waszej strony, gdyż po przeczytaniu kilku postów na temat kupna przyczepy zauważyłam że coś dla mnie wyglądające na zdięciu na "normalne" dla eksperta wydaje się podejżane lub wręcz niedopuszczalne.

Moje doświadczenie z przyczepą niestety sprowadza sie tylko do wyjazdów w wakację na weekendy, spanie w niej, gotowanie i nic więcej jeżeli chodzi o naprawy itp. Kupiłam 2 lata temu małą budkę, wizualnie w środku była fajna ponieważ ktoś odnowił całą tapicerkę wykładając ją płytą, wsztystkie urządzenia też działały bez zażutu więc dla mnie było to najważniejsze. Jedną zimę przestała na dworzu nie przykryta i na wiosnę było wszystko ok. Niestety w tym roku przed zimą wyjmując z niej niepotrzebne sprzęty zauważyłam że w narożniku jest wielki zaciek (aż się płyta złuszczyła) a sufit się tak wybrzuszył że nie można normalnie otworzyć szafki, masakra!!!!!!

Więc niestety obecną musze chyba spisać na straty.... W tej chwili zmieniłam też sobie samochód na suzuki grand vitarę z napędem 4x4 więc mogę sobie pozwolić na coś większego.

Na wyjazdy zazwyczaj jedziemy tylko z mężem i psem (amstafem) który też niestety potrzebuje oddzielnego łóżka:)

A w przyczepie to w sumie najbardziej interesuje mnie żeby nie przeciekała!!!!!!! żeby wszystko było w niej sprawne (szczególnie lodówka na gaz bo tego często używamy) stwierdziłam również że rzeczą niezbędną jest toaleta kasetowa opróżniana na zewnatrz oraz przedsionek....

Tak w skrócie mogę opisać moje potrzeby i cel tego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już co nieco wiemy :smirk:
Jeszcze raz podkreślę: w tym przedziale cenowym, nie patrz w ogóle na przyczepy z GB.
To moje zdanie, poparte sporą ilością obejrzanych "angielek".
Sprawy, o których piszesz, nie są jakimiś wygórowanymi wymaganiami, typowy standard.
To dobrze, bo przy standardowym wyposażeniu, łatwiej o przyczepę w lepszym stanie (w tej grupie cenowej).
Mimo wszystko, nie jechałbym na Twoim miejscu jeszcze na oględziny. Ofert jest dużo, szperaj po necie, może jeszcze coś wypatrzysz. W międzyczasie możesz poprosić o konkretne fotki do przyczep z Twoich pierwszych trzech linków.
Ten środkowy Bürstner jest najmłodszy, jednak zdjęć praktycznie nie ma - poproś o nie (wcześniej pisałem jakie)i wklej w temacie.

Zapomniałem: + narożniki ścian od wewnątrz i każda ściana przyczepy z zewnątrz (najlepiej, gdy aparat jest ustawiony centralnie do ściany).

To, tak na początek :)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż był tam przejazdem i widział tylko przyczepę pierwszą i twierdzi ze po moich dokładnych instrukcjach jak ma ją i gdzie przejrzeć wszystko jest ok. Nic nie przecieka, nie widać śladów silikonu ani na zewnątrz ani nigdzie indziej, środek jest pachnący tylko jedno go zastanawia a mianowicie szafka pod zlewem niby jest a się nie otwiera. ?. I nie wiadomo dlaczego a właściciel teź nie wie bo dostał ją w rozliczeniu. Pomimo tej zagadki mąż stwierdził że warto ją zobaczyć bo w porównaniu z innymi jest super. Znalazłam więc na stronie sprzedawcy inne przyczepy które można by przy okazji zobaczyć. Nie ukrywam że poprostu wolałabym układ w środku z wolną przestrzenią. A wracając do twojej rady żeby jeszcze trochę poszukac bo jest dużo ofert to niestety a może na szczęście większość z tych które mi się podobały już zdążyliście "obsmarować" na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka...

 

http://allegro.pl/hobby-prestige-535-super-stan-super-cena-namiot-i3776830973.html

 

A może ktoś znalazł jakieś ciekawe okazy z jednym wielkim i drugim mniejszym łóżkiem i wc...

Proszę pomóżcie mi coś znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się ogląda przyczepy gdy nie ma żadnego sita i jedynie "mi się podoba" decyduje. Może spróbuj najpierw zawięzić choć trochę poszukiwania. Może zacznij od DMC. Czy jest Ci wszystko jedno jaką masę będzie miała przyczepa? Chodzi mi o uprawnienia do holowania (odpowiednia kategoria prawa jazdy) i możliwości holownika oraz opłatę viatoll. Nie twierdzę, że musisz się zmieścic w 3,5 tony, ale warto znać odpowiedź, czy się na to świadomie decydujesz, żeby przekroczyc czy nie.

 

Potem może jeszcze dodaj jakieś sito układu. Czy każdy układ z osobnym łózkiem dla psa jest ok? Jeśli tak, to faktycznie szukasz przyczepy 3-osobowej. A może pies zgodzi się na spanie na podłodze i wówczas taka przyczepa by była ok: http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl//ogloszenie/173/TEC-Weltbummler (to tylko przykład, a nie propozycja jakiejś sprawdzonej, bo ja tej przyczepy na oczy nie widziałem).

Czy musi być toaleta kasetowa czy nie musi - to znowu zawęzi poszukiwania.

Czy 10 tys. zł to naprawdę max, bo może nie. Mnie przykładowo dla 3 osób podoba się ta przyczepa (ze zdjęć, bo nie oglądałem z bliska): http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl//ogloszenie/181/LMC-LUXUS ale kosztuje 12 tys. Zawsze jest pytanie czy warto i czy dam radę zebrać takie pieniądze. Odpowiedź każdy ma inną indywidualnie.

 

Jak zrobisz jakieś sensowne ograniczenia to i Tobie będzie łatwiej szukać. No i łatwiej doradzić.

 

A przy okazji - czy przeglądałaś dział ogłoszeniowy na forum? Może tam coś upatrzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia  może być bardzo ciekawa, prawdopodobnie była używana wyłącznie  stacjonarnie, więc nie ulegała rożnym "przeciążeniom" (wpływ na całość konstrukcji i szczelność). Zwróć uwagę, że nie ma WC i trzeba by było domontować (koszt używki w dobrym stanie ok. 600 - 800 zł + za montaż ...). Z w/w powodów wymaga wnikliwego sprawdzenia, czy aby nie była do całorocznego zamieszkiwania. Na pierwszy rzut oka, raczej nie (tak wygląda przynajmniej w środku).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do dmc przyczepy to do masy 1300 nie powinno być żadnego problemu z dodatkowymi opłatami a przyczepe z linku nr 2 (może trochę mniejszą) miałam do tej pory i niestety trochę nam w niej było ciasno. Więc zdecydowaliśmy się na coś większego. Opcja z jednym dużym łóżkiem jak w przypadku pierwszym odpada bo mój piesek uwielbia się ładować do wyrka a jego masa i wielkość są dość uciążliwe podczas wspólnego spania... u nas w domu ma swoje łóżko obok naszego i wtedy jest super (wiem że dla niektórych to nie do pomyślenia ale u nas tak jest i już). Nie ukrywam że dla siebie też wolałabym bardzo duże łóżko. Co do wc to w poprzedniej przyczepie go nie było więc tak już wcześniej pisałam jest to również w tej chwili podstawą wyposarzenia i nie chcę tzw kibelka turystycznego bo taki posiadam i nie bardzo mi to odpowiada. Generalnie to nasze wyjazdy są na dziko więc lodówka na gaz też jest niezbędna. A co do ceny to myślałam że znajdę coś ok 8000zl jednak po wstępnych oględzinach przyczep w tej cenie podniosłam do 10000 co niestety jest maxem. No i koniecznie musi być przedsionek. Mam nadzieje ze to trochę przybliży moje oczekiwania i pomoże w doradzeniu mi co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj-cie wśród nas.

Z opowieści rozumiem, że lubicie weekendy gdzieś, nie wiadomo gdzie czyli tak jak ja - w dziczu.

2 lata to jednak spore doświadczenie w obcowaniu z naturą i przyczepą. Zapewne doskonale potrafisz ocenić czego oczekujesz w budce, to naprawdę komfortowa sytuacja. Debiutantom często proponuję zakup budki na próbę, do wyklarowania się potrzeb. Ty, Wy macie już ten etap za sobą, zatem nic nie stoi na przeszkodzie w ustaleniu kryteriów .

Sugeruję wbrew sugestii Kristofera by nie odwracać głowy od Angielek - będę je bronił bo jestem ich fanem.

Unikać tylko należy handlarzy którzy je sprzedają - obligatoryjnie dla spokoju.

Ale jak trafisz egzemplarz z opisem : "mam ją 3 lata, dobrze ją znam i wiem co sprzedaję więc zapewniam że jest taka i owaka..." to na taki egzemplarz można uwagę zwrócić. Wiem że 6 w totka łatwiej trafić, ale zdarza się.

Znam przypadki z forum, jak szukało się budki rok  czasu, a są i tacy co po 4 postach wstrzeliwują się w całkiem niezły egzemplarz.

Angielka w dziczu sprawdza się doskonale.

Salonka z łóżkiem 2x2m nic nie zastąpi wygodnego wyspania się. Do tego ciepła woda na gaz jest niemal standardem, podobnie prysznic.

I teraz taka moja rada:

Nie ma szans na znalezienie budki , żeby nie było w niej czegoś do zrobienia/poprawienia.

Przy wyborze/oględzinach dobrze jest każdy mankament na gorąco ocenić pod kątem kosztów, możliwości naprawy i manualnych/majsterkowych zdolności Twoich i Ukochanego.

Im więcej uda się we własnym zakresie naprawić tym wiadomo jak będzie.

Trzeba tylko bardzo - bardzo uważać na oferty angielek, prześwietlić na wylot pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit już nie wlazło.

Jest Was 2+ pies, nie szukajcie dużej budy, choć znam i rozumiem takie chęci sprzed lat.

Z tych linkowanych interesująco zapowiada się Swift, ma pewne drobiazgi, fakt.

Żądaj więcej fotek albo na własne oczy oceń usterki czy da się naprawić poprawić by była ładniusia.

.

Jeszcze dodam, sprzedawca z racji stanowiska pracy wzbudza zaufanie - strażak?

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka...

 

http://allegro.pl/hobby-prestige-535-super-stan-super-cena-namiot-i3776830973.html

 

A może ktoś znalazł jakieś ciekawe okazy z jednym wielkim i drugim mniejszym łóżkiem i wc...

Proszę pomóżcie mi coś znaleźć

szczerze mowiac moze mam zly wzrok albo sie myle ..niech ktos poprawi....nie uzytkowana w polsce.... a wc porcelana z castoramy no moze obi....albo sie myle 

ale raczej smierdzi stacjonarna wypozyczalnia sorry .....nie zauwazylem jeszcze prywieziona z niemiec  :ee:  ale atut :]  tylko 10 lat temu....no czas zarejestrowac ten zwiazek .......juz nikt jej nie chce wynajac

kolega inhalt podrzucil ciekawy temat tylko za malo zdjec ...musisz chyba ogladnac na miejscu lub moze ktos z kolegów-koleżanek ma blizej

Edytowane przez BOGDANKRAKOW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka...

 

http://allegro.pl/hobby-prestige-535-super-stan-super-cena-namiot-i3776830973.html

 

A może ktoś znalazł jakieś ciekawe okazy z jednym wielkim i drugim mniejszym łóżkiem i wc...

Proszę pomóżcie mi coś znaleźć

 

Może mi się wydaje, ale na zdjęciu przedstawiającym łazienkę jest chyba normalna domowa ubikacja. Taka klasyczna muszla i z tyłu za nią dolnopłuk, obok prawdopodobnie widać wężyk z normalnej instalacji wodnej. Zastosowanie takiej ubikacji zarówno w czasie w bytności na kempingu jak i w dziczy na pewno spodoba się osobom siedzącym w przedsionku. 

post-4917-0-70009300-1386887189_thumb.jpg

 

Zdjęcia specjalnie robione tak, żeby nie było widać wszystkich mankamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac moze mam zly wzrok albo sie myle ..niech ktos poprawi....nie uzytkowana w polsce.... a wc porcelana z castoramy no moze obi....albo sie myle 

ale raczej smierdzi stacjonarna wypozyczalnia sorry.

Może mi się wydaje, ale na zdjęciu przedstawiającym łazienkę jest chyba normalna domowa ubikacja. Taka klasyczna muszla i z tyłu za nią dolnopłuk, obok prawdopodobnie widać wężyk z normalnej instalacji wodnej.

 

:]  Koledzy, nikt nie zwrócił na to uwagi, a przecież pisałem tu, o tym wszystkim  ;)

... czyli, że stacjonarnie i brak toalety (domowe WC uznałem za brakujące :lol: )

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.