Skocz do zawartości

POMOCY, którą przyczepkę wybrać???


malinka_23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Całkiem niedawno były dyskutowane w kąciku kupującego przyczepy od tego sprzedajacego. Zasadniczo z tego co pamiętam ktoś oglądał jedną budę i miał zastrzeżenia do pękajacego poszycia nad drzwiami. Tylko absolutnie nie pamiętam, czy chodziło o tę sztukę (w ofercie były wówczas dwie: 440 i 460 i nie pomnę której rzecz dotyczyła). Myślę, że warto stracić pół godziny i powertować kilkanaście ostatkich wątków niż stracić pół dnia na wycieczkę do Częstochowy.

 

Podkreślam - nie krytykuję tej przyczepy! Tylko sugeruję, żeby skorzystać z wyniku oględzin poprzednika i doczytać co miał do powiedzenia na temat Hobby z Częstochowy. I przede wszystkim ustalić czy chodziło o tę sztukę.

 

Coś sobie przypominam, że to chyba było w wątku kogoś z Norwegi, kto chciał kupić u nas przyczepę i w efekcie dyskusji zmienił plany i kupił na zachodzi (przy okazji kupił też Avensis, a miał zamówioną Verso). To tak dla nakierowania na wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu,ja zmieniłam dokładnie 13.10 2013 swoją przyczepę Dethleffs na większą Hobby.Poprzednia jest z 95r i muszę powiedzieć że naprawdę jest w stanie idealnym.GWARANTUJĘ.Mój mąż rozstawał się z nią z bólem serca,ponieważ bardzo dobrze się ją ciąłgło.Jest wystawiona w ogłoszeniach karawaningu.Co prawda cena jest znacznie wyższa niż ty zamierzasz wydać,ale ja mogłabym zejść do 12000zł.Dla mnie przyczepa to po rodzinie moja wielka miłość i pasja więc dbałam o nią bardzo.Gdybyś potrzebowała więcej zdjęć lub porozmawiać to bardzo proszę. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno były dyskutowane w kąciku kupującego przyczepy od tego sprzedajacego. Zasadniczo z tego co pamiętam ktoś oglądał jedną budę i miał zastrzeżenia do pękajacego poszycia nad drzwiami. Tylko absolutnie nie pamiętam, czy chodziło o tę sztukę (w ofercie były wówczas dwie: 440 i 460 i nie pomnę której rzecz dotyczyła). Myślę, że warto stracić pół godziny i powertować kilkanaście ostatkich wątków niż stracić pół dnia na wycieczkę do Częstochowy.

 

zgadza się

 

http://forum.karawaning.pl/topic/14283-poszukiwań-przyczepki-ciąg-dalszy/?p=331554

 

ja już nie pamiętam czy to te same budki. Autor tamtego tematu powinien Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z góry dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi :blagac:

Właśnie wróciłam z oglądania trzech pierwszych przyczep o których pisałam i niestety wielka lipa!!!! Po podpowiedziach z waszej strony na forum dostrzegłam np. nową podłogę robioną na szybko... chociaż pan się zarzekał że to oryginalna (ale chyba troszkę dziwne było że 23-letnia przyczepa miała podłogę "nówkę" nawet nie draśniętą i trochę krzywo podocinaną w rogach) oprócz tego niestety spoglądając pod spód zauwazyłam ponawiercane dziury zalepione jakimś szpachlem (o czym też mówiliście). W kolejnych z kolei było niby wszystko ok, ale po wyciągnięciu rolety z moskitierą okazało się żę jest cała w wodzie... trochę mnie to zraziło no bo przecież skąś ta woda musiała lecieć...

A idąc po rozum do głowy.... :miga:  Tak jak stwierdził mój przedmówca chyba zrezygnuję z dużej przyczepy i wezmę taką z jednym dużym wyrem żeby wrazie czego pies też się zmieścił :]

Słuchając się chyba troszkę bardziej doświadczonych od siebie spróbuję odkupić przyczepę od kogoś kto o nią dba bo dla niego to pasja i przyjemność a nie sposób na zarobienie trochę kasy...

Więc proszę o opinie o jednej z waszych na którą mnie stać:

 

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-clasic-400-CID5-ID4jD7r.html#339b48d571;promoted

 

Pozdrawiam wszystkich i może jak coś uda mi się kupić to się gdzieś spodkamy na jakimś wyjeździe :biwak:


Witaj Kasiu,ja zmieniłam dokładnie 13.10 2013 swoją przyczepę Dethleffs na większą Hobby.Poprzednia jest z 95r i muszę powiedzieć że naprawdę jest w stanie idealnym.GWARANTUJĘ.Mój mąż rozstawał się z nią z bólem serca,ponieważ bardzo dobrze się ją ciąłgło.Jest wystawiona w ogłoszeniach karawaningu.Co prawda cena jest znacznie wyższa niż ty zamierzasz wydać,ale ja mogłabym zejść do 12000zł.Dla mnie przyczepa to po rodzinie moja wielka miłość i pasja więc dbałam o nią bardzo.Gdybyś potrzebowała więcej zdjęć lub porozmawiać to bardzo proszę. Serdecznie pozdrawiam.

Dziękuję za na pewno szczerą i okazjonalną propozycję ale niestety Pani kwota jest dla mnie zbyt wysoka :oslabiony:

Pozrawiam


I jeszcze jedna prośba podpowiedzcie mi czy warto kupić ten panel fotowoltaiczny 95W ( bateria słoneczna ) i na ile Taka moc wystarczy jak się jedzie na dziko i np chce się pooglądać tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna prośba podpowiedzcie mi czy warto kupić ten panel fotowoltaiczny 95W ( bateria słoneczna ) i na ile Taka moc wystarczy jak się jedzie na dziko i np chce się pooglądać tv.

 

Na ten temat sporo zostało napisane już na forum. Skorzystaj z wyszukiwarki - wpisz "bateria słoneczna" czy "solar" i masz gotową lekturę na wieczór.

Nie zaśmiecaj "swojego" tematu :):ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat sporo zostało napisane już na forum. Skorzystaj z wyszukiwarki - wpisz "bateria słoneczna" czy "solar" i masz gotową lekturę na wieczór.

Nie zaśmiecaj "swojego" tematu :):ok:  

Tak szczerze to kompletnie nie znam się na tym i czytanie o ilości kW czy mocy urządzeń nic mi nie mówi więc prosze tylko o konkretną i krótka podpowiedź czy jeśli bym się zdecydowała na kupno tego konkretnego solara to wystarczy on na weekend wyjazdu nad jeziorko żeby sobie trochę tv pooglądać, wieczorem trochę sobie przyświecić i żeby pompka do wody działała (bo sądzę że lodówka to pewnie na tym nie pójdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci odpowiedzieć :niewiem:

Na tak skonstruowane pytanie odpowiem: w zasadzie wystarczy (teoretycznie, chyba, powinien) :hmm:

Zależy od wielu czynników (pomijam te związane z oświetleniem słonecznym i pogodą): od stanu akumulatora, pobieranych mocy potrzebnego oświetlenia, telewizora, pompy wody i potrzeb w zakresie czasu pracy poszczególnych urządzeń.

 

Mimo wszystko, można powiedzieć, że do potrzeb, o których napisałaś i biorąc pod uwagę jakieś typowe, uśrednione parametry, powinno być bez najmniejszych problemów i nie tylko w weekend, ale każdego dnia.

 

Nie wiem, co konkretnie wchodzi w skład instalacji o której piszesz i o ile podniesie ona koszt zakupu. Bez tych informacji nikt nie powie, czy warto ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci odpowiedzieć :niewiem:

Na tak skonstruowane pytanie odpowiem: w zasadzie wystarczy (teoretycznie, chyba, powinien) :hmm:

Zależy od wielu czynników (pomijam te związane z oświetleniem słonecznym i pogodą): od stanu akumulatora, pobieranych mocy potrzebnego oświetlenia, telewizora, pompy wody i potrzeb w zakresie czasu pracy poszczególnych urządzeń.

 

Mimo wszystko, można powiedzieć, że do potrzeb, o których napisałaś i biorąc pod uwagę jakieś typowe, uśrednione parametry, powinno być bez najmniejszych problemów i nie tylko w weekend, ale każdego dnia.

 

Nie wiem, co konkretnie wchodzi w skład instalacji o której piszesz i o ile podniesie ona koszt zakupu. Bez tych informacji nikt nie powie, czy warto ;)

Na razie niestety nie mogę nic więcej odpowiedzieć bo osoby które sprzedają tą przyczepę nie odbierają telefonu:(

może znasz tą przyczepę skoro właściciele twierdzą że ludzie z forum na pewno ją polecą

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-clasic-400-CID5-ID4jD7r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niestety nie mogę nic więcej odpowiedzieć bo osoby które sprzedają tą przyczepę nie odbierają telefonu:(

może znasz tą przyczepę skoro właściciele twierdzą że ludzie z forum na pewno ją polecą

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-clasic-400-CID5-ID4jD7r.html

 

Niestety, ja tej przyczepki nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.