Skocz do zawartości

Renault Scenic .... no i właśnie.


pat68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kompletnie nie mam pojęcia o arkanach sztuki kara wa ning ! W tym roku pierwszy raz dzięki gościnności dobrych duszków mogliśmy ( ja i moja familia) spędzić tydzień w poczciwej , wiekowej (1977) przyczepie. Ha ! I spodobało się. A jeszcze rok temu : taaaa ja i przyczepa....

Zapragnąłem.... 

I teraz prosze o pomoc : posiadam Renaulta Scenica z silnikiem 1,9 dCi -100 koni z małym ogonkiem.

Całkowita DMC przyczepy w/g dowodu rejestracyjnego to 1300 kg. 

Mój znajomy twierdzi, że zarżnę auto ciągnąc przyczepę o tej wadze... Inny twierdzi,że to bzdura. Pomóżcie bom głupi jak sanacyjny chłop.

W tym m-cu zakładam hak...i co dalej. Ło Jezu .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

kompletnie nie mam pojęcia o arkanach sztuki kara wa ning ! W tym roku pierwszy raz dzięki gościnności dobrych duszków mogliśmy ( ja i moja familia) spędzić tydzień w poczciwej , wiekowej (1977) przyczepie. Ha ! I spodobało się. A jeszcze rok temu : taaaa ja i przyczepa....

Zapragnąłem.... 

I teraz prosze o pomoc : posiadam Renaulta Scenica z silnikiem 1,9 dCi -100 koni z małym ogonkiem.

Całkowita DMC przyczepy w/g dowodu rejestracyjnego to 1300 kg. 

Mój znajomy twierdzi, że zarżnę auto ciągnąc przyczepę o tej wadze... Inny twierdzi,że to bzdura. Pomóżcie bom głupi jak sanacyjny chłop.

W tym m-cu zakładam hak...i co dalej. Ło Jezu .....

Hej spokojnie dasz sobie radę z taką masa przyczepy ale szału nie będzie ... i spalanie bedzie mega wysokie :)

Powiem ci tak , miałem Scenica 1,9 Dti 98 km ciagałem cepke o masie około 900 kg i spalanie wzrosło o prawie 5l na 100 km więc z tym musisz się liczyć ja odczułem różnice w kieszeni i teraz mam auto na gaz  :)  ... Poszukajcie coś do masy około 1000 kg .. i spokojnie Scenic da rady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze nie wiedziałem, co to znaczy Renault Scenic 1,5 D (100 km, 200 Nm) – pojechałem z przyczepą 750 kg w góry z elementami jazdy terenowej !

Wyglądało super, bo wcześniej ciągnąłem budę Fiatem Doblo 1,9 D co miał jakieś 70 km bez turbiny.

Tak więc prawdopodobnie da się ciągnać i 1300 kg.

Problem jest tylko taki, że to Renault w którym nawet ramiona wycieraczki, rozpadają się po paru latach, gaśnie wyświetlacz pokazujący prędkość, temperaturę i paliwo, pada zawieszenie, koła pasowe, łapa stabilizatora drgań silnika, zdycha dmuchawa powietrza, rozszczelnia się klima, strzelają podnośniki szyb, blokuje się syfem zawór EGR, itd.

Po przespanej nocy w zaparowanym z tego powodu samochodzie – pofałdowała się od wilgoci naklejka z numerem pod przednią szybą :)

To samochód do jeżdżenia na lawecie ale jeśli masz gwarancję, to zepsuje się dopiero dwa tygodnie po jej minięciu – taka kosmiczna technologia rodem z formuły 1 :)

Żabojady, a takie precyzyjne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuję za odzew. Wiem,że spalanie wzrośnie i być może nawet mega... Takie jest zbójeckie prawo.

Ale muszę bronić mojego Scenisia - ja ujeżdżam go trzeci rok- nie mam ciężkiej nogi ( na zegarach prawie 200.000) z czego zrobione przeze mnie 60.000.- i oprócz EGR (dwa dni po zakupie) -słynne paprochy. Nic a nic...

Powiem tak, wolę profilaktykę niż reanimację. Póki co opłaca się.

W góry to my raczej pociągiem. Do morza (jestem ze Szczecina) niedaleko i póki co cepką - właśnie tam celujemy. A jak hamowność takiego ciężaru.

Jeżeli mój Sceniś waży 1365 a cepka 1300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamowanie będzie, o ile dobrze działa hamulec najazdowy w budzie.

Po prostu sprawdź to sobie na pustej drodze i będziesz wiedział, czego się spodziewać.

Rozpęź sie do 50 km/h i hamulec w podłogę !

Sprawdź, czy nadal jesteś przed, czy obok przyczepy i ewentualnie, czy równe są ślady hamowania kół w budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takiego scenica i poqiem ze po obecniw trwajacej wyprawie z malopolski nad morze jestem zaskoczkony spalaniem. Jeszce powrot zobacymy heheh.Pociagni spokojnie tylko gorki, wzniesienia to on widzi wczesniej jak ty. Ja ciagnalem moja pierwsza ptzyvzepke o dmc 1300 radzil sobie teraz mam 1000 i tez radzi. Co do spraw technicznych to jest inny temat. Pozdraqiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak narzekamy na wzrost spalania... Spójrzcie na to tak... Samochód o masie ok1500kg (MW + ładunek) spala przy spokojnej jeździe typu 90km/h około 4.5-5.5l/100km. Gdyby jechać dwoma takimi samochodami to łączne spalanie wyniosło by 9-11l/100km... Przy ciągnięciu przyczepy o masie ok. 1200-1300kg i aerodynamice wiadomo jakiej łączne spalanie zestawu wynosi ok. 8-11l/100km... W zasadzie to jest to samo... jazda z przyczepą jest odpowiednikiem jechania dwoma pojazdami (tyle że sprzęgniętymi i całą robotę robi jeden silnik.... ale wykarmić go trzeba jak za dwóch...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takiego scenica i poqiem ze po obecniw trwajacej wyprawie z malopolski nad morze jestem zaskoczkony spalaniem. Jeszce powrot zobacymy heheh.Pociagni spokojnie tylko gorki, wzniesienia to on widzi wczesniej jak ty. Ja ciagnalem moja pierwsza ptzyvzepke o dmc 1300 radzil sobie teraz mam 1000 i tez radzi. Co do spraw technicznych to jest inny temat. Pozdraqiam

Pocieszon żem okrutnie. Ja wiem ,że Sceniś da radę jak go poproszę ( jak Grigorij -Rudego)... Ale oprócz tego wszystkiego liczy się komfort psychiczny kierowcy, że dojedzie bez konieczności śpiewania "Serdeczna Matko". Piszesz, że jesteś zaskoczony spalaniem .... Cyferki poproszę.

A tak serio , to nie ma nic za darmoszkę. Słusznie prawi bertosz. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, rozumiem, że dozwoloną dla Scenica Maksymalną Masę Przyczepy, czytasz z Dowodu Rejestracyjnego auta "O1" i jest to 1300kg,

powinna być mniejsza niż Masa Własna auta "G" (1365 ? kg) - i to też się zgadza

ale zerknij jeszcze na Maksymalną Masę Zestawu, bo Renault lubi mieć mniejszą niż to wynika z matematyki (sumy DMC auta i DMC przyczepy) poz. "F3" w Dowodzie auta, lub Tabliczka Znamionowa - kojarzy mi się że to jest: 3050kg (3495kg dla Granda) - i wtedy już się nie zgadza  :oslabiony: bo DMC auta 1840kg + DMC przyczepy 1300kg = 3140 kg, 

ale podejrzewam, że maksymalnej ładowności raczej nie osiągniesz, tak czy inaczej, warto podjechać na wagę i się sprawdzić

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bardzo dziekuję. Ale myśle,że to impossible. Musiałbym do auta zapakować prawie 500 kg. Jest nas troje : szacuję ok 180 kg. max + 60 l paliwa.....jeszcze daleko. Ale uwaga zacna. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodam coś od siebie a mianowicie od trzech sezonów ciągam swoją przyczepę  DMC  890kg, takim właśnie holownikiem z silnikiem 1,5 dci, 101 KM i jestem bardzo zadowolony . Co sezon robię około 1400 km z ogonkiem i średnie spalanie pokazuje mi 7.4 -8,5 l/100 km , moc jest wystarczająca oczywiście na odpowiednich obrotach . Co do awaryjności tego modelu to wypowiem się tylko tyle że jak o wszystko trzeba dbać i zapobiegać a na pewno odwdzięczy się .  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.