Skocz do zawartości

Renault Scenic .... no i właśnie.


pat68

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Czy masz u siebie zasłonkę prysznicową ?

Powinna być :ok: Powiem więcej - musi być ! :ok:

 

Jeśli jest, to służy właśnie do tego, aby ją rozwinąć wokół siebie, chroniąc od wody pozostałą część łazienki.

Dolna jej krawędź wchodzi do brodzika, dzięki czemu woda spływa po niej tam, gdzie powinna.

W pokazanym przez Ciebie układzie, wykluczone jest używanie prysznica bez takiej zasłonki.

Wiem, że są tacy, którzy się tym nie przejmują, silikonując wszelkie możliwe szczeliny w łazience. Woda ma jednak to do siebie, że zawsze znajdzie jakieś miejsce na przeciek. Można się o tym dopiero przekonać, jak jest już zbyt późno na ratowanie :'(

 

 

 

Ja z kolei mam takie podejście, że nawet jeśli rzadko, ale jednak, to lepiej mieć, niż nie mieć i liczyć na ...

Łazienka jest dla mnie nieodzownym elementem i minimum komfortu w przyczepie, a rozsądne z niej korzystanie nie powoduje skutków ubocznych dla przyczepy. 

 

Kristofer jasne, że lepiej coś mieć,  nawet nie korzystając z tego. Ja przykładowo zamontowałem klimę a bywały lata, że jej nie używałem.

Pytanie czy prysznic musi być. Po mojemu niekoniecznie. Oczywiście zależy jak kto ma zamiar wykorzystać przyczepę.

Co do bezpieczeństwa- sorki może się niepotrzebnie czepiam, ale......  Cyt. Twoje dwie wypowiedzi.

Moje zdanie jeśli już ktoś chce korzystać z prysznica, to jednak co nieco trzeba w łazience  zrobic, przystosowac.

Jeśli chodzi o mnie to brak ciepłej wody absolutnie nie dyskfalifikuje przyczepy.

Oczywiście masz racje co do tego , że lepiej mieć.

Ja przykładowo mam, Ale w łazience nie poprawiałem producenta. Więc nie zaryzykowałbym brania prysznica. Nawet  najrozsądniej.

A dzieciom to dopiero bym nie pozwolił na taki eksperyment.

Sam piszesz, że woda znajdzie każdą szparkę.

 

 

Marko, ten cytat wyrwałeś z kontekstu, więc ma inne znaczenie.

Tam ktoś chciał lać wodę po ścianach i wszystkim co w łazience jest, bez posiadania nawet zasłonki i pytał się, czy przypadkiem woda lecąca we wszystkie szczeliny nie zaszkodzi    :lol:

To była zupełnie inna sprawa. Moim zdaniem, nie ma potrzeby poprawiać producenta, jeśli zadbamy o to, aby woda nie wydostawała się poza brodzik, a de tego służą zasłonki. Od własnej pomysłowości zależy, czy zasłonka będzie się kleić, czy też nie.

Jedno jest pewne - da się korzystać, bo sam to robię i żadnych skutków ubocznych (nawet minimalnych) nie ma.  Tak, jak już pisałem - są często sytuacje, w których możemy docenić posiadanie własnej łazienki w przyczepie, mimo że to tylko namiastka domowej.

W tym wypadku postawiłem zdecydowanie na "mieć" i to samo dotyczyło kasetowego WC i wygodnego łóżka, którego nie musiałbym za każdym razem słać, gdy przyjdzie mi ochota na sen. Jest wiele takich priorytetowych rzeczy, a każdy z nas ma własne.

Stąd moja wcześniejsza rada dla Kol. Pat, aby spisać własne potrzeby na kartce.

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mojego autka DMC cepki to 1300. W weekend robię próbę z przyczepą mojego szwagra 1100 kg.... Podzielę się wrażeniami. Dzisiaj jadę do WK po wpis HAK. :yay:

Bo jak pewnie wiecie zaczynam od zera

 

na próby to zapraszam do siebie  :]

trasa: Załuż-Tyrawa Wołoska

https://mapy.google.pl/maps?saddr=2227R&daddr=DK28&hl=en&ll=49.555396,22.325592&spn=0.085524,0.234318&sll=49.571206,22.344818&sspn=0.042748,0.117159&geocode=FVDM8wIdpTdUAQ%3BFTR-9AId9FJVAQ&t=p&mra=dme&mrsp=1&sz=14&z=13

post-5201-0-18388300-1376998570_thumb.gif

tylko ok 300m różnicy poziomów, ale na pierwszy raz powinno wystarczyć  :ee:

 

trasa była całkiem niedawno testowana:

http://www.sanok24.pl/aktualnosci/8/18585

 

i trochę wcześniej:

http://esanok.pl/2010/wielkie-sciganie-na-gorach-slonnych-bylo-sportowo-i-nie-tylko-video-foto.html

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomóżta! Jest przyczepa : pan właściciel podaje wagę DMC 945. Producent w internecie do tego modelu podaje wagę DMC 1300.W dowodzie ma (ponoć) to co powiedział pan czyli 945, pan twierdzi,że możemy jechać załadowaną na wagę i wyjdzie to co mówi..... :hmm:  Przyczepka nie ma żadnej tabliczki znamionowej : czy musi mieć? Co z przeglądem? Cepka zarejestrowana w Polsce..... I jak zwykle jestem cały głupi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ,że ja jadąc np. za rok na przegląd usłyszę : a tabliczka znamionowa to gdzie ?! Link do aukcji http://allegro.pl/sterckman-z-ogromnym-przedsionkiem-stabilizator-i3455260327.html



a tu dane producenta http://kampads.republika.pl/sterckeman_evolution.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt nowej to 35 zł dwa tygodnie temu załatwiałem nową bo zgubiłem oryginalną. Tutaj tabliczki nie ma

bo być może ktoś kombinował coś przy DMC dlatego trzeba by to zważyć ze wszystkimi gratami

aby nie było później zdziwienia że do przyczepy nic nie możesz włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do wydziału komunikacji wypełniasz wniosek o wydanie wtórnika, podajesz na jakiej stacji to ma być zrobione

pamiętaj że to musi być (Wojewódzka Stacja Diagnostyczna) czekasz na decyzję (ja czekałem jakiś tydzień) i już.

Później z przyczepką jedziesz na tą stację a tam naklejają nową tabliczkę.

 

P.S

Ale tutaj tabliczka to pikuś, bardziej sprawdził wagę tej przyczepki o jest coś lekka :hmm:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan twierdzi, że ma ją dwa lata. Ważył ją z przedsionkami w środku, stolikami itp. ( jakaś waga przemysłowa w jego miejscu zamieszkania) i waży 900 z ogonkiem. Wielkość przyczepy sugeruje co innego nie mówię już o danych które podałem w linku.. No ale pomińmy to, gdybym się zdecydował na pewno pojadę na wagę przed. Wróćmy do tabliczki. Pan mówi,że nigdy jej nie było i ponoć  diagnosta przy przeglądzie stwierdził ,że tabliczka nie jest wymagana.... Tyle. Rozmawiałem z Panem telefonicznie... sprawia wrażenie " nie kręcącego"..... Ale coś mi nie pasi....



Była, Kristofer Ty to masz oko. Witam Cię. Pan mówił,że spadło drzewo . Jest naprawiana i ponoć nie przecieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą tabliczką to tak może być, bo na mnie też patrzyli dziwnie jak ją nabijali ponownie, ale tak czy siak mam i już.

Ale co do przyczepki to musisz ją dokładnie sprawdzić wagę i to uszkodzenie o którym mówi Krzysiek.

 

P.S

Pamiętaj że duża przyczepa nie musi dużo ważyć, to raczej zależy od jej wyposażenia

im lepsze więcej bajerów tym przyczepa cięższa.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.