Skocz do zawartości

Kupuję przyczepkę


bees

Rekomendowane odpowiedzi

sorry Bees ale kolega Kristofer ma w 100% racje i sie zgadzam, umowy na niemca nigdy bym nie podpisal, poprostu polski handlarzyna omija podatki i w razie wpadki bądź nie zgodności towaru z prawda a nie daj boże tak towar jest "cieply" umywa ręce bo nie ma go nigdzie w papierach a później szuka siecwiatru w polu,mam nadzieje Bees ze sprawdziles ja tez pod względem legalnosci

Edytowane przez jarobaro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sorry Bees ale kolega Kristofer ma w 100% racje i sie zgadzam, umowy na niemca nigdy bym nie podpisal, poprostu polski handlarzyna omija podatki i w razie wpadki bądź nie zgodności towaru z prawda a nie daj boże tak towar jest "cieply" umywa ręce bo nie ma go nigdzie w papierach a później szuka siecwiatru w polu,mam nadzieje Bees ze sprawdziles ja tez pod względem legalnosci

Ja nie twierdzę, że Kristofer nie ma racji. Przeważnie jego uwagi są celne

rosołek! Widzę Cię! Miałeś nadzieję, że wątek się skończył i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas obserwuję - ale gdybanie i rozmowa z tym wątku dla mnie jest zakończona

 

kupiłeś - kupiłeś teraz kontynuować możesz w dziale "nasze pojazdy" 

 

bądź innym o ewentualnych problemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nie-podpisuj-umowy-na-niemca/lfyf0

 

polecam dodatkowo przeczytać, żeby wiedzieć co może grozić nabywcy, który podpisuje taką umowę z Niemcem

Dzięki qbek. Ciekawa lektura. Tego rodzaju rzeczy powinny byś likwidowane "ogniem i mieczem". Taką opinię co niektórzy robią nam na świecie w wielu sprawach. Nie twierdzę, że "jesteśmy" tacy źli, ale praktyki niektórych handlarzy i w ogóle naszych rodaków za granicą i w Polsce są(???)... to zwykłe s....syny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nie-podpisuj-umowy-na-niemca/lfyf0

 

polecam dodatkowo przeczytać, żeby wiedzieć co może grozić nabywcy, który podpisuje taką umowę z Niemcem

 

Do tego należy dodać, że pracownik "sfery budżetowej", gdy za fałszerstwo dostanie wyrok żegna się z robotą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się "wtręcem " na jedną sekundę: jak by każdy handlarz brał na siebie każdą przyczepę i sprzedawał dalej jako komis itp to niestety ale to MY kupujący byśmy pośrednio zapłacili te "wszystkie podatki" które oddał komis-pośrednik(bo nikt do interesu nie dokłada) , więc za przyczepę na dzień dzisiejszy od "helmuta" płacimy np18tys zł , a po podatkach płaconych przez komis byśmy zapłacili 24tys zł,  Tak więc bądźmy czujni żeby "ciepłej miny" nie kupić i cieszmy się ,że ktoś zadał sobie trud poszukania takiej przyczepy w świecie i zarobił na nas 2tys zł.OCZYWIŚCIE  NIKOGO nie bronię !!! -jakby co - ale wiem jak wyglądają REALIA . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się "wtręcem " na jedną sekundę: jak by każdy handlarz brał na siebie każdą przyczepę i sprzedawał dalej jako komis itp to niestety ale to MY kupujący byśmy pośrednio zapłacili te "wszystkie podatki" które oddał komis-pośrednik(bo nikt do interesu nie dokłada) , więc za przyczepę na dzień dzisiejszy od "helmuta" płacimy np18tys zł , a po podatkach płaconych przez komis byśmy zapłacili 24tys zł,  Tak więc bądźmy czujni żeby "ciepłej miny" nie kupić i cieszmy się ,że ktoś zadał sobie trud poszukania takiej przyczepy w świecie i zarobił na nas 2tys zł.OCZYWIŚCIE  NIKOGO nie bronię !!! -jakby co - ale wiem jak wyglądają REALIA . 

 

Prawda niestety jest taka, że i tak zapłacisz 24 tys., tylko że, różnica zamiast pójść do fiskusa idzie do kieszeni handlarza. Ale to nie pazerność, przecież tylko głupiec płaci podatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego należy dodać, że pracownik "sfery budżetowej", gdy za fałszerstwo dostanie wyrok żegna się z robotą :(

podejrzewam, że prywatny przedsiębiorca też nie chciałby u siebie trzymać pracownika z wyrokiem i pogoni delikwenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się "wtręcem " na jedną sekundę: jak by każdy handlarz brał na siebie każdą przyczepę i sprzedawał dalej jako komis itp to niestety ale to MY kupujący byśmy pośrednio zapłacili te "wszystkie podatki" które oddał komis-pośrednik(bo nikt do interesu nie dokłada) , więc za przyczepę na dzień dzisiejszy od "helmuta" płacimy np18tys zł , a po podatkach płaconych przez komis byśmy zapłacili 24tys zł,  Tak więc bądźmy czujni żeby "ciepłej miny" nie kupić i cieszmy się ,że ktoś zadał sobie trud poszukania takiej przyczepy w świecie i zarobił na nas 2tys zł.OCZYWIŚCIE  NIKOGO nie bronię !!! -jakby co - ale wiem jak wyglądają REALIA . 

pawelsn :  Prawda niestety jest taka, że i tak zapłacisz 24 tys., tylko że, różnica zamiast pójść do fiskusa idzie do kieszeni handlarza. Ale to nie pazerność, przecież tylko głupiec płaci podatki :)

 

 

 

Ja za przyczepe która u Helmuta kosztuje 18 000 nie zapłacę w Polsce 24000. Bo niby czemu??

Panowie,przypominam tylko,że sprowadzając przyczepę kempingową NIE ponosimy kosztów podatkowych typu Vat czy akcyza jak za samochody.

Handlarz wpuszczając Beesa w umowę między tzw Helmutem a nim uzyskał same korzyści.

1.Zdjął z siebie całkowitą odpowiedzialność za ew roszczenia .techniczne i prawne.Jego nie ma.(ps.bees czy masz w umowie faktyczną kwotę ,którą zapłaciłeś?)

2.Zarobił forse na czysto nie płacąc podatku dochodowego. Zrozumiałym jest ,że każdy chce uciec od podatku.Zbieramy faktury,kupujemy nowe auta na firme itd itp , ale jakieś podatki wypadałoby płacić.Tym sposobem ja czy wielu z Was płaci na utrzymanie państwa,dróg,szpitali,przedszkoli, a taki cwaniaczek się z nas śmieje, Jak znam życie to jeszcze zasiłek bierze dla bezrobotnych.

 

Edisoniras - ja bym się na Twoim miejscu zastanowił jak to jest,że przyczepy i u nas i w Nimczech i w NL kosztują tyle samo??? Gdzie jest ten zarobek handlarzy??? Tu jest pies pogrzebany! i cała tajemnica!

Edytowane przez olo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nie-podpisuj-umowy-na-niemca/lfyf0

 

polecam dodatkowo przeczytać, żeby wiedzieć co może grozić nabywcy, który podpisuje taką umowę z Niemcem

Jest to martwe Prawo. 

Wszyscy doskonale wiemy że 99.9% pojazdów jest tutaj (na zach granicy i nie tylko) kupowanych "od niemca" 

Nie da się wyegzekwować inaczej, bo 99% kupujących widzi w tym faktycznie taniość i wbrew zasadom i logice bezpiecznego zakupu godzi się na to wiedząc że "reklamacji nie uwzględnia się" . Dlatego jak ktoś słusznie wspomniał, trzeba uważać by nie wpakować się w ciepłą minę a naprawdę o to nie trudno. 

Jeśli chodzi o egz. kupiony przez Bees'a, to ja nie mam żadnych wątpliwości bo nie jest to auto z kręconym licznikiem tylko budka, gdzie wszystko jest namacalnie do stwierdzenia, więc wałka tu nie da rady ukryć, co najwyżej da się zbagatelizować coś co powinno być a nie ma. 

Świat się nie zawalił, ale to jest doskonały przykład jak bardzo trzeba mieć się na baczności a to nie jest łatwe.

Któż z nas, pierwszy raz kupując przedmiot życia (w sensie debiutu) po opadnięciu emocji

nie powiedział sobie: "eh, a mogłem jeszcze... że ja nie pomyślałem..."

Taki niesmak pojawia się zawsze, bo od chwili zakupu zaczyna się nabierać doświadczenia z przedmiotem. 

Tak więc Bees, nie martw się, na przedsionku świat się nie kończy, tym bardziej że świadomie kupiłeś bez niego to już tak nie boli. 

Samych radoch w budce życzę a nawet liczę że gdzieś kiedyś nadarzy się okazja razem ją opić w TWOJEJ budce. 

No, niech radość niesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.